Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi jogom van megbüntetni...

Mennyi jogom van megbüntetni a férjem fiát ezek után? "Nem vagy az anyám, nem mondhatod meg, mit csináljak" beszólásra mit lehet mondani?

Figyelt kérdés

15 éves, 9.-es gimnazista. Nálunk lakik egy éve, mert Budapestre jött gimnáziumba, az anyukája Bécsben él.

A férjemmel van három közös gyerekünk (5 és 3 éves fiúk, 4 hónapos kislány), de sosem érezte azt, hogy ő nem tartozna ide, szóval igazi család vagyunk, rám is bármiben számíthat.

AM kategóriájú jogosítványa van, motorral jár iskolába is. Viszont tegnap elvitte itthonról az egyik autót két barátjával... Nem mentek messzire, csak itt a környéken mentek fel-alá, de én kb. megőrültem, mikor meghallottam (mikor álltak vissza, kicsit nekiment a kapunak és ezért mondta el).

Mondtam, hogy jó, akkor addig nem megy sehova, amíg az apja haza nem jön (külföldön van), majd vele megbeszéli a többit. Erre az volt a válasza, hogy nem vagyok az anyja, azt csinál, amit akar és elviharzott.


2016. márc. 25. 13:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Én erre megmondtam volna neki, hogy az lehet, de mivel az anyja nincs ott, az apja szintén külföldön van, és egyelőre ő lakik nálatok és nem fordítva, és te tartozol érte felelősséggel, akármennyire nem tetszik neki, az van amit te mondasz! Aztán ha az apja hazamegy, meg tudja vele beszélni ha nem tetszik a rendszer!
2016. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Oké, ha nem vagyok az anyad, akkor innentől kezdve oldd meg egyedül az etkezesedet, a mosast és egyéb szükségleteidet. Az itthoni elelmiszerekhez eszedbe ne jusson nyúlni, az az enyém és ezek szerint te senkím nem vagy. A mosogepre ugyanez a szabály érvényes. Vizet ne használj, internet nincs.

Ezek után valószínűleg elgondolkodna

2016. márc. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem vedd el a telefonját, függeszd fel nála a netet, és mond még neki, hogy ha elgondolkozott ezen a beszólások, és bocsánatot kér, akkor visszaadid neki.

Egyelőre a te házában lakik, úgyhogy alkalmazkodnia kell.

2016. márc. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Hát nálam eztán gyalog járna iskolába a pofátlanja, mert mi az hogy akármilyen kocsit elvisz kèrdezès nèlkül ( mellesleg meg is töri). Ennek semmi köze ahhoz ki az anyja, megengedhetetlen viselkedès.
2016. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem van jogod megbüntetni. Te vagy a felnőtt a házban és a mostoha anya is. Az apukájának is meg kéne, ha megjön. Nagyon szemtelen veled és rossz példát mutat a kicsiknek.
2016. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A telefon- és internetmegvonást nem akarom használni, mert azon még én is nevettem kamaszkoromban. Ráadásul tudom, hogy egy órán belül szerezne másikat.
2016. márc. 25. 13:30
 7/23 anonim ***** válasza:
11%
Egy kicsit erősen fogalmazott, de valamennyire igaza volt.
2016. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
Igen, utolsó, abban igaza volt, hogy nem az anyja. Ennyi. De egyrészt az apja felesége, másrészt ő is neveli, ha egyszer egy éve ott él náluk, ergo pont ugyanannyi joga van a bunteteshez, mint az apának. Tudod kinek nincs joga pillanatnyilag hozzá? A külföldön élő anyukának
2016. márc. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

És ha balesetet okoz?

Belefordul egy árokba?

Elüt valakit? Mondjuk egy biciklist előzés közben?

Akkor azt kellett volna mondjam, hogy "Bocsi, oldd meg egyedül, hiszen én neked senki vagyok." ?


Vagy egyáltalán, ha csak megállítja a rendőr, akkor mit mondana?!

2016. márc. 25. 13:38
 10/23 anonim ***** válasza:
87%

Erre az a valasz, hogy nem en vagyok az anyad, de jelen pillanatban en felelek erted, ehhez a felelosseghez jarnak bizonyos jogok is, es ezeket tetszik nem tetszik tiszteletben kell tartanod.


Es kerdezd meg hogy esne neki ha pl ebed vagy vacsora idejen a te gyerekeidnek adnal, neki meg azzal a felkialtassal hogy "nem vagy a fiam", nem, es akkor talan rajon milyen igazsagtalan volt veled.

2016. márc. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!