Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan fontos a szülőknek...

Miért olyan fontos a szülőknek, hogy a gyerekük egyetemre járjon?

Figyelt kérdés

Gondolom nem mindegyiknek, de akinek igen, annak miért? Miért nem elégszik meg egy OKJ-s képzéssel, ha nem az ő élete és azzal is el tud helyezkedni?

Apám azt mondta ha most nem vesznek fel egyetemre akkor pótfelvételizzek valahova, BÁRHOVA, ha nem tetszik akkor meg hagyjam ott és felvételizzek újra. Arról meg hallani sem akar, hogy kihagyok egy évet...


Ciki a munkatársak előtt hogy a gyerek éppen nem tanul egyetemen vagy mi?


2016. jún. 23. 14:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Beszarok bszdmeg, hogy mar ez is gond, hogy mindenképpen támogatni akarják a tovabbtanulasod. Valószínűleg azert baj, hogy kihagynal mert nincsenek celjaid es csak pihenésként hagynal ki, ha ertenel valamihez es érettségivel a hátad mögött keresnél freelancer designerként havi 2-300e-ket, biztos nem maceralnanak... De valszeg, amit jelenleg produkálsz az semmi es csak élősködés...
2016. jún. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kaptál egy tök jó lehetőséget. Nem mindenkinek adatik meg, hogy tanulhasson. Szerintem élj vele, és inkább köszönd meg, hogy támogatnak.
2016. jún. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Én megértem a kérdezőt. Ha nem talált olyan szakot magának, amin tényleg jól érezné magát, akkor csak felesleges időhúzás és pénzkidobás az, hogy ő egyetemre járjon.
2016. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Az lehet, hogy OKJ-s képzéssel el tudsz helyezkedni, de örökké nem állnak apádék a hátad mögött és támogatnak anyagilag. Ha olyan egyetemet végzel, amivel esélyes jobban fizető munkát találni, a jövőd is sokkal biztosabb és persze a szüleid is megnyugszanak. Nem csak az elkövetkező 2 évre kell gondolni, hanem hosszabb távra. Ha támogatnak a tanulásban, nagyon nagy hülyeség nem kihasználni.
2016. jún. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

"Ha nem talált olyan szakot magának, amin tényleg jól érezné magát, akkor csak felesleges időhúzás és pénzkidobás az, hogy ő egyetemre járjon."


Aztán 5 év múlva meg azon nyfog majd itt, hogy miért nem kap munkát, meg miért nincs rendes fizetése, miért nem leket megélni abból, amit kap és szidja az országot, a munkaadókat, mindenkit, csak saját magát nem. Pedig az egyetlen, aki hibás lesz, az ö maga, mert nem használta ki a lehetöségeit és nem szerzett megfelelö végzettséget.

2016. jún. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Én megértelek, unokatestvérem volt pont ilyen helyzetben. Ő nem akart egyetemre járni, nem érdekelte, de a szülei azt mondták, hogy már pedig ő fog egyetemre járni, bármilyen szak is legyen az. Elhúzott az életéből 3 évet... de egyszerűen nem érdekelte és otthagyta. Talált magának egy munkát és most ott főnök, nagyon jó fizetéssel.

Ha hülye vagy és nem tudod magad feltalálni akkor mindegy, hogy van akár 3 diplomád is, senki sem fog téged alkalmazni. Ha van egy kis eszed, nem vagy lusta, akkor meg diploma nélkül is sokra fognak becsülni.

2016. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem biztos, hogy egy egyetemi szakkal el tud majd helyezkedni... Én érettségivel meg nyelvtudással szereztem egy magas nettó kezdőfizus állást, ahol még jól is érzem magam.
2016. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az első nagyon féltékeny, amiért neki nem fizették az egyetemet, és nem is olvassa el rendesen a kérdést. Megjelöltem egyetemet, csak ha esetleg nem vesznek fel nem értem, miért nem hagyhatnék ki egy évet, addig DOLGOZNÉK, nem csak lustálkodnék, bár azt is megtehetném, tudom te nem és ezért bántasz ismeretleneket akiknek jobb az életük, na és azután jelentkeznék újra, és nem értem, hogy az az egy év miért lenne akkora baj.

De OKJ-ban pedig nem hisznek pedig azt is egy lehetőségnek tekintettem és apám azt mondta az sz.r.

2016. jún. 23. 16:18
 9/14 anonim ***** válasza:
26%
Mit dolgoznál, hova kellenél érettségivel? Vagy elmész takaritani, az nem derogálna, de az OKJ meg igen?
2016. jún. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Számomra az éretségi a fontos,+ egy szakma ,de diploma nem .
2016. jún. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!