Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám mindennap megver mindené...

Anyám mindennap megver mindenért, gúnyol stb 15 éves vagyok, mit tudnék tenni? Tudok menni valahova dolgozni?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 6. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van apukád? Nagyszüleid, nagybácsi/nagynéni, keresztszülők? Tehát bármilyen rokonod van, akihez tudnál fordulni ezzel a problémával, akinek el tudnád mondani, mi a helyzet? Ha nincs, fordulhatsz iskolában is az osztályfőnöködhöz vagy bármelyik olyan tanárodhoz, akivel jó a kapcsolatod, akiben megbízol. Esetleg az iskolapszichológushoz is fordulhatsz. Legrosszabb esetben, ha senki nincs, egy nagyon jó barátoddal beszélj, és szóljatok az ő szüleinek! Mindenképpen szólj valakinek, egy felnőttnek, aki segíteni tud neked, mert az nem játék, hogy téged otthon vernek! Ebből nem fogsz tudni szabadulni, ha csak nem mentek el vele a gyámügyre / gyermekvédelmisekhez, de ezt egyedül nehéz intézni, ezért mondtam, hogy keress fel egy felnőttet, aki segít.


15 évesen sajnos nem dolgozhatsz szülői engedély nélkül, 16 évesen már igen (viszont éjszaka csak 18 éves korodtól dolgozhatsz). De egyelőre 15 évesen nem nagy kilátás, hogy elköltözz anyukádtól, hiszen mire el tudnál, addig évek telnek el.

2016. ápr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Legalisan nem tudsz dolgozni. Annyit, hogy el is koltozz, szorolapozasbol, kisebb ebbolabbol nem fogsz osszeszedni.


Apaddal mi a helyzet?


Fiu vagy vagy lany ?

2016. ápr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Keresd fel a gyermekjólétiseket a városodhoz tartozót vagy a gyámügyet. Egyedül is intézheted, mert elmúltál már 11, belátási képességgel rendelkezel és korlátozottan cselekvőképes vagy. Kérheted az intézetben történő ideiglenes hatályú elhelyezésedet, bár ez nem javasolt, ott csak elkallódni lehet. Kérheted egy rokonodat is, hogy fogadjon be.
2016. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben ha nem is a gyámügyiseknek,de a suliban a tanároknak szólnék.ök majd intézkednek.15 éves vagy és pontosan tudod, hogy ez nem oké a lelkisérülések amelyeket majd magaddal cipelsz egész életetbe emiatt az meg talán még rosszabb.intézkedj amilyen hamar csak lehet.Egy gyereknek se szabadna ilyeneken keresztül mennie.Tudakold körbe a rokonaidnál hogy ha esetleg úgy alakul, be tudnak-e fogadni. Ha nem akkor valszinüleg maradnak a nevelöszülök vagy intézet,de az még mindig jobb mint ha édesanyád naponta elver meg kikészíti az idegeidet 15 évesen
2016. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Pont 15 voltam, amikor elfogyott a türelmem és visszaütöttem. Nagyon elegem lett. Írtam egy 1-es dogát. Nem mertem elmondani, mert a rossz jegyekert extra durva volt. Aláhamisítottam, a tanár persze rájött és elmondtam neki mizu van otthon. Ezt megtudta, erre megint megütött, és ekkor elszállt az agyam. Azóta nem nyúlt hozzám.
2016. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%
Ha nem ütsz vissza ne várj változást.
2016. ápr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
én ha vissza ütnék, agyon is verne
2016. ápr. 7. 18:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Fiú vagy lány vagy?
2016. ápr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
lány
2016. ápr. 11. 17:27
 10/11 anonim válasza:
52%

Szia!


Nem könnyű megoldást találni, de semmiképp nem szabad belenyugodni. Ha Pesti, vagy környékbeli vagy, javaslom, hogy személyesen beszéljünk, feleségem szociális területen is dolgozott és több barátunk is jártas ilyen ügyekben, egyik pl. pont gyámügyes, úgy hogy biztosan tudnánk megoldást találni. Ha messzebb laksz sem biztos, hogy probléma, ilyen szép időben jól eshet egy kis motorozás:))

2016. ápr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!