Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányok! Ti hogy vagytok/voltat...

Lányok! Ti hogy vagytok/voltatok vele?

Figyelt kérdés
13/L. Nem tudok normálisan beszélni anyámmal. Vagyis tudok, de ilyen "csajos dolgokról" nem igazán... Ilyeneket, hogy leszeretném borotválni a lábam, vagy melltartót akarok hordani stb. Ő meg nem kezdeményez, hogy pl jajj szőrös a lábad le kéne borotválni...olyan kislánynak tekint de én csak olyan akarok lenni mint az osztálytársaim.borotválkoznak, sminkelik magukat, meg melltartót hordanak...befolyasolja ezt az hogy nem jött még meg a menzeszem? Ha megjön utána már nagyobb lányként fog kezelni? Ti hogy voltatok vele?

2016. máj. 1. 17:12
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Szerintem ez semmit nem befolyásol.Persze ez szülőtől is függ,de nálam semmi nem történt.Sajnos vannak olyan anyukák akivel nem lehet ilyenről beszélni,ezt inkább barátnőkkel vagy lánytestvérrel lehet csak.Lehet hogy ha megjön rá fog jönni hogy nem kell már téged gyerekként kezelni,de ez egy kicsit sem biztos.
2016. máj. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiszem, hogy 13 évesen ne tudnál venni egy csomag eldobható borotvát magadnak, ezen nincs mit megbeszélni vagy akár szégyellni.

Ha meg melltartót szeretnél, állj oda anyukád elé, hogy nekem kéynelmetlen anélkül, menjetek el venni párat.

2016. máj. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Én sem mertem beszélni... Habár engem a nagymamám, és a nővérem nevelt, így biztos könnyebbnek hangzik a dolog de... Hidd el, ez minden lánynak nehéz.:) Inkább gyantázd, ne borotváld. Kezdd valahogy így:

Anya.. Szeretnék neked elmondani valamit, mert megbízom benned... Kellemetlennek érzem, hogy szőrös a lábam, és leszeretném gyantáztatni... Illetve még az is kellemetlen, hogy tornaórán átlátszik a póló, és zavar... Érteni fogja a célzást...:) Mindenkinek nehéz, de át kell esni ezen a korszakon. Ha elmondtad, kérlek írd meg, hogy hogy sült el.:) Sok sikert!

2016. máj. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

Azért kezel "kislányként" mert nem látja rajtad annak az igényét, hogy csajos legyél.

Amúgy nem néz gyereknek, de ha nem fejted ki az igényeid nem fogja tudni.

Te sem tudod kitalálni, hogy mikor mit akar édesanyád, pusztán abból ahogy pislog.


Te kamaszodsz, nem az ő feladata eldönteni, hogy mikor kezd borotválni a lábad, vagy mikor kell rád melltartó.


Plusz az ő kamaszkorában máshogy működtek a dolgok.

Szüleim negyvenes éveik elején vannak, de teljesen kimaradtak a kamaszkori szőrtelenítés mániából.

Anyám 20 évesen is szőrös hónaljjal és bikini vonallal strandolt, nem befolyásolt semmit, nem volt szokatlan.


Az osztálytársaidnak sem az anyja mondja, hogy csinálják ezeket a dolgokat, sőt a szülő lehet ellenzi is.


Ha melltartót szeretnél: "Anya légyszives kísérj el és segíts választani!"

Ha szőrteleníteni akarsz: "Anya te melyik módszert ajánlod? Esetleg vennél nekem egy borotvát!"


Nálunk sem ő hozta szóba a dolgot. Én kértem meg ezekre.

Szőrteleníteni akartam, hívta a kozmetikusát, 3 nap múlva olyan volt a hónomalja mint a babapopsi.

Melltartót akartam: eljött velem a boltba.

2016. máj. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
En pl a borotvalkozas temarol soha nem beszeltem anyukammal, nalunk ilyenek tabu temak meg sok csajos dolgok. Hala volt itthon akkoriban borotva apam es fiu tesoim reven es megoldottam magamnak. Melltartot peldaul mondjuk o vett nekem. Gindolom van valamennyi penzed 1000ftert tudsz venni 4db borotvat a rossmanba ami eleg sokaig eltart...
2016. máj. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mondtam neki, hogy zvar a szőr, le szeretném szedni, melltartót szeretnék, stb. Sose kezelt kislányként. Neked is mondanod kéne neki, anyaként nem mondanám azt a gyerekemnek, hogy szőrös a lábad le kéne szedni, mert mi van ha eddig nem is zavarta és így kétségei lesznek. Nem szabad semmit erőltetni. Anyukád nem gondolatolvasó, mondd el neki mit szeretnél. 13 évesen mondjuk szerintem nem kéne sminkelned magad, de ezt nem én döntöm el:)
2016. máj. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is minden tabu. Szó szerint! Nem is nagyon beszélgetek vele emiatt... 15 l
2016. máj. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ismerős probléma. Az osztálytársaim már mind csajoskodtak az anyukájukkal, de az enyémmel nem lehetett. 25 vagyok, de még most sem vagyunk olyanok. Ha a te anyukád sem csajos, tehát ő sem sminkel, vagy nem foglalkozik ezekkel különösebben, akkor jó eséllyel eszébe sem jut, hogy neked igényed lenne rá.


Ha szeretnél melltartót hordani, akkor jelezd neki, biztos fogtok venni, jó esetben ő is tudja, hogy milyen kényelmetlen anélkül, ha elkezdett nőni a melled. A borotválkozás más kérdés, megoldhatod nélküle is, de ha már benne vagytok a melltartó témában és támogató, akkor fel is hozhatod azt is.

2016. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!! Őszintén szólva a borotválást már egyszer említettem, akkor leborotválta ő a lábam, mert nekem nem engedte, azért hogy hátha elvágom magam. A hónaljamat meg titokban szoktam borotválni de ez akkor se jó így:/
2016. máj. 2. 15:51
 10/16 A kérdező kommentje:
Melltartó meg lehet azért nem olyan téma mert nem olyan hű de nagy a mellem, viszont nem is semmi..de amúgy topot hordok csak az zavar mert hegyes._. Majd megírom ha változás történik:)
2016. máj. 2. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!