Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apám állandóan...

Mit tegyek, ha apám állandóan érzelmileg zsarolgat?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, jövőre végzek az egyetemen, és tervezzük a párommal, hogy összeköltözünk. Ha nem lenne párom, akkor is szerettem volna elköltözni és végre nem az apám nyakán maradni, tehát nem a párom befolyásolt ebben. Amikor ezt felhoztam az apámnak, ő egyből elkezdte, hogy ha elköltözök, akkor őt sosem látom többé, mert az biztos, hogy belehal, hogy nem bírja ki. Egyedül nevelt fel, szóval megértem, hogy aggódik, de ez nem beteges kicsit?


Vagy én vagyok hálátlan és önző, mert végre el akarom kezdeni a saját életemet?


2016. márc. 27. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nem akar egyedül maradni, és ezzel akar maradásra bírni. Valamilyen szinten érthető, főleg, ha csak te vagy neki. Szerintem beszéljétek meg, hogy nem eltűnnél az életéből hisz - gondolom én -, meglátogatnátok majd. Ez részedről nem önzőség, vagy hálátlanság, teljesen érthető, hogy szeretnél a lábadra állni már. Apukád viselkedése se beteges, szerintem csak meg van ijedve, hogy ezek után egyedül lesz. Meg kell nyugtatni, és ha esetleg állatbarát - de csak akkor -, mondjuk lehet jól jönne neki egy társ egy macska, kutya, vagy bármilyen más állatka képében.

Mindenesetre, próbálj meg vele beszélni, szerintem nem érzelmileg zsarolni akar ő, csak fél, hogy elveszít téged.

2016. márc. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ismertesd össze valakivel....
2016. márc. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van háziállatunk, egy gyönyörű német juhász kutyus, apu imádja őt :)
2016. márc. 27. 15:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy önző, költözz el, persze. Nem fog belehalni, szerintem ezt ő is sejti.

Te ismered. Ha tudod, hogy teljesen rendes ember s nem akar igazán zsarolni, akkor beszélgess el vele (van még sok idő, hogy elfogadja), nyugtasd meg, hogy nem a világ végére mész s láthat így is eleget, ha nem is annyit, mint most.


Teljesen normális, amit tenni akarsz, ennek számára is világosnak kell lennie...

2016. márc. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!