Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyák napján kinek illik...

Anyák napján kinek illik menni az anyához?

Figyelt kérdés

1. Csak a gyereknek (fölköszönti a saját anyját)

2. Mehet az unoka is (mint az anya egyenesági leszármazottja)

3. Mehet a teljes család (családi ünnep)


Szóval mi az illem, mi a szokás?


2016. ápr. 30. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
1 és 2. De gondolom ahány ház..
2016. ápr. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Hát én ugye saját anyámhoz, mamám meg kereszt anyámhoz bár ő messze lakik de őket szoktam köszönteni. Nem kell túl bonyolítani. De eddig hogy csináltad már x éve? :D Ja amúgy saját anyukádtól is megkérdezhetnéd vagy apudtól. Nincs abban semmi.
2016. ápr. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor is csak a saját anyámat köszöntöttem fel ilyenkor, amikor a nagymamáim még éltek, őket nyilván a szüleim köszöntötték fel - de ez teljesen családfüggő, a teljes családi ünnepben sem látok semmi kivetnivalót.
2016. ápr. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy anyák napján csak én menjek át anyuhoz vagy vigyem a gyereket is, esetleg jöjjön velem az asszony is.

Nyilván az asszony nem köszönti fel anyut, szóval az a kérdés, hogy az egész család jelenjen meg, vagy csak én (esetleg a gyerek)

2016. ápr. 30. 10:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ha a feleséged kapcsolata jó az anyukáddal, és szívesen megy, menjen az egész család. Ha nem, akkor elég ha te és a gyermeked mentek, és ketten köszöntitek fel.
2016. ápr. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Miért nem mehet át mindenki? Nem csak akkor szokás menni, ha akarunk is valamit, hanem látogatóba...mondjuk.


Nálunk ez a szokás.

2016. ápr. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi minden évben anyák napján a férjem anyukájához megyünk. Én is megyek, pedig csak az anyósom, de nagyon szeretem, és ő is szeret, így egy kis sütit mindig viszek neki. A férjem virágot ad neki. Mondjuk az anyósom minden gyerekét így várja...Minden menye megy (4 menye van)
2016. ápr. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi a gyerekkel szoktunk menni általában mert a férjem dolgozik vasárnap (is).

Ha úgy alakul, hogy épp találkozunk, mi fel szoktuk 2 puszival köszönteni a másik anyukáját is.

2016. ápr. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!