Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz a gyereknek, ha mi...

Rossz a gyereknek, ha mi vagyunk a legszegényebbek a környéken? Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van a külvárosban egy hitelmentes nagy lakásunk, amit kiadunk. Bérlünk az árából egy 2 szobásat a belvárosban. Még csak pár hónapos a gyerek, de mire kicsit nagyobb lesz és játszótérre, bölcsibe, oviba megy, félek, hogy feltűnik majd neki, kiknek van itt saját lakása. Ők olyan laza, jól öltözött emberek, mi meg olyan C&A-sok vagyunk.:) Nem reklámozzuk, hogy bérelt lakásban lakunk, de látszik rajtunk, hogy nem vagyunk sokadik generációs értelmiségiek gazdag szülőkkel.


A férjemmel mindketten kimaxoltuk a foglalkozásunk felső határait (felsőoktatási képzettségben is és sajnos fizuban is), nem keresünk rosszul, de azért nem tudnánk venni az 5., 12., 13. stb. kerületekben egy kétszobás lakást se a mai árakon. Még hitelre sem.


Szerintetek a gyereket emiatt csúfolják majd, hogy mi vagyunk a legszegényebbek itt? Tehetünk valamit ellene?


2016. jún. 5. 09:21
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Csak a kérdést elolvasva azt írnám, hogy igen, mégpedig a saját tapasztalataim alapján. Nekem ált. suliban "gazdag" osztálytársaim voltak, a gazdag azért idézőjelben, mert csak hozzánk képest voltak azok, tanár, ügyvéd, vállalkozó szülők, volt autójuk, nagy házuk, gyerekeknek szép ruha, nyaralás, azon a környéken (igen, Szabolcs) ez már elég ahhoz, hogy a község /kisváros elitjébe tartozz. Külön osztály is volt az elit kategória gyerekeinek, ahová elméletileg a legjobb képességű gyerekeket válogatták ki, gyakorlatilag meg túlnyomórészt azok kerültek be, akiknek a szülei megfelelő értékben vittek ajándékot a tantestületnek. Én, jóval alacsonyabb életszínvonalú gyerek lévén a tanulmányi eredményem alapján kerülhettem be ebbe az osztályba, szóval kb. negyedmagammal voltunk szegényebbek a többiekhez képest. Ezt a szegénységet úgy képzeld el, hogy a házban csak egy szoba fűtésére van pénz, épphogy a számlákra telik, a gyerek ruhatára 3 póló meg 2 nadrág, kajából a legalapabb és legolcsóbb. Sajnos ebben az osztályban jellemző volt a "csórók" kiközösítése és állandó csúfolása, mikor észrevették, hogy egy héten többször van rajtam ugyanaz a póló, cikiztek, hogy büdös vagyok, pedig naponta mostuk a ruhát lavórban, hogy másnapra tiszta legyen. Csúfoltak, mert míg ők vagy a büfében vették a kaját, péksütit, vagy vastagon megrakott szendvicset hoztak, mi mindennap ugyanolyan parizeres kenyeret vittünk. Akkoriban kaptuk azt a bizonyos iskolatejet és kiflit. A szüleim utasítására időnként hazavittem ami megmaradt, mert különben úgyis a takarító vitte volna el. Valamelyik gazdag gyerek meglátta, aztán ez volt a téma, egyik nap telerakták a táskámat tejjel és szétrugdosták, meg a padomra tették a kiflis kosarat, hogy vigyem haza mert az ilyen csóróknak nincs mit enni és dobáltak a kiflikkel. Rengeteg hasonló atrocitásnak voltam elszenvedője a másik 4 szegényebb gyerekkel együtt. Szóval ez alapján írnám, hogy igen, van olyan környék és olyan iskola, ahol rossz a gyereknek, ha ő szegény a gazdagabb osztálytársai között.

De amilyen életmódot te leírtál, hogy albérletben laktok de van házatok, van pénzetek új ruhára (a c&a mióta ciki?), van munkahelyetek és anyagi keretetek egy gyerek felnevelésére, az minden csak nem szegénység. Hidd el, senki nem fogja csúfolni a gyereket, meg amúgy sem ő lesz az egyetlen az adott közösségben, akinek a szülei albérletben laknak vagy épp nem a méregdrága divatmárkákból öltözködnek. Egyébként érdekes, hogy még pár hónapos a gyerek és már ilyeneken gondolkodsz.

2016. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!