Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha nem merek...

Mit csináljak, ha nem merek senki pasit hazahozni, mert olyan körülmények között lakunk?

Figyelt kérdés

Eleve tanyán lakunk, csak egy rossz kocsink van. A házunk környéke valami hihetetlenül néz ki, 2 összeomlott melléképület, szeméttel teli rozsdás hordók, szerszámok, vasak mindenfelé. A tetőnk tiszta penész, a fürdőszobánk is, a konyhában a bútor ki van rohadva.

Az ajtófélfák közül mindegyik más színű, azok is annyira csúnyák, hogy nagyon.

Elkezdtünk dísztéglát felrakni a a fal válaszcsíkjára, de nem lett befejezve.

A szobámmal semmi gond nincs, de mire ideáig eljutna valaki, háromszor visszafordulna előtte. Ráadásul át kell menni a fürdőszobához a szobámon, és a szobámon is üvegablak van, ami simán átlátszik.


Már nagyon hazahoznám a barátom, hogy végre itt alhassunk, de egyszerűen így nem megy nekem.


Aki esetleg nincs tisztában az ilyen dolgokkal, azoknak mondom, hogy egy melléképületet felhúzni 3 nap, a környékben mindenki megcsinálta. Sehol nincs ilyen. Olyan az udvar, hogy gyönyörűen kialakított lehetne, de apám olyan egy lusta dög, hogy soha ilyeneket nem fog megcsinálni, én meg nem tudok eltakarítani 2 melléképületet, és sajnos pénzem sincs, hogy mással csináltassam meg esetleg.


Ez őt abszolút nem zavarja, hogy ez nekem milyen teher, hogy szégyellnem kell, ahol élek. Teszem hozzá, anyagilag megtehetnénk, hogy egy kellemesebb környezetet alakítsunk ki.


A fürdőszobát megpróbálom kifesteni, máskor is én csináltam, csak nagyon gyorsan penészedik a pára miatt sajnos... az udvaron is megcsinálom a kisebb munkákat, de attól még az egész olyan semmilyen lesz. Nincs hová pakolni a kerti cuccokat. Van egy csomó vasdarabja apámnak, mert ilyenekkel veri el az idejét, hogy szerel. Anyagi haszna nincs, de legalább látszatra megteszi neki, mintha dolgozna...

Én egyfolytában le vagyok hordva mindennek, ha van valami kérdésem. De mivel jó gimibe járok, vannak barátaim akikhez eljárok, látom, hogy egyszerűen milyen jól is lehet élni. Ez nem kerülne sokba, hogy rendet tartson maga körül...


Annyira bánt, hogy mindenki haza tudja vinni a párját, én meg mindig kitalálok valamit, hogy miért nem. Nem akarom, hogy ezt lássa, mert ez tényleg gáz.

Annyira kicsin múlna, hogy egy átlagos környezetet alakítsunk ki, de ez nekem segítség nélkül nem megy...


Esetleg tudnátok valami tanácsot adni, hogy mi legyen? (Tudom, ha szeret a pasi, elviseli. Csak én nem akarom, hogy azt lássa, milyen igénytelenek a szüleim a környezetükre. Ők elég gazdagok, nyilván én olyan nem tudnék megengedni magamnak, ezt ő is tudja. De azért normál anyagiakkal is lehet igényes az ember, úgy vélem.)


Elég messze van a házunk a kövesúttól, 2 km, de végülis ez felfogható egy sétának, ezen nem tudok javítani.A többin esetleg hogyan? Valami ötlet? Le kellene választani a fürdőajtó, és a szobám ajtaja közti részt is, hogy ha itt alszik valaki, akkor ne kelljen átmenni a szobámon annak, aki a mosdóba menne... csak ez egy 100-as, mire szakember nekem ezt elintézi. Annyi pénzem nekem nincs...


Nagyon szomorú vagyok emiatt, nem tudom hogyan oldjam meg:(


Köszönöm annak, aki végigolvasta ezt.

19/L



2016. márc. 14. 10:25
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
88%
Szia. Nalunk is hasonlo a szitu. Megy a szemet gyujtes ezerrel, nincs rend. En azt csinaltam, hogy oszinten megmondtam a baratomnak, hogy mi a helyzet. A lenyeg, a TE szobad legyen tiszta es rendezett. Latni fogja, hogy nem veled van a gond. Az en baratomat felkeszitettem, igy nem volt aaaaannyira kellemetlen. Amikor nala vagyok tobb napot, es atjonnek a haverjai, mindig mondjak, hogy milyen szep rend es jo illat van. A baratom nem rendmanias csak olyan tipikus legeny lakasa van, amit en imadok rendezgetni, ha ott vagyok:-) Tudja, hogy szeretem a rendet es igenyes vagyok. Oszinten remelem, hogy a parod komoly es megerto lesz veled. Rengeteget szenvedtem ez miatt regebben..Mindenhol a szemet..es hiaba pakolasztam, egy fecske nem csinal nyarat. :-/
2016. márc. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy neked végülis megoldódott. Nem tudom, hogy én túl tudom-e magam ezen tenni. Volt, akivel azért lett vége, mert egyszerűen nem akartam, hogy ilyen környezetben lásson:(
2016. márc. 14. 10:47
 3/39 anonim ***** válasza:
19%
Esetleg felnottkent allj a magad labara ahelyett hogy apad szidod aki eltart. Vegyel ki valahol egy szobat, aztan oda vihetsz annyi kant amennyit akarsz.
2016. márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
92%
Jah meg annyi, hogy volt olyan kapcsolatom is, ahol ereztem azt, hogy az akkori baratom nem egy huu de komoly ember (16-17 eves voltam) es gondoltam esetleg szetkurtoli majd, vagy kigunyol stb hasonlo..szoval volt, hogy ez miatt leptem ki egy kapcsibol, mert nem tudtam mindig kifogasokkal eloallni. Aztan nem eroltettem, lett egy rendes baratom, akinek el lehetett mondani a dolgokat es tudtam, hogy nem fog rolam rosszat gondolni. Emigy imadom a csaladomat, de tenyleg, de ez az igenytelenseg, annyira elkeserito, hogy ez miatt nem szeretek otthon lenni. Hozzank ugy senki sem allithat be, elozetes bejelentkezes nelkul, mert ugye elotte egy hetet kell pakolaszni, hogy atjarhato legyen a lakas -.-
2016. márc. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Azért ez az eltart, egy kicsit erős. A családi pótlékomból élek, meg anya ad 15-20 ezret mellé. AMit meg félévente egyszer muszáj apámtól kérnem, azt felhánytorgatja. Sőt, azt is felemlegeti, amit nem kérek. Semmi komfortot nem sikerült az életünkbe vinnie, és soha nem akarta jobbá tenni azt. Miatta lakunk itt, mert ő itt szeret.

Csakhogy jobban megértsd. 19 évesen, gimis végzettséggel, egyetemi felvételi előtt kicsit komplikált saját lábra állni. De ha neked van ötleted, hogy hogyan, akkor kérlek mondd. Mindenre vevő lennék jelen helyzetben.

2016. márc. 14. 10:51
 6/39 A kérdező kommentje:
Tipikusan ez a helyzet nálunk is, hogy egy hétig kell ganézni, mire valahogy kinéz. Nincs lehetőségem minden nap összepakolni apám után, valamikor tanulnom is kell. A szabadidőmben pedig épp elég a szobám kitakarítani, esetleg előszobát, ilyeneket. De mindig azért ez nem megy. Nem tiszteli, amit csinálok...
2016. márc. 14. 10:53
 7/39 anonim ***** válasza:
27%

Amit anyad ad, azt kozosbol adja (hazastarsi kozos vagyon ugye) szoval apadebol ugyanugy mint az ovebol. Kis hazank joggyakorlata eseten ez meg akkor is igy van, ha nem dolgozna egyaltalan.

A csp-t is a szulok kapjak mellesleg, nem te (a gyerek miatt megnovekedett koltsegekre), szoval azt is ok adjak.

Egyebkent meg ugy, hogy egyetemre mesz, jol tanulsz, osztondijat kapsz, es megelsz abbol. Koztarsasagi osztondij tiz eve 33ezer forint korul volt, amelle a tanulmanyi talan 20 volt a max, kollegiumi dij meg 8ezer, meg lehetett lenni belole.

2016. márc. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy a jog által meg tudod határozni a helyzetem. Plusz nem én akartam megszületni, ő csinált, szerintem akkor illik eltartani. Ha meg erre nem hajlandó, dugjon be árvaházba.

Ha valaki gyereket vállal, az azzal járó költéseket is. Egy kutyára is kell költeni, sőt egy cserép virágra is. Mégsem üvöltök a virágommal, hogy megint kellett neki venni egy üveg tápoldatot.

2016. márc. 14. 11:02
 9/39 anonim ***** válasza:
67%
Gondolom kolis leszel akkor?! Nem onnan fogsz bejarkalni az egyetemre..Koliba legalabb fogadhatsz vendeget normalisabb korulmenyek kozott. Annyit tudok meg javasolni,h ne legyel megszeppenve es a siras hataran, ha errol meselsz majd a baratodnak. Gyorsan terj a lenyegre, nem kell neki orakat adni, hogy arrol fantazialgasson, hogy milyen lehet nalatok. Mond, hogy oszinte leszel, nqgyon szeretned, ha eljonne hozzatok, de van valami ami teged nagyon zavar, es ez miatt nem szeretsz vendegeket fogadni stb..majd tedd azt is hozza, hogy alig varod, hogy kulon koltozz, mert te rendben akarsz elni. Ha eleg rendes a srac, nem lesz gond. Meseld el neki, hogy Apad nem konnyu eset, neki kell a sok kacat..igy nem lesz sok a meglepi. Mond, hogy ha nem ijedt meg, akkor jojjon el hozzatok, a te szobadba el lesztek, ott rend van :-)
2016. márc. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Pont ez a bajom, hogy már attól rám jön a sírás, amikor rágondolok. :D

De egy kicsit erőt veszek magamon, és szerintem megmondom neki. Csak attól félek, nem értené meg. Nem így nőtt fel, aranykanállal a szájában született. Rendes, meg jó a kapcsolatunk, csak azért ez egy más világ szerintem.

2016. márc. 14. 11:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!