Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene nekem tenni hogy...

Mit kellene nekem tenni hogy megmaradjon a jó viszony is, de ne érezzem ennyire megbántottnak magam. Meghasad a szívem hogy most nem akar meghallgatni, amikor mindig is megbeszéltünk mindent egymással. Mit tegyek ezután?

Figyelt kérdés
Két hónapja volt egy szívműtétem. Mivel a felgyógyulás hosszú időt vesz igénybe, ezért sokáig nem tudok dolgozni menni és rengeteget vagyok egyedül. A lányommal eddig nagyon jó kapcsolatban voltunk (30 éves), de már amikor az hazakerülten az 5 hetes kórházi kezelés után, meglepetésemre kijelentette hogy neki annyi gondja van, hogy már képtelen ezt is feldolgozni ami velem történt. Ezért ritkábban jár haza és kevesebbet telefonáljunk, mivel nem akar annyi rossz dolgot hallani tőlem. Ha beszélgetünk akkor pedig csak a jó dolgokról tájékoztassam, minden negatívumtól távol akarja tartani magát. Ebben a barátja is támogatja ezt ő maga mondta el nekem. Azt hittem hogy egy segítő és szerető család vár itthon műtét után és lelkileg is segítenek a felépülésben. Úgy érzem a lányom pont akkor fordított hátat amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá. Többször átbeszéltük a dolgot, de nem hajlandó engedni. Hiába kértem hogy segítsen abban hogy időnként meghallgat (mert vannak bizony rossz dolgok is egy ilyen műtét után). Sokat segítene rajtam, mivel a férjem nem az az igazi lelki társ. A fiamat sem igazán érdekli hogy min mentem keresztül. Barátnőm nincs (mivel annak idején minden időmet anyukám ápolására fordítottam ugyanis a testvéreim nem segítettek).
2016. máj. 22. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%

Ja, de mikor Neki volt Rád szüksége, biztosan meg segítetted, és lám mit kaptál??

Nagy szart!

Jóttett helyében jót várba, jól hátba szúrt!!! :/ Sajnállak, és együtt érzek Veled! :/

2016. máj. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Vagy csak nagyon elviselhetetlenül energiavámpírkodni tetszik, és fel sem tűnik... Itt is olyan megmagyarázósan, de kínlódósan ír. Hol a pozitivitás?
2016. máj. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szeder Katalin ***** válasza:
Én azt ajánlanám, kapcsolódj be valamilyen a te érdeklődésednek, kedves időtöltésednek megfelelő klubba. Ha erre a háztartás miatt nincs időd, kérdezd meg a műtőorvosodat vagy (ha feküdtél kórházban) kezelő-, esetleg háziorvosodat vagy a kerületi családsegítő szolgálatot 1. milyen segítséget kaphatnál a háztartásban ez után a szívműtét után, és 2. milyen társas összejövetelt ajánlana neked, persze, annak a társaságnak vagy klubnak az elérhetőségeivel. Nehéz helyzetben vagy, a nyugati országokban kapnál ingyen lelki segítséget gondozó formájában, legalább ideiglenesen. Különböző kézimunka vagy egyéb (sakk, jógafajták, tornák, kirándulások és önismereti tréningek itt Budapesten és a nagyobb városokban nálunk is találhatók. A Nők Lapja szerkesztősége is biztosan adna jó tanácsot.
2016. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Kedves kérdező ne haragudj meg de valószínűleg állandóan panaszkodsz, sírsz és a gyereked ezt nem bírja. és észre sem veszed. Elszívod teljesen az életerejét. Menj pszichológushoz ha nem bírod feldolgozni a műtétet. Anyukámbak a fő ütőerét műtötték a nyakán, és mi nem lelkiztünk utána. Pedig anyum is lelkizős típus, de szerintem ezen nincs mit túlbeszélni. Újra is élesztették. Egyszerűen örültünk hogy él túl van rajta. Előre kell nézni és mi azt tettük. Szerintem te meg csak visszanézel. Felemészted a családodat, kikészíted a saját problémáddal. Mit akarsz lelkizni egyébként?
2016. máj. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt próbáld megérteni, hogy nincs olyan empatikus ember aki képes teljesen átérezni mások problémáit vagy fájdalmát. Egész egyszerűen azért mert vele az nem történt meg, nem élte át. A lányod és a fiad nyilván örülnek, hogy meggyógyultál és túlvagy a nehezén de nem akarnak részleteket vagy túl szörnyű dolgokat hallani. Én is így lennék. Anyám is sokat panaszkodott egy bokaműtét után de unalmas volt a sirámjait hallgatni bevallom. Lehet hogy alapból panaszkodósabb típus vagy amit nem szívesen hallgatnak....
2016. máj. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Keress barátokat, kezdj el egy új hobbit, csatlakozz valamilyen csoporthoz.


Lehet, hogy rosszul esik amit a lányod mondott, de én megtudom érteni.


Nagyon úgy tűnik, hogy sok mindenkit ő helyettesít az életedben. Meghallgat a férjed helyett, pótolja a hiányzó barátokat és egyben a gyereked is.

Elhiszem, hogy egy idő után megunta, hogy ő az egyetlen lelki támaszod.

2016. máj. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Elég nagy baj, hogy arra csak legyintesz, hogy a házastársad nem a lelki társad, de a gyerekedtől, akinek teljesen más a funkciója, simán elvárnád, hogy átvegye ezt a szerepet az apjától. Elhiszem, hogy nehéz,de belegondoltál abba, hogy mi vitte rá, hogy ezt mondja neked? Mennyire mehettél már az agyára, hogy olyasmivel traktálod, amivel nem őt kellene? Hogy te vajon megfelelő lelki támasz voltál-e neki, vagy csak voltál, és emiatt nem tudja hova tenni, hogy most neki lelkizel, és olyan dolgokat zúdítanál rá, amit ő nem tud kezelni? Nyilván nem, mert különben nem úgy állna hozzád, mint egy vérbeli energiavámpírhoz. Te az anyja vagy, nem a barátnője, ő nem a pszichológusod, nem a társad.
2016. máj. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Le lehet pontozni, de szerintem meg az egész családod szégyellhetné magát, DE persze te is hibás vagy, TE tűrted el ezt a stílust évtizedeken át, nyilván nem tegnapról mára lettek ilyenek szeretetlenek.

Mert szerintem (még ha tényleg energiavámpír is vagy), jelen helyzetben akkor sem lenne valami nagy kérés, hogy meghallgasson a családod.

Én nem törekednék különösebben a jó viszonyra, sőt, ha kérnének tőlem valamit ezután, és is hasonlóképpen "törném magam", hogy segítsek. (Nem hegyezném ki a dolgot a lányomra, a férjed és a fiad éppúgy sáros ebben az ügyben.)

Járj társaságba, hátha találsz barátokat!

2016. máj. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő és jó szándékú válaszokat. Természetesen ilyen röviden nehéz leírni mindent hogy teljesen világos legyek. Lehet hogy energiavámpír vagyok, de akkor a lányom is az volt évtizedeken keresztül velem szemben. Bizony rengeteg sírást és gyötrődést hallgattam tőle végig ennyi idő alatt, amikor én bírtam lelkileg az ő "energiavámpírkodását"(nevezhetjük ennek a lelki problémákat). Természetesnek tartottam hogy meghallgatom. Most lehet hogy én tűnök annak, de szerintem a családnak össze kell tartani, ha valaki beleesett a "gödörbe". Ki húzza ki a másikat a "gödörből" akkor, ha még a családra sem számíthatunk? (meg kívánom jegyezni hogy a férjem és a fiam a házimunkában segít, de azt írtam hogy lelkileg nincsenek mellettem). Ezért számítottam a lányomra mivel nem ő végzi a házimunkát, na meg talán a nők adottságukból fakadóan alkalmasabbak erre. Valamit neki is vállalnia kellene nem? Vagy egy szülőnek az a dolga hogy mindent feláldozva megtegyen a gyerekéért és amikor viszont az anyuka kerül bajba, akkor a gyerek nem köteles segíteni? Én nem ezt a példát mutattam nekik, mivel 18 éves korom óta ápoltam az anyukámat, de nem csak fizikailag hanem lelkileg is. (Megjegyzem nem arról szoktam folyamatosan panaszkodni ami a műtéttel kapcsolatos, azt én is jobb ha elfelejtem, hanem ami a lelkem nyomja. Nyilván érzékenyebb lettem a műtét után.)
2016. máj. 23. 09:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák. Van akinek jobban megy a lelkizés van akinek nem. Lehet a lányodnak nem ne írd le őt ezért. Meséld el nekünk itt ismeretlenül a problémàid hátha ezzel is segítünk. És jobban meg tudnánk ítélni melyikőtöknek van igaza.
2016. máj. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!