Hogyan tudnék segíteni?

Figyelt kérdés
barátom alkoholista és drogfüggő, szeretnék rajta segíteni, mert amit művel az nem kifizetődő a jövőjére nézve. 30 éves, otthon él az anyjával, semmire nincs gondja az életben, mert anyuci eltartja...igaz, dolgozik, de amit keres azt elveri egy hétvége alatt. Szinte minden nap részeg és erre még rá is drogozik. Elnézik neki a munkahelyén, mert anyuci intézte neki ezt a melót. Nem tudom, hogy tudnék rajta segíteni.

2016. ápr. 19. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugy hogy nem aldozod fel magad. Hatarokat szabsz, ha nem hagy fel a fuggosegeivel akkor pedit tovabb lepsz.

Amig el nem eri a melypontot addig a legtobb embernek nincs motivacioja a valtoztatasra.

2016. ápr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kis kori barátok vagyunk, de semmivel nem tudok rá hatni. Mindig mondja, hogy az anyja folyamatosan cseszteti azzal hogy mindig részeg, meg már ő előtte is lebukott a droggal. Mondtam neki, hogy szerinted nincs rá oka??!! Erre mindig az a válasz, hogy nem is iszok sokat, csak heti 3 napot+ a hétvége. Akárhogyan számolom ez 5 nap és tényleg ennyi alkalommal részeg. Egyetemre járt, volt jogsija meg autója de elbukta a pia és a drog miatt. Autóbalesete volt, az egyik utasnak meg kellett vasazni a gerincét, azóta is fizet neki havonta x összeget. Most 50 ezerért dolgozik(egész nap játszik a gépen) egy irodában, próbáltam beszervezni ahhoz a céghez ahol én dolgozok de nem hajlandó eljönni az állásinterjúra. Ott nem tudná ezt a piálás dolgot játszani, mert a bejáratnál véletlenszerűen szondáztatnak meg hát kifele jövet is.
2016. ápr. 19. 10:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Anonim Alkoholisták megtalálod a googlen. Amúgy te sehogy, te magadon segíts, és próbálj meg rájönni, hogy miért dédelgetsz egy olyan embert, aki telibeszarja az életét?
2016. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

sok mindent átéltünk együtt, sok jó dolog történt velünk, mindig kiálltunk egymás mellett, ezért akarok segíteni neki.

Már gondolkoztam, hogy szólok az anyjának, de nem tudom, hogy érdemes lenne e.

2016. ápr. 19. 10:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg akarsz segíteni, akkor találsz rengeteg információt a neten... mint írtam Anonim Alkoholisták...Dudits Dénes youtube, Te nem tudsz neki segíteni jelenleg, maximum aszisztálsz a pátyolgatáshoz... az anyja szintúgy, aki pénzeli...szerinted nem látja, hogy a gyereke mit tesz magával??? Ha akarna tenni, már tett volna ellene...
2016. ápr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 acelsziv ***** válasza:
100%
Nem tudsz segíteni annak aki nem akarja azt.
2016. ápr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igazad van. Sajnos itt ahol élek a fiataloknak egy szórakozási lehetősége van és az a kocsma, az ivászat és a drog.
2016. ápr. 19. 10:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért, aki akar, és itt azon van a hansúly, hogy ki mit Akar az talál más szórakozási lehetőséget. Gondolj csak bele, miért is hagyná abba? A környezete, legfőképpen az anyja támogatja ebben a léhűtő életben, ő meg így szarik mindenre, még ha cseszegetve is van akkor sem érdekli, mert megissza, vagy elszivja, és már nem is kell látni a valóságot... Miért változtatna, mikor neki így kerek a világ! Majd ha szenved és nyomás alá kerül vagy a szerek miatt, vagy lové hiány miatt vagy valami nagyobb tragédiát okoz, majd akkor talán tükörbe néz, addig biztos nem! Hiába sajnálod, hiába a barátod, és rossz látni, hogy kinyirja magát, a pia+drog kombó nem játék, ahogy a medve sem.
2016. ápr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kovpet ***** válasza:
100%

"próbáltam beszervezni ahhoz a céghez ahol én dolgozok"


Ez nagyon rossz ötlet. Ott nem néznék el a dolgait és te is kellemetlen helyzetbe kerülnél, hogy egy "ilyet" ajánlottál be.


Sajnos tényleg nem lehet segíteni annak, aki nem akarja.

2016. ápr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ma is annyira be volt szívva, hogy ette a levest és elaludt közben majd a feje a tányérban landolt...ha nincsenek körülötte akkor megfullad. Szörnyű amit magával művel.
2016. ápr. 20. 21:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!