Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz a gyereknek, ha mi...

Rossz a gyereknek, ha mi vagyunk a legszegényebbek a környéken? Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van a külvárosban egy hitelmentes nagy lakásunk, amit kiadunk. Bérlünk az árából egy 2 szobásat a belvárosban. Még csak pár hónapos a gyerek, de mire kicsit nagyobb lesz és játszótérre, bölcsibe, oviba megy, félek, hogy feltűnik majd neki, kiknek van itt saját lakása. Ők olyan laza, jól öltözött emberek, mi meg olyan C&A-sok vagyunk.:) Nem reklámozzuk, hogy bérelt lakásban lakunk, de látszik rajtunk, hogy nem vagyunk sokadik generációs értelmiségiek gazdag szülőkkel.


A férjemmel mindketten kimaxoltuk a foglalkozásunk felső határait (felsőoktatási képzettségben is és sajnos fizuban is), nem keresünk rosszul, de azért nem tudnánk venni az 5., 12., 13. stb. kerületekben egy kétszobás lakást se a mai árakon. Még hitelre sem.


Szerintetek a gyereket emiatt csúfolják majd, hogy mi vagyunk a legszegényebbek itt? Tehetünk valamit ellene?


2016. jún. 5. 09:21
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ti vagytok a téma megszállottjai és most kivetítitek a gyerekre. Én kb 14 éves koromig tojtam rá, albérlet vagy sem, amiben lakunk, a többiekről se tudtam ezt, plusz a többi gyereknek se ment sokkal jobban, legalábbis nem tűnt fel, mert egy oviban, suliban nem az a lényeg, ott a gyerekek még egyszerűbben gondolkodnak.

Szegények voltunk, mint a templom egere, de nem zavart, úgy nőttem fel, hogy nem drága Legók meg miegymás közt találtam fel magam, hanem egy plüssállattal meg egy könyvekből épített várral is jól eljátszottam. Ha nem vetítitek vissza rá, hogy igen, ti mások vagytok, nem fogja annak érezni magát akkor se, ha a másik gyereknél látja a drága cuccokat.



Amúgy tudom, hogy nem ide tartozik, de mi a baj a C&A-val? Egyáltalán nem olcsó üzlet, vagy csak nekem?

2016. jún. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
93%
Szóval ma már az a szegény, akinek van hitelmentes lakása? Aztakutyamegamája. Reális kérdés...
2016. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
88%

ismerek hozzád hasonló embereket

csak a külcsín a lényeg, legyen drága lakás Budán, drága ruhák, stb, közben meg a legolcsóbb parizert veszik, mert a nagy sznobságban nem telik másra...


azt meg én sem értem, hogy minek egy saját ház mellett albérletben tengődni

ha tényleg elit környéken laktok, a kettő a különbözete elhanyagolható, sőt, inkább már pénzkidobás, de ezt egy egyetemet végzett embernek tudnia kéne :)

2016. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom eldönteni,hogy panaszkodsz,vagy dicsekszel.:)

Sokkal,de sokkal rosszabb anyagi helyzetben is nőnek fel gyerekek,és normális ember lesz belőlük.

2016. jún. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

A kerdes alapjan azt hittem, valami takolmanyban laktok es a voroskeresztes ladabol oltozkodtok.

Nos, a fent leirt embereknek a kisujja is tobbet er nalatok. Szanalmasak vagytok es egyetemet vegzett diplomasok ellenere ijeszto, hogy mennyire hulyek. Sajnalom a gyerekeiteket :(

Egyebkent ha ezzel a mentalitassal nevelitek, akkor igen, zavarni fogja.

Erdekes modon en egy egyszeru, mar belul kisse felujitasra szorulo joforman vilagvegi csaladi hazban nottem fel, ami tele volt hitellel. Volt egy db 25 eves oreg autonk, es rendszerint a kinaibol oltozkodtunk. Na bumm! Valahogy sose tudott erdekelni, plane mikor lattam, hogy masnak ennie sincs mit, en meg rinyaljak azert, mert nem telik Zarara?

2016. jún. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
81%
A gyereknek az lenne a legjobb, ha a külvárosi lakás árából vennétek egy kertes házat az agglomerációban. Ott is laknak fiatal értelmiségi családok, sőt, gazdagok is, de nem ez a szempont egy gyerek nevelésében.😌
2016. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
84%
Gyerek koromban (általános iskola),kb. annyira voltunk csórók, hogy sokszor kaját nem tudtam vinni a suliba. Érdekes módon nem piszkált ezért senki. Persze ez a 90-es években volt, akkor még nem volt iphone, meg tablet, meg a tököm tudja mik. Mobil telefont se lehetett látni senkinél. Abban az időben inkább azért b..tatták az embert, ha béna volt a fociban pl.
2016. jún. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, akik azt írtátok a kérdésre válaszként, hogy a gyerek nem fogja ezt megérezni. Sajnos én éreztem gyerekkoromban ezt, de biztos csak a 80-as években volt ez. A férjemet is sokat bántottám. Tényleg kivetítjük rá, remélem, ő be fog tudni illeszkedni. Ez most megnyugtatott!:)
2016. jún. 5. 11:18
 19/31 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező: még annyit fűznék hozzá a kérdésedhez,hogy hidd el,hogy nem jó nevelési stratégia,ha minden kényelmetlenségtől,"beszólástól" előre próbálod megvédeni. Ezek úgymond kellenek,hogy mwg tudja majd védeni magát szóban,ha kamasz lesz,mert akkor majd jönnek a beszólások.
2016. jún. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
52%
Lesznek akik kinézik maguk közül, gazdagok között ez természetes, főleg ha tényleg ennyire nem illetek a környékre.
2016. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!