Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti minek örülnétek? Ha...

Szülők ti minek örülnétek? Ha a gyereketek tanulás nélkül 3-4es lenne szakközép iskolában/gimiben, vagy nagyon sok tanulással lenne 4-5ös? (elméleti kérdés)

Figyelt kérdés

És még két példa. Melyiknek örülnétek?

1. Ha a gyereketek viszonylag menő lenne, tehát járna el szórakozni, lenne neki hobbija, néha alkoholizálna, de a csajok is szeretnék őt (nem a tipikus mai páwára kell gondolni természetesen)


vagy


2. Otthon ülős típus, akinek nincsen sok barátai, de azért van neki pár, a lányokkal MÉG nem foglalkozik, otthon tanul, nagyon sokat olvas, művelődik.


14-16 éves korosztályig kérdezem.


(A kevés tanulás alatt azt értem, hogy 0 tanulással 3-4es, a sok alatt meg azt, hogy napi 4-5 óra tanulásal 4-es, 5ös).


A kérdés persze elméleti :).



2016. márc. 6. 12:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
46%
Hogy lehet, hogy 4-5 óra tanulással csak 1 tizedesjeggyel jobb az átlaga, mint amikor semmit semmm tanul?
2016. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%

Az a rossz azzal, ha nagyon kevés időd megy el tanulással, hogy túl sok időd marad, amit egyszerűen képtelenség elütni. Ilyenkor jönnek a hévégi bulik, meg a züllés.

Ami engem illet, 15-19 éves koromban heti! maximum 2-3 óra tanulással volt 5,00 az átlagom. Mellette a hétköznapokon 3-4 órám volt a hobbimra (művészet), rengeteget olvastam, sportoltam, felsőfokú nyelvvizsgára készültem- ez számomra inkább szórakozás volt, egy következő idegen nyelven egyetemi felvételire készültem (természettudomány). Mellette minden hétvégén buliztam - pénteken és szombaton is, rengeteg barátom/haverom volt.

Nem állítom, hogy a szüleim tapsoltak örömükben, jobban értékelték volna, ha egy kicsit "jókislányosabb" vagyok, de látták, hogy ez nem megy a tanulás rovására.

Amennyiben hármasaim lettek volna, biztosan sokkal szigorúbban fogtak volna, mert ismertek annyira, hogy tudják, mire vagyok képes.

Egyébként azóta sem értem, hogyan győztem ennyi mindent, de vissza kéne térni ehhez a maximális szellemi és fizikai aktivitáshoz, mert akkor éreztem magam a legjobban.

A testvérem egyértelműen a második kategória, de nem mutattak látható megkülönböztetést. Tisztában vannak vele, hogy nem vagyunk egyformák.

2016. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

" Az 1-esnek annyi a hátránya, hogy a gyerek nem lesz kitűnő, de kiélheti magát kamaszkorban, és jó esetben siekresebb lesz az életben, tapasztalatot szerez. "


Ebben az az igaz csak, hogy "kiéli magát", de nem lesz sikeres, mert a tapasztalatai csak a szórakozás retén lesznek, sem rendes képzettsége, sem munkatapasztalata nem lesz ilyen életmód mellett. Söt ha ebben a korban "alkoholizál", akkor jó eséllyel késöbb is az lesz a fö hobbija, azaz elzüllik.

2016. márc. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
70%

14-16 éves ne alkoholizáljon. Mi a fenét akarsz te kiélni aranybogaram gyerekként? :)


Tapasztalatszerzés? Miből? Mire mész vele?

Borzasztó sajnálatos, ha egy gyereknek a pia az "élés".


3-4-essel hol akarsz továbbtanulni?

Lelked rajta, végül is gyári munkásokra is szükség van, de akkor nagyon élj most, mert az elkövetkező 50-60 évedben nem lesz rá pénzed. Sem utazásra, sem semmire.


Hajrá!

2016. márc. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Én gyerek vagyok, de a véleményem:

Ha nm tanul vki, hiába 4-5-ös tanuló, nem a jegyekért tanulunk, hanem a tudásért.

Meg szerintem nincs olyan ember, aki képes lenne folyamatosan órákig tanulni!! Egy óra alatt max mindent megjegyez!

És egyik sem jó. Se az 1. se a 2. Egyik kérdésnél sem. Egyébként meg a kicsi alkoholizálásból lesz a nagy alkhoholizálás!;)

2016. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyértelműen a kettes. Még a gondolat is felháborító, hogy a fiam nem hajlandó semmit tanulni, helyette iszik. Állva tudna csak enni az asztalnál és hason aludni, azt garantálom.


39 / F

2016. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
56%
Ez az elmélet a gyakorlatban nem létezik, ha valaki otthoni nulla tanulással 3-4-es, akkor annak nem kell túl sok a 4-5-öshöz, sőt, az állandó 5-öshöz sem. Egyébként egyértelműen a kettes, már csak a korosztály miatt is.
2016. márc. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Ha a 4es szintet tudja tartani az nagyon jó. Amugy meg a 2. :)) 14/L
2016. márc. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos posztoló látszik, hogy 14-16 évesen nem sok fogalmad van arról, hogy milyen felnőttkorban az élet.

3-4-es tanuló vagy, akkor boszhatod az egyetemet, és szorért hogyért nyomhatod egy szalag mellet.

A másik: mi az hogy 14-16 évesen tapasztalatot szerezz a csajozásban, piálásban, hogy később SIKERES legyél? Hát, ha ebben akarsz tapasztalatot szerezni, akkor max valóságsó hősként foszhelikopterezve lehetsz sikeres.

Ha normális melót akarsz később, meg normális keresetet, akkor a beledet már most ki kell melózni a tanulással, hogy nyelvvizsgád legyen, meg felvegyenek egy normális nem büfészakos egyetemre. Ha ez nem megy, akkor kevés eséllyel indulsz a való életben megvalósuló menőség útján.

gondolom, ha tanulás nélkül 3-4-eseket csinálsz, akkor nem vagy egy zseni, hogy egyetem nélkül megvátsd a világot.

2016. márc. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!