Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérdezzem meg anyát,...

Hogy kérdezzem meg anyát, hogy gyantázhatom-e a lábam? ( többi lent)

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és anya azt sem engedi, hogy a hónaljam leborotváljam. Viszont másokhoz úgy áll hozzá, pl az unokahúgomnak barátja van, h ez természetes dolog, nekem meg olyanokat mond, hogy 21 éves koromig moziba sem mehetek fiúval, akkor sem ha barát. Tehát totál nem tudok rajta kiigazodni, jelenleg tudtán kívül borotválom a lábam és a hónaljam, de bűntudatom van, és nem tudom, hogy mit mondjak neki, hogy felfogja végre, hogy én nem ő vagyok, és hogy igenis szeretnék 16 évesen normális melltartót hordani, szőrteleníteni, és nem úgy tenni, mintha csak lányokat ismernék..
2016. jún. 18. 18:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%
nem tom XD
2016. jún. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Csak csináld, majd hozzászoknak, ezek teljesen természetes dolgok, ráadásul magánügy.
2016. jún. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Azért más veled, mert nem akarja, hogy ismerkedj fiúkkal nehogy terhes legyél tiniként. az unokatesóddal meg azért más mert ő nem az ő gyereke, ha ő terhes lesz az nem az ő gondja. Sokan így kezelik ezt a szitut, hogy inkább nem engedem sehova és nem engedem csinosnak lenni, holott csak egy istenes beszélgetés kellene a védekezésről, felelősségről stb. Nem tudsz segítséget kérni nagynénédtől? Ha már unokatesódnak szabad, akkor talán az ő anyuja elvihetne vásárolni a lányával együtt vagy beszélhetne anyuddal.
2016. jún. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
amúgy meg igaza van az elöttem írónak csináld csak nem kell engedély ilyenre 16 évesen. Ha megharagszik akkor úgy járt. enyém a mai napig beszól a borotválkozásért sminkért stb pedig 28 vagyok. egyik fülemen be a másikon meg ki. Ők ilyenek.
2016. jún. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Magánélet annak jár, aki kiharcolja azt.

1. nem kérsz engedélyt, hanem megteszed

2. válaszreakciótól függetlenül indulatoktól mentesen éled tovább az életed, mert ez a TE tested és a TE életed.


Természetesen, ha nem enged el valahova, akkor nem enged el. Megteheti. De neked is vannak eszközeid, érveid, lehetőségeid. Tágítsd a határaidat, szépen lassan! Ez a tinikor feladata! N32

2016. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Lilith1994 ***** válasza:
91%

szia szerintem nyugodtan gyantaztasd le a labad edesanyad beleegyezese nelkul is.

Az en anyam is ilyen volt mint a tiad meg a mai napig is vannak ilyen jellegu veszekedesunk pedig lassan 22 vagyok es nem vele elek. Ne legyen lekiismeret furdolasod e miatt hiszen a te testedben neked kell elned es nem anyukadnak. Ezt el kell fogadni es oruljon hogy ilyen turelmes lanya van mint te. En elkezstem lazadni es cseppet sem voltam turelmes. Festettem a hajam piercingek stb. ugyhogy velemenyem szerint emiatt ne fajjon a fejed emiatt.

2016. jún. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Miért kell ezt megkérdezni?

Még oké, hogy 12-13 évesen kikéred erről a véleményét, de mégis miért várod anyukád áldását 16 évesen? 2 év múlva már nagykorú vagy...

2016. jún. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Van az a vicc aminek poénja , ugye hogy van rosszabb is mint hogy a fradi kikap... Lehet eszébe kellene juttatnod sokkal roszabb is lehetnél. Drogozhatnàl megszökhetnél...
2016. jún. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
[link] ez nem az de ez is jó
2016. jún. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 zombienyul ***** válasza:
10%

8-as 9-es tőlem zöld pacsit kaptatok, bármilyen kegyetlen is de igaz :D


A veled egykorú lányok többsége (mert hát nem általánosíthatunk) tényleg már iszik, terhes, vagy fűvel-fával téma. A borotválkozás, gyanta akármi ha szükséges, akkor az annyira egy természetes folyamat, hogy nagyon. HA viszont szőke vagy nagyon világos szőr van a lábadon szerintem sem érdemes borotválnod, mert később erősebb lesz és sötét. Nem tudom gyanta/epilátor esetén miújság van, mert a lábamon nekem annyira világos kis szőr van, hogy nem borotválom. De a hónalj más tészta... azt mindig, főleg nyáron.


Szerintem mond meg anyukádnak, hogy nagyon kellemetlen ha szőrös a hónaljad és látszik és szúr és viszket ha megizzadsz, főleg, hogy nyár jön. Szerintem van annyi saját tapasztalata, hogy simán megérti :)

2016. jún. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!