Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy középkorú nő hogyan...

Egy középkorú nő hogyan bocsásson meg anyjának?

Figyelt kérdés

Anyám mellett nőttem fel, mosott rám, adott kevés kaját hétvégenként, volt ruhám, de ennyi volt az anyasága. Rossz anya volt. Nem is anyám volt, hanem egy olyan nő, aki mellett felnőttem. Mindig is bántott érzelmileg és testileg is.

Pár éve a sarkamra álltam és megpróbáltam vele megbeszélni, hogy milyen feszültségeim voltak, vannak miatta és hogyan változtassunk. Kidobott. Majd bocsánatot kért. Majd megint kidobott. Majd megint jött a bocsánata.

Én már számtalanszor megbocsájtottam. Aztán újra és újra megint megbánt.

Sok mindenben változtattam saját magamon, hogy a kapcsolatunk jobb legyen.

Azt mondja, valamit elismer, amiben hibázott, de sok mindent nem. Én viszont nem tudok olyat, amiben ne hibázott volna és iszonyatosan sérültem lelkileg.

Nem akar változtatni, viszont kötelességének érzi (nem szeretetből teszi és ezt mondta is), hogy időnként felhívjon és valamennyit beszélgessünk.

Egyrészről gyűlölöm őt. A vérnyomásom az egekben...lenne, ha nem fojtanám el az emlékeimet. Iszonyú károkat okozott az életemben.

Másrészről icipicit érzem (de lehet, hogy ezt csak remélem), hogy van valamennyi lelkiismeret furdalása és a maradék idejében szeretne békében beszélgetni velem.

Már régóta nem láttam őt. Mindig is éreztem egy hiányérzetet vele kapcsolatosan és nem az Anyák napja miatt vagyok ilyen érzelmes most. Mindig is vágytam, hogy legyen anyám. Nem volt és jelenleg sincs és elmondása szerint nem is lesz, mert nem akar változni, változtatni.

Szeretném, ha békésebben töltené le a maradék idejét.

Legszívesebben felhívnám és érdeklődnék felőle, de azt is tudom, alig telne el egy rövid idő, biztosan megint meg fog bántani. Így nem hívom fel. Már évek óta nem én hívom fel őt.

Amikor rágondolok, 99 %-ban ott a gyűlölet érzésem a rossz emlékek miatt, az ártalmai, amiket okozott.

De van 1%-os rész is, amiben még mindig valahogyan az anyámnak tartom és nem akarom, hogy rossz érzései legyenek a haláláig.

Én már lemondtam arról, hogy ő szeressen engem.

Ha nem lenne az anyám, már régen örökre kitöröltem volna az életemből.

De az anyám és valahogyan mégis szeretném, ha nem a gyűlölet lenne bennem, hanem a teljes megbocsátás, de nem tudom hogyan tegyem ezt meg.

Végérvényesen szeretnék neki megbocsájtani. Hogyan tehetném ezt meg?

Fölösleges őt felhívnom és fölösleges elmennem hozzá. Ez nem járható út már az életünkben.

De ő időnként felhív, egy évben igen kevés alkalommal és szeretnék felé nyugalmat árasztani, mert ez lenne az igényem.

Segítséget szeretnék kérni tőletek és köszönöm szépen.


2016. máj. 1. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne legyen lekiismeret furdalásod nem a te hibád. Nem a gyereknek a kötelezettsége kiharcolni az anyja szeretetét, figyelmét.
2016. máj. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a privit, de élőben erről nem tudnék beszélni, mert egyrészről valószínűleg folyamatosan sírnék, másrészről szégyellem és iszonyatosan sajnálom is ezt a helyzetet és dühös vagyok magamra, amiért nem voltam képes hosszú éveken át változtatni, jobbá tenni a kapcsolatunkat.
2016. máj. 1. 19:47
 3/9 anonim ***** válasza:

attól hogy nem fürösztött tejben vajban még nem lesz rosz anya

és bocsi de ha egy középkorú ember még mindig így dagonyázik a gyerekori sérelmeiben akor veled is voltak problémák bőüven

fel kelet volna már nöni

2016. máj. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem a tejbenvajban fürösztés volt a lényeg. Nem tudtad jól értelmezni a soraimat.

Nekem az rossz anya, aki éhezteti a gyerekét, így a gyerek a boltból lop zsömlét, kenyeret, nem érdekli az anyát, mi történik a gyerekével a suliban, az életben, nem segíti a gyermekét semmiben, az alsós/felsős gyereke maga megy orvoshoz, ha fáj valamije és amikor kórházba kerültem, még csak be sem jött hozzám, semmit nem magyarázott soha, csak elvárt és amikor másnak segítettem valamiben, iszonyúan megvert stb. stb.

Felnőttem. Ilyen terhek mellett mégis szerető és szerethető ember lettem, aki megállja a helyét az életben és nem szed gyógyszert depresszióra sem.

Igen, voltak, vannak még mindig sérelmeim, de akkor dagonyáznék benne, ha csak szidnám őt és nem azt írtam volna, amit, mégpedig a megbocsájtást, amit szeretnék.

Én már óvodás korom óta felnőttem és ekkortól éreztem, hogy egyedül vagyok és nekem másképpen működik az anyám, mint másnak. Soha nem késő rájönni arra, hogy meg kellene próbálni a végleges megbocsájtást.

De ahhoz, hogy kérjek tőletek megoldási ötleteket, ahhoz le kellett írnom pár dolgot, hogy tudjatok nekem segíteni.

Felőlem szidhatsz, ítélkezhetsz, hogy én is hibáztam valamikben, ami biztosan igaz, mert nem mertem a sarkamra állni jóval korábban, igaz, nem is mertem régen ezt megtenni, de mint láthatod, megoldásokat keresek és nem sajnálatot szeretnék elérni. Nagy különbség!

2016. máj. 2. 09:01
 5/9 A kérdező kommentje:

* Az érthetőség kedvéért egy kis kiegészítés: sokszor láttam, hogy ő eszik, mert mellettem is tette, de nekem adott egy-két falatot időnként, aztán beküldött a szobába. De mondjuk ez sem sokszor történt meg.

Szóval nem a szegénység miatt éheztem.

Ettől függetlenül mégis maradt benne valami jó, valami emberi és képesnek kellene lennem a megbocsájtásra.

2016. máj. 2. 09:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Mérgező szülők című könyvet! Nagyon jó. és vegyél bátorságot és erőt magadon hogy szakemberhez fordulj. A feldolgozáshoz szükség van arra hogy kisírd vagy kitombold stb (pláne ha eddig próbáltad elnyomni) magad és egy pszichológus ezért soha nem fog megveti vagy kinevetni stb..sőt! Muszáj lenne elmenned pénzt se sajnálva mert látod hogy így hogy nem is laktok együtt is folyamatosan megkeseríti az életedet és feltételezem sok életterületre kihat ez! Én is járok és sajnálom hogy nem előbb kezdtem, nagyon szeretem és nagyon jó, nagyon sokat tud segíteni és borzasztó megnyugtató! Ha nem akarod az életedet rengeteg szorongással és negatív érzelemmel leélni ha szeretnél boldog lenni és tényleg valahogy az utolsó éveit másképp csinálni akkor muszáj felkeresned valakit mert egyedül nem megy! Felnőtt ember vagy! Azért nem vagy felelős amit gyerekként kaptál vagy nem kaptál de amilyen minőségben élsz felnőttként azért bizony TE vagy a felelős és NEKED kell tenni érte! Máshogy ez nem megy! Hatalmas mázsás súly esik le majd a szívedről, hidd el!
2016. máj. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk de azért nálunk nem volt ennyire véglet szerencsére. Azt tudom hogy soha nem bízott meg bennem -ma sem bízik - pedig már van két gyerekem.

Nem lehet neki megfelelni. Ha kérdezem mondja meg mi baj "így nem tudom elmondani". Nincs olyan ismerőse/bnője akivel ne veszett volna össze és volt velük évekig tartó beszédszünet.

Konkrétan egy programot futtat 1,5-2 évente: elvagyunk egy ideig csak ugy; aztán összeborul hogy mégiscsak a lánya vagyok "kicsikar" némi bizalmas információt az életemről aztán jön egy nap amikor hátba támad és kibeszél illetve hirtelen "szövetkezik" az apámmal akitől 20 éve el akar válni és utálja.... ilyenkor jön az h x ideig alig beszélünk aztán ha belefárad kezdődik minden elölről...

2016. máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigieket.

A könyvről már hallottam, de most már megveszem és el fogom olvasni.

Igen, tudom, hogy nem csak én voltam , vagyok ilyen vagy hasonló helyzetben, de azt is tudom, nem érdemes indulatosan leélni a további életünket, mert az indulat csak hátráltat és ettől nem tud javulni semmilyen kapcsolat és még megbetegítő is lehet.

Azt is tudom, ha az eddigi kommunikáció nem működött, akkor bizony nekem kell változtatni, képesnek kell lenni teljesen talpon maradni, határozottan képviselni valamit, fel kell ismerni a játszmákat és ezeket nem szabad tovább engedni működni, ha a megbocsájtás a cél.

.....csak ez a megbocsájtás egyáltalán nem könnyű és azt sem tudom, hogyan is kezdhetném el, hogyan kellene ezt magammal megbeszélni.

Kétszer és két különböző pszichológusnál jártam már, mert tanácsokat szerettem volna kérni, hogyan lehet megbocsájtani egy ártó nemanyának egy fél életen át tartó ilyen-olyan dolgokért.

Az egyik azt mondta, ha a célom a megbocsájtás, akkor tegyem meg. De a hogyanról nem beszélt. Ő egyáltalán nem segített ezzel.

A másik azt mondta, hogy üljek le vele beszélni. Hiába mondtam neki, hogy ezt már megtettem és minden alkalommal vagy kidobott vagy hónapokig nem beszélt velem, emiatt tudom, nem a megbeszélés a lényeg, hanem az, hogyan tudok valamit saját magamban átalakítani, mert ő nem fog változni, de én képes vagyok még rá. De erre ő azt mondta, akkor ne beszéljek vele egyáltalán és ennyi. Szóval utasítsam el, ha felhív? Én is "dobjam" ki az életemből? Ezzel csak a feszültségeket tartom benne is, bennem is szerintem. Ha felhív, akkor még mindig ott a halvány remény egy jobb helyzet kialakítására.

Ha nem szeretném jobbá tenni a helyzetünket, akkor én semennyivel nem vagyok jobb, így gondolom. Ha elutasítom azokon a kevés alkalmakkor is, amikor felhív, akkor ugyanazt teszem vele, amit ő velem tett. De én nem akarok ilyen rossz ember lenni, nem akarok gyerekesen gondolkodni és vágyom arra, hogy jobban érezze magát, jobban érezzem magam én is.

Valahol a lelkem mélyén tudom, van megoldás, tudok megbocsájtani és én is elismerem a hibáimat....csak az ez utáni lépést nem tudom.....

2016. máj. 2. 11:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Addig kell menni, míg nem találsz egy olyan pszichológust, aki tényleg foglalkozik veled. Próbálhatsz alternatív utakat is: családállítás, kineziológus, SVT.
2016. máj. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!