Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnád, ha a szüleid...

Hogy fogadnád, ha a szüleid elmondanák: nem szeretik a gyerekedet?

Figyelt kérdés

[link]

Olvasgatok, belefutok ebbe a cikkbe... azt írja van ilyen, meg ez normális és az első lépés, hogy ne erőltessünk magunkra álarcot és mondjuk el. Hát hogy lehet az ilyet elmondani? Mindenki örökre megsértődne, de egy életre, nem? Azzal a lendülettel az ember elveszítené a gyerekét is, örökre. Te mit szólnál egy ilyen vallomáshoz?


2016. márc. 4. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Nekem nagyon rosszul esne, és valószínűleg el is fordulnék a szüleimtől.
2016. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Amikor a kisfiam azt monja nekem, hogy "nem szeretlek apa!!!" akkor leguggolok hozzá, és megkérdezem, hogy miért. És kiderül, azért nem szeret, mert nem engedem tovább mesét nézni a tv-ben, és indulni kell fogat mosni.

Szóval nem "nem szeret", hanem zokon esik neki abbahagyni valamit, amit kedvel.

Valószínűleg a nagyit is vissza kellene kérdezni, hogy miért nem szereti az unokáját. És kiderülne a valódi ok, amit nem kedvel benne. Hogy feleselős, vagy nagy elálló füle van, vagy fárasztóan öröknozgó.

És innentől kezdve már lehet tovább folytatni a beszélgetést, a kommunikációt...

És biztosan van, amin lehet segíteni, és például az elálló füleken nem lehet változtatni, de esetleg el lehet fogadtatni a nagyival...

2016. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem amíg ezt az irreális, erősen túlidealizált hamis családképet várja el a társadalom mindekitől, addig nem lesz változás (ebben sem).
2016. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Érdekes kérdés. Elvárható-e a feltétlen szeretet a családtagoktól? Mert attól hogy valaki rokon, még nem feltétlenül biztos, hogy emberileg szimpatikus. És sajnos egy kisgyerek esetében is így van ez. Sajnos sok esetben még a saját gyerek sem feltétlenül "szimpi", elég sok olyan kérdés van itt is, hogy az egyik testvér megkülönböztetett figyelmet élvez, amíg a másikkal nem törődnek. Akkor hogy is van ez?

A kérdésre válaszolva. A szüleim pl a páromat sem szeretik, meg is mondták ezt, tudomásul vettem, de engem attól még szeretnek, és én is őket. Viszont felmerült bennem hogyha lesz majd gyerekünk, simán el tudnám képzelni hogy őt sem fogják szeretni, főleg ha az apjára hasonlítana. Nagyon rosszul esne biztosan, de nem várhatom el azt se hogy erőszakolják meg magukat. Szerintem megérteném, max nem lennének elvárásaim és a kötelező köröket leszámítva közös progi.

2016. márc. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Elolvastam a linkelt cikket. Nagy ostobaság, mint általában az ilyen földszintes intelligenciával íródott pszichologizáló cikkek.

Nehogy már egy lapon említsük azt, hogy a nagyszülő nem szereti a drogos kamasz unokáját és azt, hogy nem szereti az óvodáskorú unokáját, mert nincs olyan angyali arca, mint a testvérének.


A kérdésre válaszolva: szülőként a reakcióm sem ugyanaz lenne. Ha kisgyerekemre mondanák ilyen buta indokkal, hogy nem szeretik, akkor igen, engem is elveszítene az illető örökre. Szerencsére a mi családunkban ez elképzelhetetlen: mindenki abszolút család- és gyerekszerető.

2016. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Anyai nagyanyám egész eddigi életemben éreztette, hogy nem vagyok neki elég jó és soha nem is voltam, mindig csak kötekedni tudott velem, úgyhogy csak távolról telefonon tartjuk a kapcsolatot. Ő az egyetlen élő nagymamám, a másik a születésem előtt meghalt, úgyhogy nem tudom, milyen az, ha valaki jóban van a nagymamájával.
2016. márc. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
én nem vagyok nagymama,de a sógorom gyerekét én sem kedvelem. Még 2 éves de már több ponton is elvan nevelve és szörnyen elkényeztetett. Tudom hogy nem tehet róla,ezért nem mutatom ki felé,de a folyamatos vinnyogása már fárasztó és amint beszélgetnénk már hangoskodik, hogy mindenki rá figyeljen (itt a szülők a hibásak mert nem figyelnek rá még szép hogy vinnyog a figyelemért). De hiába nem az ő hibája idővel egyre elkényeztetettebb lesz és akkor már egyre nehezebb lesz tolerálni a hülyeségeit, én ilyenkor előkapom a műmosolyom és azt hajtogatom, de cuki :S
2016. márc. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Nagymamámnak még oka sem volna különösebben nem kedvelni, hacsak nem az, hogy anyukámtól azt várták, hogy ő majd ott marad velük a faluban gondoskodni róluk, és azóta orrolnak rá, amióta továbbtanult, majd férjhez ment. Nagyanyám apámban is folyton a hibát keresi. A szüleim kapcsolatába folyamatosan belerondított, amikor csak tudott, így viszont a mi családi életünk is eléggé rosszul alakult. A szüleim belénk, gyerekeikbe kapaszkodnak, de nem azzal a szeretettel, ahova jó hazamenni, inkább teher, és nem veszik tudomásul, hogy felnőttünk. Nem tudom, ilyen mintával én lehetek-e valaha jobb szülő.
2016. márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
de persze van amikor jogosan nem szeretnek egy gyereket(mert rossz indulatú és kész) van amikor meg olyan a nagyszülő mint az enyém aki azért nem kedvelt mert anyám lánya voltam, arról nem is beszélve hogy apám nővére volt az etalon és az ő gyereke más hisz mégiscsak a nővér szülte és az apa csak egy kicsit adott hozzá a gyerekhez(itt azért megtanítottam volna nekik ezt azt a biológiáról).
2016. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%

7-es, ezt rosszul látod, fogadok, hogy még nincs gyereked.

Kétévesnél természetes, hogy féltékeny az anyja figyelmére, ráadásul ez pont azoknál erősebb, ahol az anya nagyon sokat van a gyerekkel és ritkán hagyja másra, ill. ritkán hagyja, hogy egyedül eljátszogasson. Ilyenkor van az a helyzet, hogy még WC-re is menne a gyerek az anyja után. És persze a gyerek alaptermészetétől is függ. Ahogy nagyobb lesz, óvodába fog járni, egyre kevésbé lesz ilyen.

2016. márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!