Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon fontos! Szüleim nem...

Nagyon fontos! Szüleim nem értenek meg és nincsenek mellettem. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, hogy ha ez kicsit hisztisen hangzik, de először is szeretném ezeket kiírni magamból, ha már egyszer szüleimet nem érdekli. Másodszor is szeretnék tőletek tanácsot kérni, mert így minden segítség nélkül elég nehéz akármit is csinálnom.


Idén kezdtem a középiskolát és mivel a családomban is vannak problémák, amiket most nem részleteznék, ezért eléggé visszahúzódóvá és szorongóvá váltam. Egyszerűen szüleim azt éreztetik velem, hogy nem szeretnek. Egyszer volt, hogy az iskolai problémáim miatt 3 napig lógtam, és amikor kiderült, anyám csak megütött és apámmal együtt 2 héten keresztül máshogy nem tudtak velem kommunikálni, csak úgy, hogy folyton ordibáltak velem. Pedig annyira szerettem volna, hogy megkérdezzék, hogy van-e valami bajom. Oké, hogy felidegesítették rajta magukat, de azt vártam, hogyha lehiggadnak, akkor beszéljenek velem. Pedig ismerhetnének annyira, hogy ok nélkül nem csinálnék ilyet.


Szóval ez előbb említett okok miatt én lettem a célpont. Folyamatosan engem szekálnak, aláznak, és nem egyszer volt már olyan is, hogy megvertek. Az osztályfőnökömnek is szóltam, és állítólag beszélt velük erről, és annak a srácnak, aki ezt az egészet elkezdte, annyit mondott, hogy ha valakitől meghallja, hogy probéma volt vele, akkor ki lesz rúgva. Természetesen ugyanúgy folytatta tovább és mondta, ha elmondom valakinek is, akkor még a múltkoriaknál is rosszabb lesz.

Tettem egy próbát és elmeséltem a szüleimnek, ők pedig csak annyit mondtak, hogy ne foglalkozzak velük. Tudják, hogy fizikálisan és verbálisan is bántalmaznak, de nem csinálnak semmit. Ez a dolog fáj nekem a leginkább.

Az iskolapszichológusnak nem mertem erről beszélni, mert hátha akkor kirúgták volna azt a srácot, és ki tudja, mi történt volna azután.

Visszatérve arra, hogy lógtam. Szüleim ezügyben bementek beszélni az ofőmmel, aki kérdezte, hogy van-e probléma otthon. Szüleim azt mondták nincs, és ők megkérdezték, hogy a suliban van-e valami bajom. Ofőm pedig azt mondta, hogy nincs. Mindegyikőjük hazudott. Pedig tudják nagyon jól, hogy problémáim vannak. Csak szüleimet éppenséggel nem érdekli, ofőm meg mossa kezeit és inkább nem folyik bele.


Azért is írtam ide, mert kezdem érezni, hogy érzelmileg is tönkremegyek. Azt érzem, hogy senki sem szeret és mindenki ellenem van. Hangulatingadozásaim vannak, nehezen tudok elaludni és folyton félek. Még most szeretnék lépni, szóval megköszönném, ha valaki tudna nekem segíteni.

Ha valakit érdekelnek az egyéb dolgok, amiket ide nem írtam le, akkor nyugodtan írhat privátban és elmesélem.

Csak annyit szeretnék, hogy végre vége legyen ennek az egésznek..


15/f


2016. jún. 3. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Mi az, hogy nem mentél be suliba? Én a legrosszabb napjaimban is bementem, mert kötelező (más kérdés, hogy tavaly annyira rosszul éreztem magam a suliban, hogy februárra belebetegedtem xD). Aztán végül kiderült, én éreztem úgy, hogy mindenki utál. Te is. Miért gondolod azt, hogy mindenki rühell? Nem csak a szülők meg az osztálytársak vannak. Ha állandóan szorongsz, félsz, akkor az meglátszik rajtad és úgy fognak viszonyulni hozzád az emberek.
2016. jún. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

sportolj boldogság hormonokat termel és növelné az értelmi inteligenciád ha veled egykoruakkal lennél összezárva

nincs mese az együt élés szabályait meg kel tanulni

ezen nem segit ha folyton sirsz és fünek fának panaszkodsz

nem egy amerikai fillmben vagy a nyavajád senkit nem fog érdekelni mert másnak is szar az élete

2016. jún. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
ha valaki bánt és nem kapsz segítséget, akkor a legjobb amit tehetsz hogy a talpadra állsz. Az a baj hogy ilyen korban a gyerekek nem épp a legkedvesebbek, szóval ha megütnek üss vissza. Gyenge vagy? Kezdj el picit izmot pakolni magadra és kezdj el barátkozni.
2016. jún. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja hogy másoknak is vannak problémái akkot ez azt jelenti hogy én is viseljem el ahelyett hogy megoldást keressek?


Nem te mész keresztül azokon mint én, a mádik felét még csak nem tudod, úgyhogy megköszönném ha nem valami rinyagépnek lennék kiállítva

2016. jún. 4. 15:30
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Ezt a kommentet kinek szántad? Nekem?
2016. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérd meg szüleidet, hogy írassanak át másik iskolába, hátha ott jobb lesz. Bár nem vennék rá mérget a középiskolások érzelmi intelligenciájából kiindulva, de egy próbát megér. Egyébként majd mindenhol vannak ilyen emberek, akik gondolom most neked problémát okoznak sajna ez az időszak ilyen. Még azt tudom ajánlani esetleg, hogy ha nem olyan szakközépbe vagy ami valami szakma felé terel, hanem csak egy szimpla értségit akarsz, ne olyan iskolát válassz, ami "fiús" szakközép.


Más tanácsom sajna nincs. Ezt az időszakod el kell viselned, de később jobb lesz. Ha tovább tanulsz főiskolán már senkit nem fogsz annyira érdekelni, hogy beléd kössenek. Max nem vesznek rólad tudomást, ha nem vagy nekik szimpatikus. :)

2016. dec. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!