Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom mit tegyek? Apu nem...

Nem tudom mit tegyek? Apu nem enged elköltözni itthonról felnőtt létemre.

Figyelt kérdés
Már 3 éve van barátom, de még soha nem aludhattunk együtt. Apu állandóan a pénzével zsarolt míg tanultam, ha olyat tettem ami neki nem tetszett (nem támogatja a tanulmányaimat). Mióta van munkahelyem, azóta a fejemhez vágja, hogy mennyi pénzt költött a taníttatásomra, fizessem neki vissza. Szeretnék elköltözni, mert nem bírom, hogy rám akarja kényszeríteni az akaratát folyton. Mondtam neki ezt, erre olyan agresszív lett, hogy megijedtem tőle, azt mondta kiveri az összes fogamat ha ezt megteszem, mert biztos a barátommal akarok összeköltözni. Ő nagyon régimódi gondolkodású, szerinte a lány akkor normális ha a házasság után költözik el otthonról stb. Van pénzem, hogy eltartsam magam, ő az első barátom, diplomám van, nyelvvizsgám, nem iszom, nem dohányzom. Adjatok kérlek tanácsot, hogy lehet így elmenni itthonról? Ha meglátná, hogy pakolok agyon verne. 26/N
2016. márc. 14. 16:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
97%
Amikor nincs otthon apud, pakolj össze, és MENEKÜLJ! Persze előtte titokban vegyél ki albit...
2016. márc. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
96%
Akkor pakolj, amikor nincs otthon és biztosan nem fog hazajönni. Esetleg szólj a barátodnak, hogy legyen veled, ha netán mégis beállít apád míg pakolsz.
2016. márc. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
68%
26 évesen ennyire életképtelen vagy?
2016. márc. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Apuval mindig jó volt a viszonyunk, csak akkor nem, ha nem értettünk valamiben egyet. Olyankor mindig agresszív lesz és hetekig nem szól hozzám. Anyu pedig gyenge jellem, befolyásolható, issza apu szavait. Mivel 2 éve kaptam meg a diplomámat, addig anyagilag aputól függtem, lehet azért nem tudok határozottan szembeszállni vele. Most megtettem és ez lett belőle.

2016. márc. 14. 16:49
 5/73 Költőnő? ***** válasza:
91%
Kövezzen meg bki, oké h eltartott, de milyen áron? Én nem érezném úgy, hogy egy ilyen embernek tartoznék bmivel is. Kezdj csak el pakolni, ha amperkedik, akkor pedig hívd ki a rendőrséget. Előttük fenyegetőzzön, hogy nem enged el... az ilyen embereknek is csak addig nagy a szája, míg vki bele tapos egy 40es acélbetkós bakanccsal.
2016. márc. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem"régimódi" gondolkodás.Ez beteges féltés.Én titokban elköltöznék.Hagynék neki egy levelet,hogy egy hét múlva felhívom.Addíg gondolkozzon,hogy el tudja-e fogadni az új helyzetet.Ha nem akkor még a kacsolatot is megszakítanám vele.Ne hagyd magad terrorizálni!
2016. márc. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
96%

Te meg közöld vele, hogy feljelented személyes szabadság korlátozásáért, ha hozzád mer nyúlni, akkor még plusz testi sértésért.

Amúgy meg ha van pénzed, van hova költözni, egyszerűen nem mész haza munka után és kész, csak felhívod, hogy jól vagy, és ezentúl külön élsz, a pároddal. Ha el tudja ezt fogadni, akkor majd összeszeded a személyes holmijaidat valamelyik nap, ha nem, akkor veszel másikat. Nagyobb értékű cuccokat (laptop, tablet, ékszerek) egy notebooktáskába is be lehet rakni.

2016. márc. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Félek mi lesz, az új élethelyzettől is, hiszen tudom, hogy bármi gondom lesz ide többet nem jöhetek utána vissza. Barátaim mind azt mondják amit ti is, hogy ez nem normális viselkedés részéről.
2016. márc. 14. 16:59
 9/73 Költőnő? ***** válasza:
96%
Figyelj ő most sem támogat igazából semmiben. 26 évesen egy szorongó görcs vagy az ő kedves és támogató hozzáállása miatt. Nézd. Egy tál ételt és tetőt tudsz találni ha ügyes vagy. Életet, boldogságot ott biztos h nem találsz. Csak egy életed van és ki tudja, mennyi van hátra belőle. Te döntesz hogy akarod élni.
2016. márc. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazad van. Úgy érzem lelki terrorban élek. Szorongok miatta, nem tehetem azt amit én akarok, mert legutóbb is mikor vitára került a sor kijelentette, hogy amíg itthon lakok addig azt csinálom amit ő mond.
2016. márc. 14. 17:21
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!