Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elmondanátok a helyemben?

Ti elmondanátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Pénteken az utolsó 2 óráról lógtam. A tanár nem írt be hiányzónak, már a reggeli órán is a gondjaival volt elfoglalva. Nagyon rossz napja volt. Szerintem nem is vette észre. Anyu kórházban van (szerdán jöhet haza), apu késő délutánig dolgozott. Szóval nem tudták meg. Már bánom és bűntudatom van. Jobban érezném magam, ha elmondanám apunak. Csak nem tudom hogyan. Mérges lesz, hogy lógtam és eddig hazudtam. Csalódott is. Meg nem is rögtön hazamentem, hanem a közeli erdőben sétáltam. Szerinte veszélyes az ilyesmi. Mármint, hogy nem tudja merre vagyok.
2016. ápr. 18. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Ne csinálj hülyeséget! Ne lógj a suliból, mert semmi értelme, és ha elkapnak, nagyon kapsz. Szerintem mondd el, de tedd hozzá, hogy nem csinálod megint, mert hülyeség. És tényleg ne csináld.
2016. ápr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ne mondd el. Most bűntudatod van, ebből látszik, hogy nem fogsz többet ilyet csinálni. De azzal nem mennél semmire, ha most mindent elmondanál apádnak, csak aggódna, vagy veszekedne veled. Többet ne lógj a suliból, ezt az egy esetet pedig felejtsd el.
2016. ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
86%

Nyilván oka volt annak, hogy ellógtál. Anyukád kórházban van, gondolom van más lelki problémád is és egy picit ki akartad szellőztetni a fejed. Abból, amit leírtál, arra következtetnék, nem jellemző rád az ilyesmi, mindenki tévedhet. :)

Szerintem nyugodtan mondd el apukádnak, nem hinném, hogy leharapja a fejed.

2016. ápr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha bűntudatod van, akkor mondd el, legalább megkönnyebbülsz, kibírod azt a kis fejmosást.

És a közeli erdőben ne császkálj többet egyedül.

2016. ápr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem ez függ attól, hogy mennyi idős vagy. 16 évesen már eltudod dönteni, hogy neked mi jó, és jól is fogsz dönteni, ha van egy kicsi felelősség érzeted. De szüleidnek mindenképp mond el. Ez egy hiba volt, és vállald fel, még akkor is, ha nem derülne ki. Szüleid szerintem nem fognak nagyon haragudni elvégre bevallottad nekik
2016. ápr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
Ilyen hulyesegeken idegeskedni 😅😅😅
2016. ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Csak 14 vagyok. Igen aggódtam anyu miatt is. Ezt az órát sem nagyon szeretem. De tényleg nem lesz több ilyen. Butaság volt. Nem is tudom hogy jutott eszembe. De nem akarom anyura fogni.
2016. ápr. 18. 17:23
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Majdnem ment a piros pacsi 6-os, de nem vagyok ovis. Nem értem miért lenne már hülyeség, hogy vannak még lelkis fiatalok is. Nemcsak elkényeztetett, hisztis, gátlástalan, szemtelen majmok. Ami pedig téged illet fiatalember, valóban hülyeség volt. De legalább megbántad és bevallanád. Fogadjunk, hogy 10-ből 9 nem. Ha az én fiam volnál, akkor nem lenne kizárva, hogy a hátsó feledre menjen pár pacsi. Én elég konzervatív szülő vagyok. A te apukád szerintem elnézőbb lesz. Mindenképpen mondd el ! Tanuld meg, hogy a hibáinknak következménye van és ezért vállalni kell a felelősséget.
2016. ápr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Én 17 évesen csak a nem érettségi tantárgyakra nem mentem be mert feleslegesnek éreztem, így többet tudtam pihenni meg hasonló, viszont a faktokból és a többi másból kitűnő voltam így szüleimet nem igazán zavarta
2016. ápr. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Egy korrekt osztálytárstól (aki biztosan nem árul be) kérdezd meg, jelentették-e, hogy hiányzol. Ha nem, akkor ne valld be.

Ha bűntudatod van, akkor fogadd meg, hogy többet ilyet nem teszel.

Amúgy ne gondold, hogy valami szörnyű bűnt követtél el. Egyszerű diákcsíny ez, amit sokan megcsináltunk annak idején.

2016. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!