Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anyukam azt...

Mit tegyek ha anyukam azt mondja, hogy tole az elso fara felkothetnem magam? 16/L

Figyelt kérdés

Depresszioval kuzdok, jartam/ok pszichologushoz. Van amikor a szobamban ulok egyedul es ram jon a siras. Ma is bejott egy ilyennel anyukam es megkerdezte mi baj es mondtam hogy rosszul erzem magam mint mindig. Majd kiment es elkezdte telefonon ecsetelni egy baratnojenek hogy "hogy lehet ilyen halatlan gyerekem, most vettem neki 50ezres szemuveget, erre az ereit vagdossa, tolem az elso fara felkotheti magat, nem fog engem mindig ezzel idegesiteni".

Szerintetek ez normalis reakcio?

Mit tegyek ha mar tenyleg ott tartok hogy megtegyem azt amit mondott?


2016. máj. 11. 18:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Miért vagdosod magad?
2016. máj. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
43%
Kösd fel anyádat az első falra. De nehogy magadat. Te menj el pszichológushoz. Jó szándékból.
2016. máj. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%
Beteg az aki vagdossa magát
2016. máj. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Nem tud mit kezdeni veled, valószínűleg már ő sem bírja. Akinek nincs ilyen gondja, nem érti meg a helyzetedet, mint ahogy te sem értheted, hogy mások hogy lehetnek ilyen boldogok, amikor te nem vagy az... Legalább megkérdezte, mi a baj... tehetetlennek érzi magát, nem lát megoldást, ahogy most te sem. De van! Legközelebb kérdezd meg a pszichológust, hogy mit tegyél ilyenkor, mi tudna kizökkenteni ha nagyon rosszul vagy.

Addig meg gondolj arra, hogy csakazértis boldog leszel, és nagyon jó életed lesz, és szeretni fognak, és képzelj el, mindent, amit szeretnél: nyugodtan lehet az álmokat, nem kell valóságosnak lenniük. (ami téged tenne boldoggá... van ilyen tuti)

2016. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%

Tudod, mikor a fiam rosszul tanult és azt mondtam, hha nem javít, akkor nem kap iPhone-t, vagdosni kezdte magát. Nyert. Aztán el kezdett velem úgy beszélni, mint egy utolsó s.ral, mert nem kapta meg pár hónapon belül a 4. huszonezres vans cipőjét. Nem engedek, most ő is pszichológushoz jár és előadja a szegény-szerencsétlen gyereket. Igazából úgy gondolom, h két nagy apai pofon kéne neki, akkor helyre rázódna az esze.


Megértem anyukádat. Tudod, az emberi közötti kapcsolat adok-kapok természetű. Ha te bunkó vagy vele, akkor hiszed, h folyamatosan oda fogja tartani az arcát? Kicsit szállj magadba az helyett, h így próbálod a figyelmet felhívni magadra.

2016. máj. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Na na! Nem igy ertettem! En sosem vagyok vele bunko, kituno tanulo vagyok, es semmi gond nincs velem, nem iszok, nem cigizek, nem jarok bulizni! Sosem figyelt ram, evek ota jarok pszichologushoz NEM DIVATBOL hanem pszichiatriara kerultem majd onnan tovabb pszichologushoz ugyanis ennyi idosen nem akartak gyogyszerrel kezelni (hala isten).

Dolgozok is egyebkent, tehat a zsebpenzem sem tole van.

Nem erzem ugy hogy a fiaddal hasonloak vagyunk, ugyhogy ha nem gond nem szallok magamba:)

Orvosok altal diagnosztizalt dologrol van szo, nem kitalalt, divat "karcolgatas"-rol hanem valos ongyilkossagi szandekrol kedves utolso.


A normalis valaszokat koszonom!

2016. máj. 11. 19:54
 7/24 anonim ***** válasza:
50%

Anyád nem normális. Valahogy ki kéne szakadnod néha ebből a környezetből, legalábbis nekem ez szokott segíteni ha pl barátaimmal vagyok vagy az állat menhelyen, ahol önkénteskedem.

A pszichológusoddal szoktál amúgy anyukád viselkedéséről beszélgetni? Mert hiába értek el javulást, az ilyen beszólások rendesen visszavetnek :/

2016. máj. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
49%

"nem kitalalt, divat "karcolgatas"-rol hanem valos ongyilkossagi szandekrol "

Ha az a szándék valós lenne, már nem élnél.

20 évnyi rendőri szolgálatom alatt közel félezer öngyilkosságnál kellett intézkednem. Aki meg akar halni az meg is hal.

2016. máj. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%

Banyek emberek, - akik azt állítjátok divatból csinálja és társai - belegodolnátok kérlek mi van akkor, ha Tényleg depressziós?!


Kérdező, ez nagyon nem volt szép anyukádtól, de én 4-es válaszát el tudom képzelni. Ahogy a többiek mondták, legközelebb beszélj a pszichológusoddal erről, - amit anyud mondott - és kérd a tanácsát, ilyenkor mit tegyél.

Amúgy ha találsz magadnak egy olyan helyet/baráti társaságot/hobbit, amiért nagyon-nagyon oda vagy, akkor azzal kicsit ki tudsz lépni ebből a környezetből. Nem tudom, ilyened van-e? :) Remélem hamarosan jobban leszel!

2016. máj. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%
Képzeld magad kicsit anyukád helyébe is. Folyton depresszióval küzdesz, ő hiába megy oda hozzád,csak azt látja, hogy nem tud segíteni és te sem mondod meg neki, hogyan segítsen, mi a konkrét baj. Mivel nem tud hogy, próbálkozik a maga módján (pl szemüveget vesz). Folyamatosan csak falakba ütközik miközben azt látja, hogy te szenvedsz ő meg tehetetlen. A szülőnek ez egy kudarc érzés.Kudarcot vallott, mint szülő, felsült, mint anya. Talán túlzás volt azt mondania, hogy felkötheted magad, de hidd el emögött nem egy valós kívánság van, hanem egy mélységes belefáradás, némi keserűséggel. El kell kezdenetek megtanulni kommunikálni a másikkal. Ha megkérdezi mi a bajod, mondd el neki, ha nem is tudod mi váltja ki nálad a rossz kedvet, akkor legalább azt mondd meg hogyan tud segíteni. Nyisd ki a szád. Mondd el neki, hogy "anya nem arra van szükségem, hogy szemüveget vegyél nekem, hanem pl süssünk együtt palacsintát üljünk le és beszélgessünk".
2016. máj. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!