Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám elviselhetetlen de én...

Anyám elviselhetetlen de én mégis szeretnék vele jó kapcsolatban lenni, hogy oldjam meg ezt?

Figyelt kérdés

Anyámnak valami mentális problémája lehet. Ezt nem csak úgy ész nélkül mondom. A környezetemben lévő emberek is így gondolják. Orvosi eset az biztos. Kezeltetni nem fogja magát ha kényszerítjük sem.

Egy példa.

Valamelyik nap délelőtt nem volt itthon és én kihasználtam a nyugalmat arra, hogy kicsit átalakítottam a szobám falát. Új képeket tettem fel és egy polcot is szépen feltúrtam, berendeztem. Mikor hazajött és meglátta hisztérikus rohamot kapott. Elkezdett lökdösni engem és ordibált, nagyon nyomasztó látvány volt. Órákig szidott ezért elmentem itthonról, mire hazaértem (késő este) mindent visszarendezett olyanra mint előtte. Pedig összegyűrtem direkt a régi posztereket/képeket de ő visszatette. Számomra ez hihetetlen.

Ez csak egy a sok közül. Mindennap csinál egy ehhez hasonló akciót. Mióta szünet van azóta több időt töltök ugye itthon és ahogy én észrevettem egy éve még nem volt ennyire elborult az agya. Sosem volt normalis ez 100% de az utóbbi időben egyre nehezebb vele élni. Apám ráhagyja az egészet, mert ha megemlítené akkor éjjel nappal veszekedés lenne, mivel anyám képtelen elviselni azt ha megszólják vagy valami nincs úgy ahogy ő akarja. Akkor jön a hiszti megállás nélkül. Ha apám nem védi meg őt egy köztem lévő vitában akkor is balhét csinál. Elvárja hogy megvédje akkor is ha nincs igaza.

Pedig én tényleg próbálok nyitni felé, kommunikálni normálisan de nagyon nehéz. Szeretném ha normális anyám lehetne. És én ezért megteszek rengeteg mindent de hiába. Van valami megoldás?


2016. jún. 30. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Nem biztos, hogy mentális problémája van, lehet simán munkahelyi stressz, magánéleti probléma...

2016. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

18 vagyok.

Nem dolgozik, itthon takarít egész nap teljesen értelmetlenül, hogy ne érezze magát feleslegesnek. Pedig van végzettsége, találna is munkát de nem akar. Ezt sem meri senki említeni neki.

2016. jún. 30. 14:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy tisztaság/rendmániás.


Ha idegesít, akkor más opciót nem tudok felajánlani, csak hogy költözz el.

2016. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lakatos Emanuelle válasza:
Jó házisárkány lehet a muterod. Az öreg kezeli e rendesen, mert az is lehet a probléma forrása. Vagy változokorba lehet, és épp most jönnek a fogai, vagy mennek :D Mindenesetre én kevernék neki valami kotyvalékot ami kiüti, addig sem basztat legalább :D
2016. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!