Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy 19 éves fiam, minden...

Van egy 19 éves fiam, minden erőfeszítésem ellenére abba hagyta az iskolát, dolgozni nem akar, nagyon szorong hacsak ki kell menni az utcára, ugyanakkor orvosi segítséget sem fogad el! Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
délben kel, hajnalba fekszik, súlyos számítógép függő szerintem, én pedig lassan bele halok a bánatba meg a tehetetlenségbe, már nem tudom hova fordulhatnék segítségért...

2016. ápr. 5. 18:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
A legrosszabb ha ráhagyod a dolgokat, akkor 29 és 39 évesen is ugyanez lesz a helyzet, csak már reménytelenül. Keress fel te szakembert, és konzultálj vele a megoldásért! A számítógép pedig véletlenül "elromolhat"
2016. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%
Mindenkeppen el kell cibalni valahogy pszichologushoz. Nem tudom h vehetned ra, de meg kell probalni.
2016. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
33%

Ha PC érdekli alapvetően akkor mért nem megy olyan suliba ? És mingyár van életcélja később munkája....

Ha ez érdekli ajánlom a Cisco Hálózati Akadémiát pl.


Am a Gamerek/Kockák stb nem nagyon szeretnek kimozdulni otthonról. Én is csak melóba járok be meg moziba ha van olyan film.

Szerintem egyébként beszélj vele, az a legegyszerűbb.

2016. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
20%

wifi kakapcs

kaja villany tisztaruha megvonas

meglatod felemeli a feneket

es siman se kajat se egy fillert nem adnak neki

aki nem atnul nem dolgizk az ne egyen lusta parazita

2016. ápr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Költőnő? ***** válasza:
84%
www.magadert.hu
2016. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
38%

lusta

mond le a netet a tv t majd ha unatkozik nem fog félni a külvilágtól

2016. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
Pedig el kell mennie orvoshoz. Vagy ennyi lesz az élete.
2016. ápr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%

Hát ez így nagyon "kényelmesen" hangzik.

Választás elé kell állítani: vagy tanul vagy dolgozik vagy elmegy orvoshoz vagy elköltözik.

Nem kicsinyességből vagy rosszindulatból, hanem a saját érdekében, különben örökre "így marad". Ami meg a szabadidejét illeti, ha kockulni akar a gép előtt, had csinálja, ebbe nem szólnék bele, elég nagy már - de csak ha megtette, ami elvárható tőle.

2016. ápr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
77%
Van egy műsor (intervention canada) amiben főleg függőket és mentálisan segítségre szoruló embereket "küldenek" kezelésre. Ebben a műsorban az alanyok a családjuktól ultimátumot kapnak. pl "vagy elmész a kezelésre vagy nem lakhatsz többet itthon ingyen, vagy nem kapsz pénzt tőlem, stb." Az lenne a tippem, hogy így (DE NEM KEMÉNYEN!)talán elcsalhatnád az orvoshoz. Esetleg - ha úgy látod, hogy ténylegesen nincs jól, pl szorong vagy depressziós akkor én a thalassa házat tudom ajánlani mint egy hosszútávú kezelést.
2016. ápr. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
74%

Szerencsés vagy mert a gyermeked csak 19 éves! Most még lehet tenni valamit, hogy normális élete legyen. Sajnos sok szülő csak sopánkodik aztán 30 évesen is a nyakán lesz..

A lényeg, hogy ebből az állapotból csak drasztikus megoldással lehet kizökkenteni! Lehet az bármiPénz, internet megvonás... ultimátum.. egyebek. Ha végig tudod vinni, akkor "fenőtként" megköszöni majd!

2016. ápr. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!