Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az ilyen szülő ellen mit...

Az ilyen szülő ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Anyám folyton azt állítja, hogy én ezt meg azt mondtam neki (ezek ilyen Nonszensz baromságok), és én hiába tagadom le, hisz nem mondtam neki ilyeneket, én vagyok a hazug. Aztán elkezd ordibálni. Ma például azt találta ki, hogy én azt mondtam neki, hogy az iskolaszövetkezet hetente fizet. Erre kiakadt, amikor megtudta, hogy havonta. Nem tudom, hogy honnan vette a hetentét, én biztos nem mondtam ilyet. Már csak azért sem, mert tulajdonképpen ez az első diákmunkám, és fogalmam sincs még, hogy hogyan mennek a dolgok. Meg amúgy mi köze ennyire hozzá? Miért kell ordibálni, meg veszekedni ilyen szarságokon?

Nem tudom, hogy direkt csinálja-e, de teljesen kikészülök tőle.


2016. máj. 26. 05:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Szia!

Van testvéred?

Amúgy lehet nem kitalálja hanem valaki mondja ezeket Neki,hogy alád rakjon vagy,hogy veszekedjen Veled.

Vagy egyszerűen ilyen veszekedős kedve van.

2016. máj. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg kisebbségikomplexusos és amíg kisgyerek voltál volt akin kitöltse az irányítási vágyát, az egyetlen dolgot, amit irányíthat az életében az elmúlt években, gondolom. Most, hogy nagyobb vagy, értelmesebb és dolgozol, lassan megállsz a saját lábadon, kezdi elveszíteni a saját talaját és hülyeségeket talál ki magának, amit még talán el is hisz, hogy aztán "igaza" legyen és szembesíthessen valakit.
2016. máj. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Anyád skizofrén, jelenteni kell a megfelelő szerveknél, vagy szólsz apádnak - ha van- hogy vigye el szakemberhez.
2016. máj. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem feltétlen skizofrén, korától függően lehet egyszerű demencia is.
2016. máj. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem gondoljátok, hogy komoly felelősség ennyi infó alapján kijelenteni bárkiről, hogy skizo???

Én meghallgatnám a másik oldalt is először, valószínűleg árnyalná a képet...

2016. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%

Jaj hagyjuk már, megint egy hisztiző tini aki anyukát akarja befeketíteni.

Otthon besegítesz a házimunkába? Normálisan beszélsz anyáddal? Ha az előbbi két kérdésre nem a válasz, akkor ne is csodálkozz, hogy ordítozik veled.

2016. máj. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerencsére egyik válaszoló sem adhat ki orvosi papírt arról, hogy skizofrén e az anyuka, így nem számít, mit írnak.

Az tény, hogy a kérdező hisztis, de ettől még nincs kizárva, hogy az édesanyja hangokat hall.

2016. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
Az sincs kizárva, hogy a kérdező hazudik.
2016. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ma? Hajnali ötkor írtad ki. Ha tényleg igaz akkor nagyon gáz, nincs jobb dolga, mint hajnalban ordibálni?
2016. máj. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Anyukám csinált ilyet, már felnőtt voltam, viszont otthon éltem (egyetemre jártam, diákmunkáztam, kaptam ösztöndíjat, adtam haza). Komoly problémái voltak, időnként annyira elfajult a dolog, hogy a kitalált dolgai miatt apám megvert. (Rettegtem kettesben maradni vele, látványosan kerültem, mert tudtam, hogy ha nem is szólunk egymáshoz, utólag valamit ki fog találni.) Rettenetesen megalázónak éreztem, hogy 22 évesen valaki kezet emel rám "nevelési célzattal". Anyám megmondta, hogy nem szeret. Tejesen komolyan egy beszélgetés közepén nyugodt hangon azt mondta, hogy nem szeret. Pár hónapig bírtam, aztán összepakoltam és kollégiumba költöztem. Heti 1x hazamentem, otthon ettem, aztán pakoltam és elmentem. Nem akartam teljesen megszakítani velük a kapcsolatot, de együtt élni sem lehetett velük. Anyukám akkor volt túl egy nagyon súlyos betegségen, hosszú kórházi kezelés után volt, többször nézett farkasszemet a halállal. A gyógyszerei okoztak nála súlyos depressziót, előre figyelmeztették, hogy ez lesz, de nem ment el szakemberhez, pedig volt időpontja (már a kórházból intéztek neki). Szerencsére 1,5 év alatt helyrejött, utána hazaköltöztem (mindenki úgy tett, mintha mi sem történt volna, sőt, esküszöm, anyukámon látom, hogy amikor felhozok valamit, komolyan nem emlékszik rá, nem csak letagadja), 2 évet még otthon éltem, mielőtt összeköltöztem volna a vőlegényemmel. Abban a 2 évben és azóta is minden oké. Beteg volt, túl van rajta. Hála Istennek... Sajnos van ilyen, veszekedni nem éri meg, mert úgysem tudsz "győzni", az egyetlen esélyed, ha más is látja, hogy nem veled van a gond. :/ Kitartást! Ha nem volt mindig ilyen, még javulhat.
2016. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!