Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnátok szülőként,...

Hogy reagálnátok szülőként, ha ti pénzelitek az egyetemista gyermeketek tanulmányait és a saját hibája miatt csúszna egy évet?

Figyelt kérdés
2016. máj. 8. 21:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
18%
nem fizetnék tovább ha ilyen felelötlen akor csak egy feneketlen kutba önteném a pénzt
2016. máj. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%

Számít, hogy mi az a hiba. Nem tanult jól? Vagy biciklizéskor elesett és emiatt hónapokig kórházban volt?

Egyébként valószínűleg tovább segíteném, ha látom, hogy odateszi magát a tanulmányoknak.

2016. máj. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%
#1 se nagyon járt egyetemre. Ha valaki nem büfészakra jár, nem olyan nehéz csúszni. Anyum is csúszott egy évet anno (mérnökinfó).
2016. máj. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
83%
Egy év teljesen belefér...
2016. máj. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Én vagyok az egyetemista a történetben. Augusztusban összehozott a sors egy olyan emberrel, aki színt hozott az életembe. Már az őszi szemeszternél éreztem, hogy szorul a hurok nagyon, de még hideg volt, úgyhogy nem mindig tudtunk kimozdulni, így sikeresen túléltem a félévet. De most tavasszal egyszerűen nem bírtunk leállni. Egyfolytában színházba jártunk, túráztunk, előadásokra, társasjáték estekre, önkéntes munkákat vállaltunk, ingyen bejutottunk minden fesztiválra a kapcsolatai révén, edzettünk minden egyes nap, kertészkedtünk, mi vendégeskedtünk a barátoknál messze az egyetemem városától, vagy éppen hozzánk jöttek, nagyokat főztünk, fotózgattunk, könyvtárban lógtunk egész nap, sörözgettünk stb. Életem legboldogabb időszaka tart éppen, de emiatt annyira elhanyagoltam a sulit, hogy arra maradt erőm, hogy gyakorlatokra készüljek fel, aminek az anyaga köszönőviszonyban sincs az előadáséval. Érzem, hogy szépen lassan a bizonyos hullámok összecsapnak a fejem felett és már a zh-kon elhasalok.
2016. máj. 8. 22:04
 6/35 Szophie válasza:
58%

Én is hasonlóan jártam, magánéleti okokból fontosabbnak tartottam a szabadidőm nem tanulással való eltöltését. Az ember életében megesik az ilyen, de kérdem én, nem az a fontosabb, és legfontosabb, hogy a gyermekem boldog legyen? Ha boldog ,akkor miért büntessük meg érte?

Természetesen tudatosítani kell benne, hogy egy félév ára nagyon sok, és komolyan kell venni a dolgot. De idővel, ahogy a kapcsolat előrehalad, úgyis magától a helyére rakja a dolgokat. Hisz biztosan neki is fontos, hogy elvégezze az adott szakot, ha már egyszer odament, mert neki is kell lennie majd valakinek, kell, hogy legyen egy szakmája, amiben elhelyezkedhet. A jövője érdekében észhez kell térnie magától. És a párja pedig biztosan támogatni fogja ebben az elhatározásában.. Csak az első időszakok mindig sokkal mozgalmasabbak, mint később.

2016. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
89%
Mondok én neked 70 évesen valamit. Szép dolog a szerelem meg minden. De az igazi, mély kapcsolat alapvető ismérve, hogy a partnerek segítik és támogatják egymást az élet más területén is, aminek eredménye a kölcsönös, mindkét felet érintő sikeresség fokozódása.
2016. máj. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Nem a szerelmem, csak egy nagyon jó barát. :)
2016. máj. 8. 22:12
 9/35 anonim ***** válasza:
67%

Tök mindegy itt ki hogy reagálna, mert lehet, hogy a te szüleid egy teljesen más módon fognak. Legyél őszinte. Mindenek előtt magaddal. Megéri 1-2 év felhőtlen bulizás, hogy utána életed végéig a mekiben mosogass?

Egyébként egy év csúszás az kutya füle, pláne egy keményebb szakon. Viszont most el kell döntened, hogy hogyan tovább. MOST kell döntened! Folytatod az édesélet különkiadását a pénzes csávóddal, vagy teszel azért, hogy ne legyen szükséged a boldog élethez cukros bácsikra? Ezek a lehetőségek.

2016. máj. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Nem a csávóm, mindketten heteroszexuális lányok vagyunk. Természetesen az "ereszd el a hajam" programokat saját pénztárcából és utazásból álltam, a szülők az utazást, az albérletet és a kaját fizetik. Azon kattog az agyam, hogy vajon össze tudnám-e egyeztetni a sulit munkával, hogy azt a +1 évet ne kelljen ráfizetni anyuéknak. Csak nem biztos, hogy részmunkaidős állásban meg tudom-e keresni a megélhetésemhez szükséges pénzt.
2016. máj. 8. 22:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!