Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megérezted azonnal, hogy ki...

Megérezted azonnal, hogy ki lesz az "igazi" a felnőtt gyereked életében?

Figyelt kérdés

Vagy azt hitted először, hogy ez is csak egy lány/fiú a sorban, aztán telt-múlt az idő, de a pár csak maradt?


Nálunk mindkét család meg volt győződve, hogy ez csak párhetes kaland lesz köztünk, mert idősebb vagyok a férjemnél. Idén lesz a 9. házassági évfordulónk... máshol jobbak a megérzések?


2016. febr. 5. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyen "megérzések" sokszor megtévesztőek.
2016. febr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Gratulálok nektek.


Mi már a 8. házassági évet tapossuk, szintén van korkülönbség. A család sem akkor nem érezte, hogy "ez az igazi" partner a számomra, sem a mai napig nem ismerik el. A legtöbb esetben a "megérzések" valahogy mindig csak negatív irányban működnek, úgy vettem észre. Még a legszuprebb férj vagy -feleségjelölt is évek küzdelme alapján tudja csak a "szent családnak" bebizonyítani, hogy ő valójában nem olyan rossz, mint amit a család előítéletei mondanak.


De ezeknek 20 év boldog házasság se lenne elég bizonyíték ám. Nem. Bebeszélik, hogy az a harmonikus kapcsolat csak a felszín, valójában ott húzódnak a komoly problémák a háttérben.


Olyan megérzés, amiről beszélsz szerintem szülő részéről nincs. Vagy csak nagyon elvétve, ahol a szülő kivételesen (nem önzőn) szereti és ismeri a gyerekét, és ezáltal van némi fogalma, milyen személy lehetne az igazi számára.

2016. febr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

Nekem is az a tapasztalatom, hogy csak azt látják, ki miért nem felel meg, és nem látnak bele, hogy én mit mennyire tudok tolerálni.


Olyat még nem hallottam, hogy a szülők megérzik az ilyet, de olyat már igen, hogy a gyerek igen.

Anyám is mondta, hogy minden "mostohaapa-jelöltet" elmartam mellőle, de apámmal (tehát a második férjével, aki tényleg olyan, mint a vérszerinti apám) elsőre lepacsiztam, és azt akartam, hogy ott aludjon.


Gyerekeim a válás után szintén ilyenek voltak. Egy-két pasival összefutottunk, de húzták a szájukat. A férjemet haza se akarták engedni. De szerintem nem annyira az ő megérzésükön múlt, hogy ma ő a férjem, inkább sokat nyomott a latban, hogy őt válasszam.


De azért abban van valami, hogy a gyerekek megérzik a jó embereket. :D

2016. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
3,5 évvel vagyok idősebb a férjemnél, apósom fényképen látott először, megállapította, hogy túl szép vagyok a férjemnek - valami buta falubeli libát néztek ki neki, már csak azért is, mert az övék is kényszerházasság volt, úgy voltak vele, hogy akkor neki miért legyen jó - és három hetet jósolt nekünk, azt is nagylelkűen. Most voltunk 12 évesek, szóval ez nem jött be. De azóta is komoly fenntartásaik vannak velem szemben, nem képesek elfogadni, hogy én bizony az ő fiuk mellett kötöttem ki.
2016. márc. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!