Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi járhat az olyan szülő...

Mi járhat az olyan szülő fejében, ha így magába fordul a gyereke? Miért nem viszi el szakemberhez, mikor már üvölt róla, hogy tényleg baj van?

Figyelt kérdés

Adott egy 12 éves kisgyerek, aki egy családtag halálakor teljesen magába zárkózik, nem tud mit kezdeni a gyásszal, szorong. Ez idővel láthatóan kényszerbetegségben nyilvánul már meg. Minderre az anya (aki maga sajnos nem egy mentálisan és érzelmileg nagyon stabil ember) érdemi reakciója csak annyi, hogy ideges, miért csinálja ezt a gyerek, miért nem kommunikál, miért úgy mondja, amit, miért nem mosolyog soha, miért boldogtalan állandóan. Egyszerűen mintha nem fogadná el, hogy van, aki másképp reagál érzelmileg és nem érezné, mennyire nagy baj van.


Az említett gyerek sajnos én vagyok. Évek alatt teljesen elveszett a bizalmam édesanyám irányában, a problémák viszont megmaradtak. Mostanra jutottam el oda magamtól, hogy valószínűleg szakemberre lenne szükségem. Még érlelem egy kicsit a dolgot magamban és tudom emellett, hogy valószínűleg ezeket a kérdéseket anyámnak kéne feltenni, de egyszerűen nem tudok semmi olyat elképzelni, ami mentesíthetné, hogy miért nem kaptam a fent írtak miatt érdemi segítséget, mikor nagyon szükségem lett volna rá.

Ötletek?


2016. máj. 28. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Elmondtad Neki,hogy szorongsz,és nem tudsz megbírkózni a gyásszal?Mert ha nem akkor néma gyereknek anyja sem érti a szavát.Jó,persze láthatta volna rajtad ezeket,de lehet Ő sem volt valami jó állapotban a halál időpontjában.

Most beszéld meg ezeket Vele,néhány családban ha beszélgetnének egy picit nem lenne annyi probléma.

2016. máj. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam 12 évesen olyan fejlett érzelmileg sajnos, hogy ezt ki tudjam fejezni. Pár évvel később ugyan beszéltünk erről és elmondtam a problémám, de semmi nem változás nem volt.
2016. máj. 28. 14:17
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Akkor itt az anyuka a hibás legfőképpen,hogy a saját gyerekén nem vesz észre semmit.
2016. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Pszichológus, családterápia, vagyis szakember. Nincs más megoldás! Attól, hogy kettecskén egymás fejéhez vágtok dolgokat, semmi nem oldódik meg, szakembernek kell ezeket a beszélgetéseket terelnie, moderálnia.
2016. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
És most hány éves vagy? Igazából én az olyan felnőtteket nem értem, akik a 12 éves kori sérelmeikhez fordulnak vissza, főleg úgy, hogy anyád nem bántott, legfeljebb nem vett valamit észre, ami lehet, hogy nem is volt észrevehető, ki tudja már, gondolom régen volt. Ha a gyerekkorod traumáit akarod feldolgozni akkor keress egy pszichiátert és fizess neki ülésenként 10 ezret (lehet keveset mondtam), de anyádat hibáztatni, szerintem teljesen felesleges.
2016. máj. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Persze, mert az anyák mindig tökéletesek...

Persze, felnőttkorában is a "gyerek" a hibás, mert nem felejtette el a sérelmeit...

Idióta -.-


Kérdező:

Ha 'csak' ennyi a bajod vele, akkor próbáld meg vele megbeszélni. De ettől még pszichológussal is beszélj.

2016. máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

1. Lehet anyukádat is nagyon megviselte és ő sem tudta feldolgozni és szakemberhez lehet nem akart sem teged sem magát elvinni, hogy ne mondják amit sokan rosszul mondanak, hogy " dilis,nem normális". Amikor szerintem mindenkinek szüksége lenne valamilyen szinten.

2. Lehet azt hitte, hogy idővel begyógyul a seb és inkább rád hagyta.

2016. máj. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11%
6 Igen ha valaki ezen nem tud túllépni felnőttként (tekintve hogy nem verték, nem erőszakolták meg, stb.) akkor ő a "hibás", menjen szakemberhez. Van ezzel valami gondod? Egyik szülő sem tökéletes, mert tökéletes emberek nincsenek.
2016. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

nem lehet egy évekel ezelöti gyászfolyamatra rá fogni minden problémát

nem anyukád vagy a szakember hiánya okoza a gondot hanem az hogy egy képernyőt bámulva töltöted az elmúlt éveket és lemaradt az érzelmi fejlödésed

2016. máj. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha még nem mentél el pszichiáterhez, menj.

Az előző válaszolóknak nincs közvetlen tapasztalatuk, nem fogják megérteni a helyzeted.

Nekem 13 éves koromban halt meg apukám, és engem sem vittek orvoshoz, holott olyan erősen magamba voltam zárkózva, hogy a tanárokkal sem beszéltem soha, nem mentem ki egyszer sem felelni egészen érettségiig, akkor is csak kényszerből tettem.

Anyukád a kevésbé hibás a történetben, őt is megrendítették a történtek, plusz maga is mentális betegként nem úgy kezeli az ilyen dolgokat, ahogyan helyén való lenne. Persze, hibás, de őt még fel lehet menteni a történtek alól.

A gond ott van, hogy egyik tanárod sem jelezte a problémát, ahogyan nekem sem, pedig részemről ordított a különbség: előtte nyitott, vidám gyerek voltam. Az ő dolguk lenne figyelni az ilyesmire.


Én csak 25 éves koromban mentem el nagy nehezen magamtól orvoshoz, és ki is derült, hogy bipoláris zavarom van. Borzasztó nehéz tinikorom volt, még a családom is bántott, hogy soha nem mosolygok, de az senkinek eszébe sem jutott, hogy azért, mert mély depresszióban leledzek.

Szerencséjükre apukám szenvedése és kitartása annyira mély seb volt bennem, hogy öngyilkosság soha, és azóta sem jutott eszembe, pedig sokkal rosszabbul is elsülhetett volna a dolog.

Orvosi segítséggel minden máshogy alakult volna, de hát most már mindegy.

Nem kell megvárni, míg rosszabbodik a helyzet, menj csak szépen el dokihoz! Ő majd segít túllépni azon is, hogy úgy érzed, anyukád cserben hagyott.

Én is így éreztem.

2016. szept. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!