Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem hívod meg a szüleidet...

Ha nem hívod meg a szüleidet az esküvőre, akkor senki más nem jön a családból?

Figyelt kérdés

Eléggé fura szüleim vannak, nem is kedvelem őket, azt se lehet mondani, hogy ők neveltek fel, azok a nagyszüleim voltak. Ordítva beszélnek alaphangon, ha megjegyzed nekik, akkor hiszti üvöltve, csapkodva, pokolba küldve. Gyerekkori emlékeim a verések és ordítások. Vendégségbe (vagy pl legutóbb keresztelőn) megjelennek a legszakadtabb cuccokban, kajálásnál csámcsognak és belenyúlnak kézzel a szájukba. Mindenkinek "vicces" sztorikat mesélnek gyerekkoromból, amiből süt az, hogy mekkora felelőtlen idióták és mindenki kényelmetlenül feszeng emiatt, mert csak nekik nem tűnik fel, hogy ez nem humoros. A higiéniát messziről elkerülik. És mindig ugyanaz van: pénz, pénz, pénz, adjunk nekik pénzt, mert ők felelőtlenek és mindent elszórnak.

Nagyim kétségbeesetten próbálja "összehozni" az acsarkodó családot, mert szeretet és béke, a család fontossága blablabla...

Röviden: ha nem hívom meg drága szüleimet, akkor ők nem vesznek részt az esküvőn, mert mégiscsak a lánya és ő ragaszkodik hozzá, hogy igazi, szeretetteljes kapcsolat legyen minden családtag között. Nekem meg hányingerem van az ötlettől is.

Vagy senki nem lesz a családból vagy mindenki. Viszont rengeteg mindent köszönhetek a nagyszüleimnek és szeretném, hogy jelen legyenek.

Ti hogy döntenétek?

Összeszorított fogakkal túl lenni az esküvőn vagy abban a tudatban, hogy nem voltál annyira fontos a meghívott családtagjaidnak, hogy eljöjjenek egy ilyen marhaság miatt?


2016. márc. 14. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Nekem apám nem volt ott annak idején az esküvőmön tudatosan, tehát nem akartuk, hogy részt vegyen benne.

Konkrétan alkoholista, nagyon durva dolgokat művelt, agresszív volt, rendőrségi, bírósági ügyek voltak belőle, anyukámat bántalmazta, aztán engem is próbált, végül mentünk, új életet kezdtünk. Tehát nem volt ott. És már azért sem, mert nem akartuk, hogy az egész család előtt netán odajöjjön részegen és jelenetet rendezzen, meg egyébként is.

Ettől függetlenül apám részéről a többi családtag eljött, aki el tudott jönni és ott volt.

Bár ennek már sok éve, azóta apám is nagyon nagyon jó irányban változott, még mindig iszik, de már nem annyit és nem cirkuszol, nyugton van, így valamennyire nyitottam felé, néha-néha találkozunk és beszélgetünk.

2016. márc. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Én nem hívnám meg őket. Nagymamád legyen bármilyen kedves neked, de amit csinál, az zsarolás. A te esküvődre az jön, akit te meghívsz, és nem számít az illem, sem a szokások. Ha valakinek nem tetszik, ne jöjjön. Azzal ünnepelj, akiket tényleg szeretsz és akik szeretnek annyira, hogy nem zsarolnak hülyeségekkel felnőtt ember létedre.
2016. márc. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hivnam meg a szuloket, a nagyit igen. Megmondanam, h a vilagot jelentene, ha ott lenne, de nem ilyen aron. Ha fontos neki, szerintem a vegen eleget tesz a meghivasnak meg akkor is, ha nem sikerult elernie, h a szuleid is johessenek. Ha megsem jon, akkor az az o dontese, nem te zartad ki, hanem o sajat magat
2016. márc. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hívnám meg őket.

Az én esküvőm ( mi esküvőnk), a párommal ketten döntjük el, hogy kit akarunk ott látni.

A nagyidat bármennyire szereted, amit csinál az szimpla zsarolás.

Szerintem könnyebb azt elviselni, ha ők sem lesznek ott, mint végig gyomoridegbe lenni a szüleid miatt.

2016. márc. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem engednék a zsarolásnak, bármennyire is szeretem a nagymamámat. A te esküvődre a saját rokonságodból azt hívsz, akit te akarsz, ezt neki is el kell fogadnia. Az esemény rólad és a párodról szól, az a fontos, hogy nektek legyen jó, nem a nagymamád igényei élveznek prioritást. Őt szívesen látjátok, de ha emiatt mégsem megy el, az az ő döntése lesz, nem neked kell rosszul érezned magad.
2016. márc. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6%

Én nem mondanám marhaságnak, hiszen a nagymamád csak azt szeretné, ha a gyereke részt venne az unokája életében. Nem hiszem, hogy ez olyan rossz lenne, bár a zsarolás dologból látszik, hogy nem ártatlan abban, ahová gyereke jutott.

Azt se értem, hogy minek hivod családi ünnepségre őket, ha nem kedveled őket, azokra nem kellene meghívni, meg pénzt adni, csak ha élet halál kérdése.

Az esküvő viszont más, esélyt kell adni nekik, hogy ott lehessenek a fontos napon, amugy meghívhatod őket a házasságkötésre, de a fogadásra nem. És meg van oldva a probléma. Érthető, ha szégyeled őket, de az is ciki, ha mindenkit meghívsz, és őket még a házasságkötésre sem.


Amugy meg a szüleid olyanok amilyenek, fogadd el, hogy ilyennek, talán megváltoznak, talán nem , te jelképesen bocsáss meg nekik azzal, hogy az esküvőre meghívod őket. A fogadásra meg nem hivod őket, amiatt ahogy viselkednek.


És ezzel kecske is jól lakott és káposzta is megmaradt.

2016. márc. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

Egy dolog biztos: nem szerettem volna az esküvőmet összeszorított fogakkal megélni!


Én a helyedben tartanék két tanús esküvőt, ès inkább nászútra költeném a pénzt.


Mamának meg megmondanám, hogy én is nagyon szeretnék szeretetteljes családot, de ami nincs az nincs sajnos.

2016. márc. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!