Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyire nem lenne...

Tényleg ennyire nem lenne fontos a saját boldogságom?

Figyelt kérdés

Egy 17 éves lány vagyok és fél éve jöttem össze a barátommal, aki a volt tanárom(9 év van köztünk). A korkülönbség ellenére is elválalltuk, hogy kapcsolatban leszünk. A lehető legtöbbet vagyunk együtt, akárhová megy, mindig visz magával. De most jönnek a képbe szüleim. Ez az első kapcsolatom, ráadásul nem gondolják tartósnak, plusz szerintük csak szórakozik velem. Mindezeket úgy mondják, hogy alig beszéltek vele, eldöntötték, hogy ennek nincs értelme, keressek valami korombelit. Nem hiszem el, hogy ha látják, hogy boldog vagyok vele, akkor a korkülönbség kezdi őket el a legjobban zavarni.

Holnapra tervezem, hogy áthívom magunkhoz, hátha jobban megismerik egymást, de már most azt hallgatom tőlük, hogy teljesen felesleges, nem fogják meggondolni magukat, minden erőlködés hiábavaló.

Tudom, hogy sok szülő szokott elégedetlen lenni a gyerekük párjával, de az enyéim még meg sem akarják ismerni. Néhány találkozásból leszürtek tök irreális dolgokat.

Van, amit nem tudnak és egyelőre jobb is, ha nem tudnak róla. Tegnap lefeküdtünk, még meg is kérdezte, hogy biztosan akarom-e. Utána a szakítás témáját sem hozta fel, ha erre kellettem volna neki és csak szórakozna velem, akkor ezután otthagyott volna.


2016. máj. 21. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Na jo . Egy kicsit bennem is döbbenetet okozott már az első sorod :D de hidd el nem feltétlenül azzal van problémájuk, hogy nem korod beli .. viszont ezt nekik kell belátniuk ,hogy mindig kell a korkülönbség . De csak ,hogy hasonló példát mondjak ilyesmi volt nálunk is ,hogy a szüleim kivoltak akadva és magyarázták reggeltöl estig ,hogy szerintük ez igy nem jo ..sajnos igazuk is lett.. rendszeresen harcba szálltam a családommal a srác miatt most lesz 26 éves .. sose hallgattam én sem a szüleimre DE közel 4 év után vettem tudomásul miröl beszéltek észre sem vettem ugy használt ki anyagilag,érzelmileg minden hogyan.. ha a helyedben lennék leültetném a szüleim és megkérdezném ök mit látnak amit én nem a korkülönbségen kivül és átgondolnám ,hogy van e benne valami :)
2016. máj. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Le kellene ülnöd a szüleiddel beszélgetni. Amúgy meg a kihasználás, "szórakozás" nem annyiból áll, hogy egyszer lefekszik veled, aztán lelép.
2016. máj. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmek hevében mindent máshogy lát az ember, ha meg első élményként még korábbi tapasztalatokra sem lehet hagyatkozni, akkor szokványos esetről van szó. Hagyj időt a kapcsolatnak is, meg a vélekedéseknek is. Való igaz az is, hogy egy tanárnál alapvető morális szempont, hogy tanítványával nem jön össze, egy tanítványnál pedig az az alapvető, hogy nem kezd ki a tanárával ill. nem viselkedik kihívóan irányában. Továbbra is azt javaslom, hagyj időt mindenkinek és a kapcsolatnak is. Ezt az összeismertetést meg minek erőltetni 17 évesen ?
2016. máj. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem nem fontos a te boldogságot
2016. máj. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy 25 éves ember összejön egy 34 évessel, arra másként tekintünk, pedig ott is kilenc év a különbség. Az ő helyzetük mégis más, mint a tietek, mert ott két felnőtt emberről van szó, nálatok viszont ő felnőtt, te pedig gyerek vagy. Szerintem minden szülő jogosan teszi fel a kérdést ebben a helyzetben, hogy egy felnőtt férfi mit akar egy gyerektől, amikor találhatna maga mellé olyan nőt is, aki már nem az iskola világát éli? És itt felmerül az a kérdés is, hogy vajon megtudna e hódítani egy huszonéves nőt? A fiatalabbakat mindig könnyebb elvarázsolni, és vannak akik inkább ezt a könnyebb utat választják. Lehet, hogy a vele egykorúak egy lúzernek tartják, és lehet, hogy néhány év múlva, amikor már többet láttál a világból, te is annak fogod látni. Ha addig nem kezd uralkodni feletted.


Ne legyen igazam, de a szüleid aggódnak, és valószínűleg ezek miatt aggódnak. Remélem segítettem, hogy megértsd őket.

2016. máj. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Te nagyon fiatal vagy. Legyél nyitott a szüleid igazságára is, de ne engedd hogy beleszóljanak az életedbe! Hidd el hogy nekik olyanra is van szemük amire neked még nincs! Te jelenleg csak azzal foglalkozz hogy boldog legyél és komolyan vedd a fogamzásgátlást!
2016. máj. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha majd felnősz, te is tudni fogod, hogy a normális huszonöt feletti pasiknak nem kellenek tinilányok. Maximum a szexre. Nem hagyott el az első után? Persze, hiszen ingyen megkaphat téged ezentúl bármikor. A férfiaknak igazi nő kell, aki érett, önálló, dolgozik, főzni, mosni, takarítani tud, és nem kell éjfélre hazavinni, mert anyu apu várja.
2016. máj. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy boldog házasság lesz belőle, lehet, hogy nem. Amíg akadályozni nem akarja a családod, hogy együtt legyetek, miért olyan fontos, hogy egyetértsenek veled és kedveljék?
2016. máj. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Talán sovány vígasz, de köztem és a párom között 25 év van, már jó ideje együtt vagyunk, sőt, együtt is élünk... Eleinte persze - mint ahogy számítottunk rá - a környezetünkben mindenkit sokkolt a hír, de minden csoda 3 napig tart... Azóta édesanyám is elfogadta a kapcdolatunkat, látja, hogy így boldog vagyok, jól kijövünk egymással... És közös gyereket is szeretnénk... :) esze ágában sincs kihasználni engem, semmilyen téren, mindketten dolgozunk, szóval tökéletesen működik minden :) itt a példa rá, hogy jól is alakulhat ez az egész helyzet :) de persze én is azt tanácsolnám neked, hogy beszélgess el a szüleiddel, olyan őszintén, amennyire csak lehet, kérd meg őket, hogy nyugodt, higgadt hangnemben fejtsék ki, ők milyen jellegű problémá(ka)t véltek felfedezni a kapcsolatotokban... Drukkolok neked, hogy minden úgy alakuljon, ahogy neked a legjobb... És hogy megtaláljátok az összhangot, hiszen mindenkinek a békesség és egyetértés a legjobb, amit ilyenkor a legnehezebb megtalálni, hiszen meg kell hagyni, elég kényes témát érintettél most....
2016. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!