Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 21 évesen nagyon hiányzik az...

21 évesen nagyon hiányzik az anyukám, fizikai fájdalom, hogy nem ölel meg. De megromlott köztünk a viszony. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nincs jó viszonyunk, amint végeztem a sulival elköltözött és levette rólam a kezét. De már előtte se beszéltünk semmiről. Érintkezés meg végképp szinte nulla. Amikor elment megölelt, mert pánikrohamjaim voltak, a karjában tartott és beszélt hozzám, elmondhatatlanul megnyugtató volt. Többet ért mint egy nyugtató tabletta. De elment. Apám se itt él. A nagyszüleimmel élek. De messze nem ugyanaz.

Hogy tudnak ezzel az érzéssel élni a hasonló helyzetben lévők? És azok, akiknek az édesanyjuk már egy jobb helyen van?


A bunkó válaszadók kíméljenek! (Pl. akik azzal jönnek, hogy ideje felnőni.. mert egy igazi szülőnek mindig gyerek marad a gyereke csak megtanulja "elengedni", és fordítva)



2016. máj. 6. 07:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Sajnos nem tudom kivenni a szövegből,hogy elhunyt vagy elköltözött-e édesanyád,inkább írok mindkettőre.

Ha elhunyt az ellen sajnos nem sokat tudsz tenni,csak idővel "beletőrödni" a helyzetbe,elhiszem,hogy hiányzik és szeretnéd látni.

Ha pedig elköltözött az más tészta.Van egy fiú ismerősöm róla lemondott az anyukája,Őt nem érdekli,nem foglalkozik vele,elfogadta,hogy nincs anyja.

Szerintem próbálj meg vele beszélni és mondd el neki ezt amit ide leírtál,gondolom nem egy szőrősszívű nőröl van szó.Sok sikert Neked,és kitartást.

2016. máj. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Elköltözött, bocsánat ha nem volt egyértelmű. Néha találkozom vele, de akkor sem figyel igazán rám. Sőt. Vicc az egész, csak ülünk és nézzük a TV-t. Hiába próbálok vele beszélgetést kezdeményezni. Ja, meg néha felhívja közben a pasiját, a barátait. Akik többet látják, mint én, akikkel többet beszél, mint velem.

Próbálom elfogadni és vannak jó időszakaim, de sokszor teljesen váratlan helyzetekben rámtör és teljesen elrontja a kedvem, a napjaim, sötétben látok mindent, irigylem azokat, akiknek álomcsaládjuk van... És folyamatosan a kisgyerekkoromra gondolok és szívfájdítóan vágyom vissza oda, amikor még mi is ilyen család voltunk. 😢

2016. máj. 6. 07:55
 3/12 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Szerintem is beszélj vele! Ha nem is fogtok már együtt lakni, lehetne köztetek jó a kapcsolat, néha telefonon is beszélhettek és legalább ünnepekkor találkozzatok. Mondd el neki, hogy hiányzik és fontos neked.
2016. máj. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Miért sajnálsz egy ilyen anyukát? Neked nem ő hiányzik, hanem a szeretet és az emberi érintés. Ezt más embertől is megtapasztalhatod. Sőt az állatok is rengeteg önzetlen szeretet forrása.
2016. máj. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Annyira sajnállak Téged,nagyon rossz lehet ez Neked.El sem tudom képzelni,hogy létezik ilyen,de sajnos ezzel nem tudsz mit kezdeni,mert nem fog megváltozni anyukád.
2016. máj. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Van barátom aki szeret és barátnőm is. Sőt, ahogy mondtam a nagyszüleimmel élek még. Van kutyám és papagájaim, imádom őket, megkapnak mindent. De egyszerűen nem ugyanaz, nekem kifejezetten az a fajta törődés hiányzik, amit csak egy anya adhat a gyerekének.

És igen, sajnos létező jelenség, bár hazudnék 😒

2016. máj. 6. 09:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

El kell fogadnod, hogy anyukád ilyen. És ne marcangold magad azért, hogy olyat vársz el tőle, amit úgy sem kapsz meg.

Inkább örülj annak, hogy van barátod, barátnőd, nagyszüleid, állatkáid. Sok mindened van, csak észre kéne venni. És nem arra kéne koncentrálni, hogy mid nincs.

2016. máj. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, akkor rossz felé fordulsz, arra vágysz amid nincs ahelyett hogy boldogan kiélveznéd azt a sok minden boldogságot amid viszont van. Sokan követik el egyébként ezt a hibát.
2016. máj. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz lehet, igazad van, hogy szenvedsz miatta. Nem rá vágysz, hanem a biztonságra és az anyai törődésre. Anyukádat nem tudod megváltoztatni. Nem te vagy a hibás, de a te életedről te rendelkezel és egy pszichológus segítségével a helyére tudod tenni az érzéseidet. Én nem hagynám ezt ki.Nem érdemli meg a nemtörődöm anyád, hogy éveken évtizedeken át szenvedj miatta.
2016. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
keres egy pasit sokat segitene, sportolj az segit a pánikon
2016. máj. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!