Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak anyámnak, ha...

Mit mondjak anyámnak, ha mindig játék közbe akar nekem kitalálni valamit? (gyújtsak be, menjek boltba, stb. ) Mindig olyan sürgős neki minden.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 26. 19:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%

Ha singleplayer akkor lemented vagy lestartolod vagy mindkettő. Nem tart sokba begyújtani.

Ha multiplayer meg tudod saccolni mennyi idő mulva van vége a körnek s akkor megcsinálod ahogy megigérted hogy megcsinálod. Vagy ha megteheted kilépsz spektátorba. Stat ide oda... Boltbamenés zárásig elérhető csak, ha mindjárt zár hát menni kell.

Lényegében akkor halasztasz a időn ha nem tudod megszakítani a játékot mert megy a menet és éppen nem lenne jó kilépni - teszem azt haverokkal multizol és megy a kör, nélküled hátrányba megy a versengés. Egyébként meg megcsinálod, annyit igazán megtehetsz. Némely multinál játékba játék közben is leállhatsz amig a többiek megvárnak amig végzel azzal az aprósággal.

2016. ápr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk úgy műxik, ahogy 9-es írta, szülőként ez részemről is teljesen rendben van. Néha van online csapatverseny (vagy mi:-)), arról már napokkal előbb szólnak, hogy akkor majd hagyjam őket békén, előtte megcsinálják a feladatokat. Ha tudok róla, eleve úgy szervezem a dolgokat, be se lépek a szentélyükbe, amíg tart.:-)
2016. ápr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
42%

11 attól függ mit játszik. Ha pl. olyan MMO amiben mondjuk raidel, akkor nincs ilyen, hogy "kör" meg megsaccolod mikor van vége, meg kilépsz spectator módba. Nekünk volt ilyen raidben, hallottuk, hogy az egyik gyereket bäsztatja az anyja, hogy írjon neki DVD-t, de rögtön. Nem értette meg, hogy nem tud kilépni. A vége az lett, hogy lekapcsolta az áramot az anyja. Tök jó volt, úszott a healer, ott állt 20 ember és akkor kezdhettünk keresni valami PUG-ot. Istenem, de örülök, hogy már felnőttem. Az én anyám is ezt csinálta, csak akkoriban még nem volt számítógép meg internet nekünk. Hát tőlem a könyveket vette el, hogy fontos dolgot csináljak helyette.


Kérdező, próbáld meg, amit írtak, hogy előre megcsinálod, amit tudsz, aztán mielőtt leülsz megkérdezed, hogy van-e valami. Úgy hátha nem pont akkor kell abbahagynod. Ez is egy hobbi, lehet lenézni stb. de az és nem szép dolog közben macerálni az embert. Viszont az se szép dolog, ha tudod, hogy mindig van mit csinálni, de csak beülsz a gép elé és őrülten reméled, hogy mégse kell csinálnod semmit.

2016. ápr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a párom fia, aki 18 éves, annyira lusta, h téli szünetben minden nap este gyújtott be, addigra kezdett összefagyni a szobájában. Egész nap játszott. A begyújtást nem tudta elkerülni a hideg miatt. Tehát jobban járt volna,ha reggel begyújt. Mi nem szóltunk neki, hadd tanuljon a kárán, már felnőtt. De ő menthetetlen, nem tanul semmiből, saját magát szívatja rendszeresen. Épp mst szúrja el az egész életét. Ezért soha az életben nem fogom támogatni, akkr sem,ha az élete múlik rajta. Soha nem segít semmi házimunkában, csak ha rá van parancsolva. Kérdező, ha lehet te ne légy ilyen, rajtad múlik együtt tudsz-e működni a családoddal. Anyukád jót akar neked, hidd el! Ha elvégezted a napi kis házi munkádat, akkr is marad rengeteg időd a játékra. Így anyukádnak nagyon sokat segítesz, hiszen neki még a munkahelyén is meg kell állni a helyét és otthn is biztos sokat dolgozik.
2016. ápr. 27. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%
Az Esc feliratú gomb megnyomásával megállíthatod a játékot
2016. ápr. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
2%

Én mindig a "most nem érek rá játszok" szöveget nyomom be :D


Én elég fiatal korom óta játszok játékokkal, 10-11 évesen még nem játszottam olyan sokat, napi pár órát max, de voltak olyanok is, hogy napokig semmit.

Később ez megváltozott, napi 2-20 órát is toltam/tolom.

Apámék sokáig azt hitték, hogy "csak játszok"...aztán kiderült, hogy nem csak játszok, hanem 14 éves koromban elkezdtem programozni önállóan. Mára 3 szakmám van ennek köszönhetően, 2.5 éve főállásban programozó vagyok, hobbi szinten több mint 1 éve játékfejlesztéssel foglalkozom...

Nálunk mára már úgy megy a dolog, hogy nem cseszegetnek semmi miatt, főleg mert megmondtam apámnak, hogy nem fogom megcsinálni amit kér, ha bunkón kéri (esetek 99%-ban). Normálisan elmondja mi kell és ha lesz időm megcsinálom.


Szerintem úgy lenne a legmegfelelőbb, ha elmondaná előre, hogy mit kellene megcsinálnod, vagy lenne egy rendszer és akkor azt betartva tényleg megcsinálnád! Persze vannak hirtelen jött ötletek, kell ez vagy az a boltból, vagy esetleg egy váratlan mosást be kell rakni, mert másnapra kell valami ruha...


Ha nem online játszol, akkor megtudod állítani, ha pedig online, akkor sajnos nehezebb a dolog...akkor kompromisszumot kell kötni...

Nekem is volt olyan pl wowon, hogy 6 órát tököltünk 1 helyben kb :D türelmes random társaság volt :D szóval nem mindig kiszámítható a dolog...

Haverom aréna társánál volt olyan, hogy bent vannak arénán és jött az anyja, hogy menjen aludni, ne játsszon...és elkezdett 10-től visszafele számolni, hogy kikapcsolja a gépet :D A gyerek 5 mp alatt eltűnt :D

Vannak olyan szülők akik kötik az ebet a karóhoz, viszont vannak olyan gyerekek akik szándékosan feszítik a húrt!


23F

2016. ápr. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
88%

Kedves utolsó, anyukának igaza volt, hogy leszedte a gyereket a WOW-ról. Napi 20 óra játék? Hát, bakker, ez függőség. A te szüleidnek is ezt kéne csinálni, bezárni téged játék nélkül pár hétre, hátha észhez térsz, mert ez, amit csináltok, beteges. Olyan, mint a drog.

Fiatalon rászoktok, és egyre rosszabb.


Egyszer én is rákattantam egy ilyen stratégiai real time játékra, éjjel-nappal ott voltam, éjszaka felkeltem seregeket gyártani, meg küldetést indítani - tiszta dili volt. Valódi emberekkel lemondtam programokat. Aztán lett egy klántali vagy mi. Megláttam, milyen szerencsétlen gyógyegerek a függő, hogy hozzák magukkal a laptopot az étterembe, mert gyártani kell a katonát az egyik játékban, a másikban meg termelni a búzát, a harmadikban meg nem tudom, mit csinálni. Közben a foga rohad szét, mert fogorvosra se idő, se pénz, fodrászra meg rendes ruhára se...

Na, itt kiszálltam. Remélem, kérdező édesanyja is időben észbe kap, és drasztikus módszerekkel elveszi a hülye játékot. Pár hét alatt rájön az ember, hogy érdekesebb dolgok is vannak, pl. lehet futni, kirándulni, kimenni este a Rómaira haverokkal meg ilyenek.

2016. ápr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
19%

A függőség az amikor valaki nem tud elszakadni ezektől a dolgoktól. Én választhatok, mert ha akarom, akkor nem játszok. Sokszor volt olyan, hogy napokig nem is játszottam, sőt volt amikor hetekig és ez azt jelenti, hogy egyáltalán, tehát 0 másodperc :) és látod kibírtam :D


Azzal én is egyetértek, hogy mértéket kell(ene) tartani.

Am meg engem kizárni kellene inkább, nem be :D Bár nekem tök mind1 hol vagyok, ha épp nem tudok játszani akkor tervezek valamit, nem feltétlen játékhoz kötött, de van amikor pl a saját játékot tervezgetem, van amikor valami eszköz megvalósításán pörög az agyam. Szóval én el lennék a játék nélkül is, nem érzem függőnek magam, mondjuk minden függő ezt mondja :D csak én tényleg is tudom tenni, nem érzek visszavágyódást...például most a Rustot toltam 1 hónapig napi szinten 2-6 órát, mert ugyanazt a motort használja amit én szeretnék, hát kb 2-3 hét után már elég is volt, pedig élveztem, lenne benne szórakozás, de valahogy már nem köt le annyira a játék...

Ha van jobb elfoglaltság, akkor mással foglalkozom, ezt ne úgy képzeld el, hogy évekig naponta 20 órát játszottam :) megtanultam programozni, leraktam 3 szakmát, rengeteget tanultam! Meg én sokszor nem is magát a játékot élvezem hanem a fejlődési lehetőségeket, pl wowban is az addon programozást élveztem a legjobban.


Itt sokszor sajnos a szülőnek nincs beleszólása, mert nem tud eléggé felügyelni ezekre a dolgokra. Például ott vannak az okos telefonok. A gyerek napi szinten nyomhatja 24 órát kb, mert mindig nála van...akármi hülyeségre rá lehet kattanni! A legrosszabb az amikor csak az időt veszi el és nem is fejlődik a gyerek semmit...vagy épp visszafele fejlődik!


Viszont ha megfelelően lenne kontrollálva, akkor játszva tanulhatna a gyerek történelmet, matekot, nyelvet......rengeteg dolgot!


23F

2016. ápr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
A WOW és tsai úgy vannak kitalálva, hogy függővé tegyenek minél több embert. Nagyon komoly melót tesznek abba, hogy minél többen minél jobban rákattanjanak, és elkezdjék a pénzköltést, ami csak akkor valósul meg, ha függő vagy. Szerintem a ejlesztők folyamatosan azon ötletelnek, hogy lehetne még ott tartani az embereket, és még inkább rávenni valami szuper fícsörrel, hogy költsön. És ha már költött, akkor még tovább maradjon, és megint költsön. Tisztára, mint egy lóversenyen vagy kaszinóban.
2016. ápr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
24%

Leírásokat olvasva, több helyen leírták, hogy egy játékból hogyan lehet pénzt csinálni. Szerintem a leggusztustalanabb a mikrotranzakciós megoldás. Amikor CSAK 200Ft ez, aztán 300Ft az és a sok kicsit sokra megy alapon, az ember rákölt több tízezret havonta.


Az eredeti wow-nak ugye van egy havidíja, szóval már azért, hogy vásárolhass IG valamit, már ahhoz kell fizetned :)

Én nem játszottam eredetin, mindig törtön toltam.


A star wars mmo-ja free to play-nek van hirdetve, de inkább amolyan demonak mondanám, mert X szint fölött már csak, akkor tudsz lépést tartani, ha fizetsz! Inkább pay to win-es kategória...VISZONT! 2 hetet játszottam vele, kb 2 hét egy ilyen játékban ugye semmi...igen ám, de 2 hét alatt már saját hajóm, 2 emberem meg mit tudom én mim volt...szóval nagyon szépen fel van építve, hogy adnak adnak adnak adnak belehúznak a csőbe és jön az, hogy HA ezt a cuccot akarod használni, akkor havi X ezer, DE CSAK MOST 3 napig kedvezményesen megtudod vásárolni, DE HA 6 hónapra fizetsz előre......és máris behúznak ha hagyod...

Mondjuk igazából ezzel nincs is addig baj amíg az ember tart megfelelő egyensúlyt és anyagilag nem akadály...

Mert ismerek egy srácot aki 30+, anyjával él és kb nem is akar többet annál, hogy játszhasson...

Én is költöttem már játékra pénzt, de én nem úgy, hogy utána 3 napig nem tudok mit enni, vagy 3 hétig nem tudok telefonálni...


Jól fel vannak építve ezek a dolgok és tényleg gratulálok annak aki kitalálta, mert szépen találta, csak sajnos a veszélyeivel nem volt tisztában, vagy ha mégis akkor a lelkiismerete nem szólt neki...

Amerikában azért nem akkora gond ezeket az összegeket kifizetni, mert simán megteheti a tinik/gamerek nagy része, hogy kifizet egy-egy ilyen összeget, néha nagyobbat is...de itt MO-n van aki inkább nem megy el horgászni, de megveszi a legjobb fegyvert a játékban (nem rég mondta az egyik srác nekem!)...

Nem csak függők vásárolnak ám! Vannak olyanok akik még frissen kezdik a játékot, még a lényegét sem értik, de rájuk tukmálják az "olcsó kezdő geart", vagy 2x-es XP-t...hisz csak 300 Ft és 2x-szer olyan gyorsan fejlődsz...ha elég jól szájba rágósan írják le, akkor azt is behúzzák a csőbe aki azt se tudja mire jó pontosan az adott cucc...


Viszont bármi van a játékokban az ember úgy állítsa össze a napi rendjét, időbeosztását, hogy mindenre legyen ideje amire kell! Tehát ne azért haljon szomjan a hörcsögöd, macskád, mert te éppen online kártyázol, vagy mmo-zol...ne csak a virtuális állatkákat tartsd életben :)


23F

2016. ápr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!