Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 éves lány vagyok, és rettentően elítélem az abortuszt. Járok pszichológushoz szorongás miatt, és egyszer véletlenül meghallottam, hogy apukám azt mondja, hogy anyukámnál újra kellett csinálni az abortuszt. Szinte sokkot kaptam. Annyira fájt, és csak abban reménykedek, hogy rosszul hallottam. De anyukámtól nem merem megkérdezni, mert túlságosan is félek a válaszától. Ha jól hallottam, sosem tudnék úgy nézni rá, mint eddig. Hiszen a testvérem életéről volt szó. Tudom, hogy nem az én dolgom ítélkezni, de nagyon megviselne. Szerintetek kérdezzek rá anyukámnál? Ti mit tennétek? Sokan azt mondják, amit nem tudunk az nem fáj. Ha sosem tudom meg az igazat, még reménykedhetek, hogy mégsem úgy volt, ahogy hallottam, talán beteg volt a baba, vagy ilyesmi. Így viszont csak gyötröm magam.

Volt esetleg valaki hozzám hasonló helyzetben?



2016. ápr. 10. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem kérdezd meg. Lehet beteg volt, jobb így neki. Sajnos az élet ilyen. Szembe kell nézni a dolgokkal. :S sajnalom! Kitartás!
2016. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz rá, mert így csak azon fogsz rágódni, hogy mi lehet a szitu. Ha megtudtad, könnyebb lesz így vagy úgy elfogadni, mint a bizonytalant.
2016. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Kerdezz ra, es majd anyukad felvilagosit hogy bizony az elet nem habos torta, es neha racionalisan kell gondolkodni. Gondolom te sem orulnel neki, ha mondjuk nelkuloznotok kellene mert anyukad megis bevallalja a babat, kiesik a munkabol es a stb. Persze megertem hogy te ebbe nem gondolsz meg bele mert gyerek vagy, viszont az elet nem igy mukodik hogy elitelem, bevallalom es majd eszunk szeretet meg elveket.
2016. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Bocsi csak elkuldte valamiert. Szoval. Annyit meg hogy az en edesanyamnak is volt abortusza, ott ugy derult ki hogy anya egyszer csak osszeesett es majdnem elverzett. Oszinten azota sem torodok meg gondolatban sem azzal a magzattal. Ha beteg volt a baba akkor pedig meg az anyukad is belehalhatott volna a szulesbe arrol nem is beszelve hogy beteg gyerek tonkretette volna a te eletedet is egy eletre.
2016. ápr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha te 16 éves vagy akkor anyukád már nyilván öreg egy szüléshez, így ez egy racionális döntés volt. És amúgy mi az hogy újra kell csinalni az abortuszt? Elsőre elszúrták? Én hülye vagyok az ilyenekhez de ez furcsa.
2016. ápr. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha téged eleve nem avattak be a dologba, akkor annak oka van. Gondolom, hogy egy részt nem akartak téged terhelni ezzel az infóval, másrészt pedig biztosan nem is szerették volna kikérni a véleményedet, hiszen ez egy nehéz döntés még akkor is, ha az ember nincs felkészülve rá és nem akarja a babát. Nagyon sok oka lehet annak, hogy elvetették. Lehet egészségügyi, lehet anyagi, lehet érzelmi oka is. Ha te 16 éves vagy, akkor anyud jó esetben is a 30 közepén jár, talán közelebb a 40hez, vagy több is. Ilyenkor már kockázatos szülni. Az abortusz (már, ha tényleg jól hallottad), akkor nem csak az anyukád, de a baba érdekeit is szolgálhatta. Kár ezen rágódni, hogy mi történt és miért. A szüleid felelősségteljes emberek, el tudják dönteni, hogy mit akarnak. Te pedig még gyerek vagy ahhoz, hogy racionális véleményed legyen az abortuszról. Most elítéled, de felnőttként lehet, hogy teljesen más véleményed lesz róla, amikor már a saját bőrödön fogod tapasztalni, hogy mennyire nehéz saját magadat eltartani, nem még egy babát. Szóval mielőtt elítélnéd a szüleidet egy fél füllel hallott dolog miatt, előbb válj felnőtté, legyen élettapasztalatod és felnőtt fejjel próbálj majd állást foglalni ez ügyben. Addig is tartsd tiszteletben, hogy nem kérték ki a véleményedet.
2016. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Biztos hogy abortusz volt? Nem egy eü küret? Csak apukád nem tudta jól kifejezni magát?
2016. ápr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Mikor ezt a beszélgetést hallottam a pszichológusnál, a fejlődésemről volt szó, meg anyukám terhességéről velem. Szóval én úgy vettem ki a beszélgetésből, hogy előttem lehetett az az aborttusz. Azért is gondolom ezt, mert anyukámnak velem nehéz terhessége volt, hormonpótlásra volt szüksége, hogy ne vetéljen el. És az elején vérezgetett is. Ez pedig utalhat egy terhességmegszakítás következményére is.

Kedves utolsó: gondolod, hogy nem abortusz volt? Igazából én sem értem azt, hogy hogy lehet egy abortuszt újra csinálni. Már teljesen össze vagyok zavarodva, hogy mi is történt pontosan. De félek megkérdezni, mert ahogy egy válaszoló már írta, nyilván okkal nem mondták nekem.

2016. ápr. 11. 13:34
 9/13 anonim válasza:
77%
Hat nezd! Itt annyi nő kuzd a teresseg elejei vérzéssel, h ha utanaolvasnal látnád h marhára nem abortusz függő. Butaságot inkabb ne irj! Lehet valakinek nehez terhessége abortusz nelkul is. Igy is tul sokaknak van spontán vetelese a 12ik het előtt. Inkabb olvass utana a lehetséges komplikacioknak mint igy vádaskodj - mert ez annak tűnik - mielott anyukádat elitelned. Nekem pl bátyám lett volna de 16 hetesen meghalt. Anyubol kimutottek, ami gyakolatilag egy abortusz volt...
2016. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Intelligensnek tunsz az irasmodod alapjan, viszont a megnyilvanulasaid csak egy vagdalkozo kiskamaszei aki olyanrol itelkezik amirol semmit nem tudhat mindenfele elettapasztalat nelkul. A terhesseg eleji, kozbeni verzes pedig sajnos barkivel megtortenhet. Nalunk is volt ilyen. Elobb meg minden rendben majd agyban fekve elontott a ver. De ha a kiskamasz gyerekem erre nekem azt mondana hogy ez azert van mert biztos abortuszod volt, kierdemelne egy alapos fejmosast. Anyukaddal alapbol nem volt valami rendben hormonugyileg ha a nagy itelkezes kozben ez a mondatod nem tunt volna fel, de biztos jobban orulnel neki ha valami baj tortent volna vele mert akkor legalabb nem kellene itelkezned. Nezzel magadba kislany es szorgalmasan jarjal tovabb a pszichologusodhoz.
2016. ápr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!