Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meghívjam apukámat az esküvőmre?

Meghívjam apukámat az esküvőmre?

Figyelt kérdés
Hosszú a történet röviden, kb. 5 éve nem tartom a kapcsolatot apukámmal (elvált anyukámtól, amikor lebetegedett), viszont most lesz az esküvőm. Sajnos sokan nem tudják a teljes történetet és meglepődnek, hogy nem akarom meghívni az esküvőmre (őt sem és azt a családi ágat teljes mértékben nem), még a nővérem is jól összeveszett velem, hogy miért nem hívom meg. Pedig korábban még ő is azonos véleményen volt, mint én, csak közben ő már máshogy gondolja. Apukám tisztességgel felnevelt, dolgos ember, nem erről van szó, de nem tudom megbocsájtani csak úgy, amit anyukámmal tett, főleg, hogy egyszer sem mondta nekem, hogy sajnálná vagy, hogy bármiben is hibázott volna. Ennek ellenére persze bizonytalan vagyok, hogy meghívjam-e vagy sem, mert sok bántás ér engem e-miatt. Mi a véleményetek? Ti meghívnátok?

2016. máj. 18. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

A te esküvőd, azt hívsz meg, akit akarsz. Ha nem akarod látni, ne hívd meg, ez a te bulid.



Én amúgy meghívnám, mert nyilván megvolt az oka rá, hogy lelépett, ha édesanyád boldoggá tudta volna tenni, akkor nem tesz így. Neki is csak egy élete van, úgy kell leélnie, ahogy neki a legjobb. De ha nem szereted az apádat, akkor ne hívd meg. Én mindenesetre nem vagyok annyira önző típus, hogy elvárom, más ember úgy élje az életét, ahogy én jónak látom. Megengedem másnak is, hogy boldog legyen.

2016. máj. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Nemrég én se akartam látni az édesapám.

Már csak imára kulcsolt kézzel, kisírt szemekkel térdre hullva beszélek hozzá a sírja előtt.

Élete utolsó 2 évében vele éltem. Mindent megtett értem, amire képes volt.

Nem vagyok 18 éves se.

Én azon sem bírom magam túltenni, hogy jó néhány évvel ezelőtt figyelmen kívül hagytam a születésnapját.

Te döntésed. Veled rosszat nem tett, édesanyáddal művelt tettei bármiben is nyilvánultak meg, a családod tagja, ami pedig a társadalom legkisebb láncszeme!

Meghívnám.

2016. máj. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

Második válaszoló vagyok:

A szűk családi körnek ott a helye.

Ha barátok részt vesznek, indokolatlannak tartom, hogy pont a szülők vagy a család ne legyenek.

Vagy a barátaid többet tettek érted, mint a családod?

2016. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem
2016. máj. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Értesítőt küldenék, a lagziba nem hívnám meg.

Azért így mert felnevelt, viszont a hangulatot nem kell elszúrni.

2016. máj. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Ha barmilyen rossz erzest kelt benned akkor sztem ne hivd meg. Pattoghat a novered, majd a sajat eskuvojee meghivhatja ha akarja, devez itt a te eskuvod, a TE napod! Az legyen ami neked jo. Nehogymar rossz erzeseid legyenek azon a napon barki miatt is!!!

31/N

2016. máj. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%

Szerintem ott kéne hogy legyen! Mert csak az apukád!

Illene ott lennie!

Neked meg illene meg hívni!

Hiába nem tartsátok a kapcsolatot már 5 éve illík meg hívni!!

2016. máj. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

Kevés a részlet. Attól függ, mi volt anyukád betegsége, és emiatt váltak-e csak el, vagy volt más oka is.


Az esküvőre küldenék meghívót, a lagzira a többi részlet ismeretében nem tudom.

2016. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem hívtam meg, bőven eleget ártott nekem az életem során, nem volt lelkiismeretfurdalásom, most sincs.

Ha te szereted akkor hívd meg de az is kérdés hogy pl ő se keresett téged az elmúlt 5 évben?

2016. máj. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt írod " apukám tisztességgel felnevelt, dolgos ember". Azt meg nem írod hogy mit tett, vagy tett-e valamit anyukáddal. " sok bántás ér engem emiatt".

Na azokat ne hívd akik bántanak. Apukádat , a leírásod alapján megkell hívnod. Mert én azt olvasom itt hogy apukád semmi rosszat nem tett veled.

2016. máj. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!