Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám elveszi a pénzem állandó...

Anyám elveszi a pénzem állandóan, azthiszi a pénztarcája vagyok, mit tegyek? 20l

Figyelt kérdés
Ez az első normál munkahelyem, 85ezret kapok, megbeszéltük h 10ezerrel beszállok. Aztán félretettem 26ezerFtot , rá 2napra nem volt ott csak 10, majd 0ft, kerdeztem hol a penzem?? Erre h hát kellett. Azóta eldugom de állandóan kérdezi mennyi pénzem van? Meg hogy adjak 5000, majd 4500 mert nem tud váltani, így apránként mindig összejön és sosem latom viszont.. nem tartom korrektnek ezt hogy egy pénztarcának vagyok nézve.. én dolgozom meg a pénzemért, tudok bánni vele nem szórom el, es ez idegesiti.. mert anyám nem tud a pénzzel banni, mikor kapott váláskor nagyobb összeget (4mill) elköltötte a barátaira, mindenkinek kölcsönadott, semmi hasznosat nem vett.. Ez miatt ne az én pénztarcám soványodjon mert nem tudja megfogni.. 180at keres. És eddig érdekes mindig megoldotta mikor nem dolgoztam, most meg kényelembe érzi magát hogy úgy is ott az enyém és az övének tekinti, mikor megmondom h nem adok mert kell, akkor meg nagy ugatás, és jön h el lehet húzni stb (barátomhoz oda tudnék költözni de jövőre akarunk külön menni) mit tegyek? én se ingyen kapom a kaját a boltba , se az orvos, ruha stb
2016. máj. 26. 09:17
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
91%

Csinálj egy bankszámlát, amihez egyedül te férsz hozzá. Mondjuk azért havi 10 ezerrel beszállni a rezsibe elég sovány, adj neki 20-at.


Egyezzetek meg, minden második hónapban te csinálod a bevásárlást és csókolom.

Ha kérdezi, van-e pénzed, mondd hogy nincs (nem kell tudnia, erre jó a bankszámla - pár ezret magadnál tartasz a többi ott van - nem is kell tudjon arról hogy van számlád)


Ha meg ennyire nem kibírható költözz a barátodhoz.

20/L

2016. máj. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem tartod a pénzedet egy bankszámlán, amiről ha kell, tudsz kivenni ATM-en keresztül, vagy üzletben simán fizetsz kártyával. Te lennél a kizárólagos személy aki a számlához hozzáfér. Én már évek óta nem hordok magamnál pénzt, csak minimális 3-5 ezer forintot.
2016. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
72%

Mindketten hibásak vagytok:

- te is pontosan tudhatod, hogy havi 10 ezer forinttal "beszállni" elég nevetséges, az sehol sincs a rád eső részből (tudom, kevés a pénzed, de a minimum 30 ezer lenne)

- anyádtól persze ettől még nem elfogadható, hogy szó nélkül elveszi a pénzed


Ahogy már mondták: nyiss számlát (ez a veszekedéseken nem fog javítani, de legalább a pénzed megmarad)

2016. máj. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
43%

Költözz el és élj meg a fizetésedből.

Havi tízezret adsz?? Nevetséges. Ez semmi. Minimum 25-30-at kellene adnod.

2016. máj. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
92%

"barátomhoz oda tudnék költözni de jövőre akarunk külön menni"


Dugd el a pénzt tartaléknak egy bankszámlán, és költözzetek külön a fenébe minél hamarabb. Ennek nem lesz vége máshogy, ha ilyen a hozzáállás.


Persze, leadhatna 30 ezret is, sőt az egész fizetését, és miből költöznek külön? Vagy arra megy a játék, hogy a fizuja igazából egy aranytartalék, amihez bármikor hozzá lehet nyúlni? Nem, ez nem így működik, ha valamiben megállapodtak, akkor azt kell tartani, minden egyéb esetben pedig távozni. És akkor nincs az a 10 ezer, meg az eltarhált pénz sem.


Az külön undorító, hogy kérdés nélkül elveszi, gyakorlatilag ellopja azt a pénzt. Anyáméknál a költözésemig úgy volt, hogy nem beszéltük meg mennyit adok le, ellenben simán fizettem heti nagybevásárlásokat (több tízezer forint) vagy szálltam be nagyobb kiadásokba. Soha, ismétlem SOHA nem fordult elő, hogy ez a megkérdezésem, sőt a felajánlásom nélkül történt volna! Ha anyám-apám elvenné tőlem a pénzem, a bizalmamat is elveszítenék...

2016. máj. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Nekem a bankkártya mikor volt annyi baj volt vele mindenert levont penzt, el tudom dugni a kp-t


30ezer????? A 86ezerből ??? Es en 56000ert dolgozom szerinted? a kaját magamnak eleve én veszem így nem értem mi az amitől sokba kerülök, gyors zuhany , fűtést utálom. Saját eddigi otthonomat alberletnek tekintsem persze, hogy aztan vegleg ne tudjak 1ftot se felrerakni

Igen itt az a durva h engem néz a pénztarcájának mert elszórja a sajátját

2016. máj. 26. 09:52
 7/43 anonim ***** válasza:
69%
El kell koltozni, es megelni a magad laban, akkor tied marad az egesz fizetes. Csak az nem tizezerbe fog kerulni, ami azt jelenti, hogy egyelore joreszt anyad tart el...
2016. máj. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Nyilván ha költözök nem egyedül megyek, és barátomnak az anyja támogatna kajába

És látom nem olvasod amit írtam, hogy a 10en felül bőven adok neki mert mindig kérdezi mennyim van és ennyi meg annyi kell

2016. máj. 26. 09:58
 9/43 anonim ***** válasza:
93%

"El kell koltozni, es megelni a magad laban, akkor tied marad az egesz fizetes. Csak az nem tizezerbe fog kerulni, ami azt jelenti, hogy egyelore joreszt anyad tart el..."


Akkor mondja azt az anyja, hogy a 10 rongy kevés, egyezzenek ki 20, 30, 50 vagy akárhány forintban, a kérdező meg eldönti, hogy mi éri meg jobban neki. De mi az, hogy elveszi kérdés nélkül a pénzét meg tarhál, utána fenyegetőzik? Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja, de ezt a zsarolást és sunyítást soha nem tudtam még elméleti síkon sem tolerálni. Játsszanak nyitott lapokkal (ez ugyanúgy vonatkozik a kérdezőre is).

2016. máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Én mindig elmondom korrekten neki de felidegesíti magát és ordibál

Én mikor nem dolgoztam sose kértem tőle pénzt semmire mert megoldottam

2016. máj. 26. 10:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!