Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan fontos a szülőknek...

Miért olyan fontos a szülőknek, hogy a gyerekük egyetemre járjon?

Figyelt kérdés

Gondolom nem mindegyiknek, de akinek igen, annak miért? Miért nem elégszik meg egy OKJ-s képzéssel, ha nem az ő élete és azzal is el tud helyezkedni?

Apám azt mondta ha most nem vesznek fel egyetemre akkor pótfelvételizzek valahova, BÁRHOVA, ha nem tetszik akkor meg hagyjam ott és felvételizzek újra. Arról meg hallani sem akar, hogy kihagyok egy évet...


Ciki a munkatársak előtt hogy a gyerek éppen nem tanul egyetemen vagy mi?


2016. jún. 23. 14:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%

Nekem (még) nincs diplomám, érettségivel és két nyelvvizsgával már dolgozok, de nem keresek túl jól. Nekem konkrétan a papír kell. Persze ha ez egy OKJ-s papír lenne, ugyanolyan jó lenne, csak az "álomszakmám" egyetemen tanítják. A szüleim nekem is inkább egyetem pártiak, mindketten szakmunkások + érettségijük is van, de nekem jobb jövőt szánnak.

Nekik nem lenne ciki, ha OKJ-re járnék, csak nem akarják, hogy "úgy végezzem" mint ők.

2016. jún. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk anyukám csak támogatott. Fel sem merült benne, hogy gátoljon és látszik, hogy büszke rám.

Lehet, jobbat akar számodra az élettől, mint amit ő kapott. Nem hisz elég felnőttnek ahhoz, hogy esetleg elszúrd saját magadnak az életedet.

Sok oka lehet.

Bár én alapból elgondolkoznék, hogyan neveltem a gyerekem, hogyha 18 évesen még nem tud ilyen helyzetben kiállni magáért.

2016. jún. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

:D Azt hittem csak az én apám ilyen. Konkrétan ugyanezeket mondta ma nekem. Azzal érvel, hogy akkor mit mondjon az ismerőseinek, mit csinálok 1 évig? Mert hogy hangzik az már, hogy befejeztem a középiskolát, de nem járok egyetemre még 1 évig...

Szóval ja, ciki a munkatársak előtt. Gondolom a te szüleid is diplomások, nem hiszem, hogy máshol ez probléma lenne. Egyébként te mire jelentkeztél?

2016. jún. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Lol, de amúgy szó szerint teljesen ugyanezeket mondta :DD Vicces.
2016. jún. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!