Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig egeszseges a szulokkel...

Meddig egeszseges a szulokkel lakni, es illik e hozzajarulni a rezsihez?

Figyelt kérdés
Ha egy huszonot koruli gyerek meg a szuloknel lakik,es a fizeteset magara kolti,az normalis?Atlagos anyagi korulmenyek kozt elunk,es jol jonne ha beszallna a koltsegekbe legalabb egy minimalis osszeggel.De termeszetesnek veszi,hogy minden ingyen van neki.Soha se all a sajat labara,mert igy kenyelmes...

#rezsi #együttélés #Felnott gyerek #otthon lakik
2016. márc. 5. 18:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
57%
A rezsihez és a konyhapénzhez is illene hozzájárulni.
2016. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
54%
Ha már otthon lakik, természetesen illene beszállnia a rezsibe, mert így tényleg csak ingyenélő lesz belőle.
2016. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
40%
Meg kell neki mondani, hogy vagy havi ennyit és ennyit letesz az asztalra, vagy mehet albérletbe, aztán rájön hogy mennyibe kerül eltartania magát.
2016. márc. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
57%
Amikor kereső lettem, de még otthon laktam, anyám az első vagy második hónapban megemlítette, hogy valamennyivel hozzá kellene járulnom az otthoni létezésem költségeihez. Nem ellenkeztem, Megjegyzendő, hogy anyám tanári végzettségű volt és én is (bár egyikünk sem tanárként dolgozott annak idején). Amikor az én fiam kereső lett és még itthon lakott, én is megemlítettem ezt a feleségemnek (aki szintén tanári végzettségű), de ő hevesen ellenkezett. Ebből számomra az derült ki, hogy bár pedagógiailag helyes hozzájárulást kérni, de az egyéni érzelmi viszonyulás ebben a tekintetben jelentős szóródást mutat.
2016. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 curáku ***** válasza:
65%
Beszélj vele erről.
2016. márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
41%
25 évesen már durva ha enyire önállotlan
2016. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%
Meg kellene vele beszélni, mert ha ez nem normális, akkor az sem az, hogy a szülei nem mondják el neki mindezt. Mégis honnan tudná? Nem gondolatolvasó! Lehet, hogy azért nem ad semmit, mert azt gondolja, hogy ha kellene, hát szólnának! Főleg ha fiúról van szó, ők a célozgatásból nem nagyon értenek!!!
2016. márc. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%

Úgy látom itt az a válasz tetszene valakinek, hogy igen, normális és csak így tovább!

Ugyanis akik leírták azt, amit a józan ész diktál: nem kellene ráhagyni, mert nem tanulja meg hogy mennyibe kerül az élet és később nehezebb lesz neki, amikor rádöbben erre, stb., azokat alaposan lepontozták!

Ez nem semmi.

A gyerek (vagyis felnőtt) tehette fel a kérdést úgy, mintha a szülei írták volna ki?

2016. márc. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Maximum a tanulmányok befejezésééig, és az első stabil munkahely megszerzése utáni pár hónapig - hiszen innentől már nincsen biztonsági vagy anyagi oka, csak érzelmi, ami nem egészséges egy felnőtt ember esetében (az elszakadás lenne az egészséges folyamat, nem az ettől való félelem, ami sokaknál a háttérben áll, mindenféle kamu indokkal megspékelve).


Ez nagyon változó, szakmunkások esetében mondjuk fiatalon, akár 20 éves kor körül is lehet, egyetemistáknál inkább 21-24, mire ténylegesen végeznek, de ne felejtsük el a munkaerőpiaci helyzetet sem, ami azért rátehet még időben.

2016. márc. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le még senkit.Lehet hogy nem volt egyértelmű,de én a szülő vagyok.

Nem akarom kihasználni, se kizsigerelni a gyerekem.

De úgy gondolom, azért, hogy érezze ,hogy nincs ingyen a fűtés, a víz,az áram, az étel, stb.kellene ,hogy hozzájáruljon a költségekhez,akár egy minimális összeggel is.Mert így élete végéig nem fog lépni, mert kényelmes, és nem kerül pénzébe.A fizetését magára költi, de tesz is félre belőle,ez oké is eddig.

Aki írta,ahogy beszélni kéne vele.Szerinted nem beszéltünk?Azt mondta, hogy a testvérére még többet is költöttünk,így neki is jár ez.És ha csesztetjük ezért, elmegy,de akkor hallani se fogunk róla...

Nem akarom kibeszélni,és azt se kérem, nekem adjatok igazat.Ezért nem is írok több részletet.

Csak véleményre,tanácsra lett volna szükségem.

Mi,amikor már kerestünk, kérni se kellett, adtunk magunktól, természetes volt, örültünk,hogy már hozzájárulhatunk a költségekhez.

2016. márc. 6. 07:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!