Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak anyámnak, ha...

Mit mondjak anyámnak, ha mindig játék közbe akar nekem kitalálni valamit? (gyújtsak be, menjek boltba, stb. ) Mindig olyan sürgős neki minden.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 26. 19:26
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
76%

Ideje elgondolkodni azon, hogy nem vagy-e játékfüggő. Az pont olyan komoly betegség, mint a szerencsejáték függés vagy az alkoholizmus, és pont annyi kárt is okoz.


Nekem egyszer kellett elbeszélgetni a fiammal, hogy szerinte mennyire jó, ha a virtuális térben éli az életét, a valóságban pedig ül a sarokban és nem csinál semmit?

Nálunk a tanulás rovására ment a dolog, mindig fontosabb volt a játék, mint a tanulás, és meg kellett vele értetni, hogy ha a neten elér X szintet, abból még nem lesz siker, viszont a való életben kapott egyest, ami viszont örökre megmarad, és ki se tudja javítani.


Sajnos ma már felnőttek is egyre többször a neten élik az életüket, és mivel itt tálcán kínálják a (kezdeti) sikereket, így függővé válnak.

A legszomorúbb, mikor már ismerkedni és beszélgetni is csak a neten keresztül tud valaki... vagy már úgy sem.


Kérdező!


Tegyél egy próbát!

Ha képes vagy egy hétig meglenni a játékok nélkül, akkor semmi gond.

Ha nem, és a valós életben a kötelességeid háttérbe szorulnak a játékokhoz képest, (inkább játszol, és majd utána csinálod meg, amit kell, és ez rendszeres!), akkor játékfüggő lettél.


Ha az első, hogy lepontozol, és vállat rándítasz, hogy úgyse, aztán mész játszani, akkor komoly baj van, mert nem is akarsz szembenézni a függéseddel.

2016. ápr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

Ha vannak fokozatai és én függő vagyok, akkor még messze vagyok a súlyostól...

Mondom én letudom tenni, ha akarom és néha akarom is...

Meg akkor én inkább munkamániásnak mondanám magam, mert főleg programozás, fejlesztés oldalról tekintek ezekre.

Persze magát a játék lényegét is élvezem, de az max 1-2 hónapig van meg, utána vagy programozói szemmel elemzem egy kicsit, vagy abbahagyom a játékot végleg.

7 évig voltam depressziós, az eleje és vége súlyos volt, szóval tudom milyen betegnek lenni, persze sokan azt mondják, a depressziósok nem tudják magukról, én tudtam a kiváltó okot és a gyógyuláshoz vezető utat is...

Játék terén élvezem a játékot, jó elfoglaltság, de egy idő után unalmassá válik.

Nálam fontos szempont a játékoknál, hogy tudjak fejlődni! Például régen angolból gyenge voltam, pont egy játék miatt kezdtem el rengeteget tanulni angolul, még emlékszem, ceruzával egy füzetbe írtam az idegen szavakat, este meg szótáraztam :D


Én manapság is elég sok időt töltök a gép előtt, 7-9 óra a munkahelyen és még otthon 6-8 órát. Az otthon töltött időnek egy részét általában játszom, de van, hogy filmezek, programozok, zenét hallgatok...

Szoktam kimozdulni is, vagyis inkább nem egyből hazamenni :)

Nálam nem ment a tanulás rovására szerencsére, sőt, angol, matek elég sokat fejlődött, informatikáról nem is beszélve :)

Én a játékok által döntöttem el, hogy programozó leszek, holott anno reggel kimentem a házból és csak este 8-10 fele értem haza, volt olyan, hogy még ebédelni sem mentem haza, kint lógtam az erdőben. Aztán a lelki törésem okán zárkóztam be, először csak napi 16-20 óra alvás, csak éjjel voltam fent pár órát. Ugye akkor meg gépeztem. Figyelemelterelésnek jó volt, pár hónapra rá elkezdtem programozni önállóan, abban a lelki állapotban a sikerélmények elég jól jöttek...


Igen igaz, hogy sokan csak neten élik az életüket, de azokból az emberekből is vegyes a felhozatal, mert van olyan aki napi pár órát tölt gép előtt, de van mellette munkája, családja...és van aki még dolgozni sem akar...ismerek olyan 25 éves srácot aki megmondta, hogy ő nem fog dolgozni...az előbb említett 30+-os aki az anyjával él, legalább úgy csinál, mintha keresne munkát...meg néha dolgozik is...


23F

2016. ápr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! A nyagyját elolvastam és itt van még plusz néhány információ:

- Nem, nem vagyok függő, például ha van valami program valakivel, akkor szívesen elmegyek vele. Pl nyáron vakáció, egy barát elhív valahova, meg sokszor a legkésőbbi busszal megyek haza, mert a barátnőmmel vagyok.


- Nem tudok netről rendelni Tesco -ból, és ebben a gépben nincs benne a szüleim pénze.


- Nem single player -es játék (League of Legends) tehát nem a barátokkal játszok, hanem lengyel, franci, angol, román és még ki tudja kikkel itt a környékes országokban, akik nem olyan jó fejek, hogy jól van tesó menj begyújtani, addig senki se csinál semmit.


...


Köszönöm a válaszokat, lehet, hogy ez lesz belőle :) És reménykedek, hogy működni fog egy hasonló rendszer :D

2016. ápr. 27. 18:01
 24/26 HaEv ***** válasza:
81%
Függőség. A gyakori is lehet függőség! ...
2016. ápr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
85%
Én ezt sose értettem, hogy miért függő azért valaki, mert nem örül, ha állandóan felállítják, miközben más emberekkel játszik együtt? Most azért, mert nincsenek fizikailag jelen, akkor is együtt csinálják a dolgokat, szükségük van egymásra, ez egy csapat játék. Annak se örülne senki, ha személyesen jönnének át a haverok kártyázni, vagy focizni és az anyja 15 percenként benézne az ajtón, hogy Péterke rakjál a kazánra. Péterke hozz egy tejet, Péterke, pározd össze a zoknikat, majd megvárnak. Mi a különbség?
2016. ápr. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Előtte este beszéljétek meg, mi a terv másnapra.
2021. dec. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!