Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi jogom van megbüntetni...

Mennyi jogom van megbüntetni a férjem fiát ezek után? "Nem vagy az anyám, nem mondhatod meg, mit csináljak" beszólásra mit lehet mondani?

Figyelt kérdés

15 éves, 9.-es gimnazista. Nálunk lakik egy éve, mert Budapestre jött gimnáziumba, az anyukája Bécsben él.

A férjemmel van három közös gyerekünk (5 és 3 éves fiúk, 4 hónapos kislány), de sosem érezte azt, hogy ő nem tartozna ide, szóval igazi család vagyunk, rám is bármiben számíthat.

AM kategóriájú jogosítványa van, motorral jár iskolába is. Viszont tegnap elvitte itthonról az egyik autót két barátjával... Nem mentek messzire, csak itt a környéken mentek fel-alá, de én kb. megőrültem, mikor meghallottam (mikor álltak vissza, kicsit nekiment a kapunak és ezért mondta el).

Mondtam, hogy jó, akkor addig nem megy sehova, amíg az apja haza nem jön (külföldön van), majd vele megbeszéli a többit. Erre az volt a válasza, hogy nem vagyok az anyja, azt csinál, amit akar és elviharzott.


2016. márc. 25. 13:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

Mondd meg neki, hogy valóban nem vagy az anyukája, de mivel nálatok lakik, a ti szabályaitokhoz kell alkalmazkodnia.

Ha ez nem működik, akkor költözzön vissza anyukájához.


Elég keményen hangzik, de tényleg a te vagy érte a felelős, és ezt a viselkedést nem engedheti meg magának.

2016. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

vedd el a motort addig is


és fizettesd ki vele a kocsiban okozott kárt


ez elég lecke lesz neki remélhetőleg

2016. márc. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%

Azt írtad elviharzott...

Azóta hazaért már?

2016. márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
60%

mivel itt élsz, megmondhatom


férjednek ki kell melletted állnia

2016. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%

Lényegtelen, hogy kije vagy, az autó nem az ő tulajdona, hanem a tiéd (vagy a férjedé, akit te képviselsz, amíg nincs otthon.) Az, amit csinált, az lopás, rongálás, plusz jogosítvány nélkül vezetett, ami szabálysértés.


A büntetésnek nincs sok értelme, viszont ülj le vele beszélni, ha hazaér, és magyarázd ezt el neki. Azt is nyugodtan elmondhatod, hogy azét nem hívtad ki a rendőröket, mert te családtagnak tekinted őt, gondolkozzon el rajta, neki megfelel-e, ha ilyen viszonyban vagytok, mert ez jár bizonyos kötelezettségekkel és jogosultságokkal mindkettőtök részéről. Ha nem felel meg, akkor viszont a történtek miatt kénytelen vagy zárni a garázst, amíg apa haza nem ér, a motorját tegye oda, ahova akarja.

Az apjának természetesen mondd el, mi történt.

2016. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%

"mert mi az hogy akármilyen kocsit elvisz kèrdezès nèlkül"

15(!) évesen? Még kérdezéssel is nonszensz. És ha elkapják? A szüleit fogják megbüntetni, hogy odaadta a kocsit.

2016. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 MZ.per.X ***** válasza:
65%

Én visszamondtam volna, hogy "Az anyád nem én vagyok, de én nevellek, én tartozom érted felelősséggel, így azt is megmondhatom mit csinálj.", főleg hogy titeket vesznek elő ha gond van.


Amúgy is a jármű önkéntes elvétele a tulajdonos beleegyezése nélkül bűncselekménynek számít.

2016. márc. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem gimnazista, hanem pimaszista. Itt a férjednek (azaz az ő apjának kell nagyon határozottan lépnie és helyretennie. Feltehetően sok mindent elmulasztott, mert ez az együttélési szabályrendszer több szempontból történt megsértése, amit az apának kell egyértelműsítenie. A kisfiú feltehetően veled egyenrangúnak érzi magát és az apjának kell tudatosítania benne a tényleges hierarchiát.
2016. márc. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
26%
Hivd fel a vérszerinti anyját és Te,Ő és a kamasz beszéljétek meg mi legyen a következő lépés.
2016. márc. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
19%
A férj is külföldön van. Nyilván a srác anyjánál, Fantazmagóriában. Nagyon életszerű, hogy 24 órán át sem a férjével beszélje ezt meg valaki, hanem a történtek után egy teljes nappal, egy netes fórumon kerekítse az ártatlan szemecskéit "nekem akkor most van jogom nevelniiii?"
2016. márc. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!