Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám valahogy ezt...

Hogy tudnám valahogy ezt megoldani, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

Már egy ideje gondolkozom, hogy kiírjam ezt a kérdést, de mivel hosszú ideje nem tudok döntésre jutni, ezért szeretnék tőletek segítséget kérni, amennyiben lehetséges.


Ez az egész ott kezdődik, hogy köztem és öcsém között sosem volt rózsás a kapcsolat. Teljesen más típusúak vagyunk más érdeklődési körökkel. 15 éves korától kezdve ment a pia meg a bulizás, engem meg annyi idősen úgy kellett unszolni, hogy menjek már valahova. Néha-néha átjöttek a barátaim, vagy éppen én hozzájuk, de egyébként legtöbbjükkel minden nap találkoztunk, mert többnyire a suliból ismertük egymást.

Sajnálatos módon öcsém elkezdett drogozni, az összes pénzét arra költötte/költi. Még azóta sem volt képes belátni, hogy rosszat csinál, így éppen hogy befejezte a középiskolát, most szüleink nyakán lóg, és nap mint nap megpróbáltatásokon mennek keresztül, többnyire öcsém viselkedése miatt. Teljesen készek miatta.

Én pedig eljöttem Magyarországra egyetemre, mérnökként tanulok. (Ukrajnában lakunk, apa ukrán és anya magyar és egyébként mindkét nyelven beszélek) Azon gondolozom, hogy ha befejeztem, kimennék Angliába dolgozni, de egyszerűen olyan siralmas a helyzet otthon, hogy ha nem oldódik meg, és akkor nem lenne olcsó folyton egy Anglia-Ukrajna távolságot megtenni. Semmi ötletem, mit lehetne tenni. Az az opció, hogy jó belátásra bírjuk öcsémet, kilőve. Én is próbáltam vele beszélni, de rám sem hallgatott. Nyilván nem mondom, hogy tegyük ki a saját testvéremet otthonról, szóval lehet valami szakembert kéne felkeresni vagy nem is tudom. Ilyenkor egyáltalán kikhez lehet fordulni?


Mindenestre megköszönném, ha valaki tudna nekem segíteni.


20/f


2016. márc. 18. 22:18
 1/4 donmogyoróscsirke ***** válasza:
Nem tudom a pontos megnevezését én is, de úgy tudom vannak olyan terápiák, ahova kimondottan így "családostul" mennek, több fő, és próbálják az adott személyt rábeszélni hogy járjon el kezelésekre. Sanyarú ezt mondani, de ha ez se jön be, akkor kénytelen leszel nehéz döntést hozni a családod józanabb felének érdekében. Sok sikert!
2016. márc. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Addiktológiára el lehetne vinni az öcsédet, ahol segítséget kap a leszokáshoz. Nem ismerem az ukrán törvényeket, hogy kell-e hozzá az ő beleegyezése is. Esetleg olyan helyzetet teremteni otthon, hogy rákényszerüljön, hogy elvonókúrára menjen. Vagy végső esetben (és ez kegyetlen megoldás) feljelenteni és kényszergyógykezelésre küldeni. Már ha ott engedi ezt a törvény.
2016. márc. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán nem kéne pénzzel pumpálni a gyereket, akkor nem lett volna miből rászokjon. De azért gondolom még most is adnak neki... nincs ingyen a buli pia drog.
2016. márc. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Milyen drog? Ott gondolom nem fű a menő, sokkal rosszabbról hallottam.
2016. márc. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!