Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőnek van joga (törvényesen...

Szülőnek van joga (törvényesen) megengedni a kiskorú gyermekének a dohányzást?

Figyelt kérdés

2016. jún. 19. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem tiltja, hogy egy 18 éven aluli dohányozzon.
2016. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Igen, van. Volt egy eset amikor azt mondta egyik ismerősöm, hogy nem érti hogy a 12-13 évesek hogy mernek cigizni az utcán, ha meglátja őket a rendőr akkor nem bünteti meg őket, ez törvény ellenes nem? Mondom nem, 18 éven aluli cigizhet az ott kijelölt helyen, csak megvenni nem veheti meg, de azt meg megoldják úgy, hogy beküldenek valakit, és 10ből 9 ember bemegy.
2016. jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor jól tudtam. Mert nagyon ellenkezett ezzel egy ismerősöm, az Alaptörvény viszont kimondja, hogy a szülőnek joga van megválasztani a gyermekének adandó nevelést. Tehát ha neki megengedhető, akkor szabadon megengedheti a gyermekének.

Kicsit már elbizonytalanodtam én is. :D

Köszönöm, megy a zöld pacsi. :)

2016. jún. 19. 15:36
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Egy normális szülő szerintem minimum 16 éves kor alatt nem engedi meg neki, hogy dohányozzon, de mivel a legtöbb úgy csinálja, hogy a szülei ne tudjanak róla így nem sokat tehet a szülő.
2016. jún. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs màs választása mert nem tudja megakadályozni
2016. jún. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 nehailyennehaolyan válasza:
Természetesen van joga hozzá. Akármilyen idős vagy akkor is cigizhetsz és akkor is megengedheti az anyukát. Csak annyi hogy ugye 18 év alatt nem ADHATJÁK ki a cigit neked, persze már ez is előfordul de ilyenkor is ha a rendőr megtudja akkor az eladót Hívják be. :)
2016. jún. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Semmilyen torveny vagy szemely nem tiltja azt, hogy barki barmelyik eleteveben ne dohanyozhasson! Szuleid max nem adnak ra penzt, mivel manapsag egy olcso cigi is legfeljebb 1000 forint. Max azt mondjak, hogy a hazban nem szivhatsz blah blah blah stb.
2016. jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, nem számít-e hivatalosan, ez kiskorú veszélyeztetésének, biológiailag igen, ahogy a passzív dohányzásra kényszerítés is.
2017. máj. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem erről az a személyes véleményem. Ha egy szülő megfelelő példát mutat a gyereknek soha nem fog dohányozni a gyerek!
2018. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!