Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért néz még mindig kisbabának?

Miért néz még mindig kisbabának?

Figyelt kérdés
Nemsokára 17 éves leszek, de apukám még mindig "azt hiszi, hogy egy kisbaba vagyok". Mintha nem akarná elfogadni, hogy felnövök... A nevemet szinte sosem használja helyette becézget, mint a kis gyerekeket. Oké megértem, hogy 100 évesen is a gyereke leszek, de azért ő is megérhetné, hogy nem maradhatok örökké kisgyerek. Mikor el szeretnék menni valahova és az engedélyét kérem látom rajta, hogy nem szívesen enged, hogy félt mintha nem tudnék magamra vigyázni... Jó tényleg előfordulnak veszélyes helyzetek, de úgy gondolom ennyi idősen már körültekintőbb vagyok mint ahogy azt ő gondolja. Néha nagyon zavaró, hogy nem hív a nevemen, és szívesebben tartana bezárva és nem érti, hogy ez nekem nem jó. Hogy mondhatnám el neki anélkül, higy megbántanám...?

2016. júl. 3. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem szívesen enged, de ettől függetlenül elenged. Szíve szerint egy szülő még 30 évesen se engedne sehova, de ettől még nem szól, elenged. A becézgetés meg szerintem aranyos, de hát kinek mi. Addig örülj, amíg ott van és becézget meg tényleg kimutatja a szeretetét még ilyen módon is. :) Én bármit megadnék, hogy apám becézgessen, engem sosem becézett, nem is volt túl jó a kapcsolatunk, most kezd normalizálódni, de olyan igazán jó már talán sose lesz. Úgyhogy szerintem ezekben semmi rossz nincs, ha meg ennyire súlyosnak érzed a helyzetet, akkor ülj le vele beszélgetni és kedvesen magyarázd el, hogy nem szereted, ha becézgetnek. A féltéssel nem tudsz mit csinálni, amíg él félteni fog! :) Hiába érzed magad körültekintőnek, sajnos a mai világban bármi megtörténhet, nem is hinnéd mennyi veszély leselkedik rád, főleg éjjel!
2016. júl. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Tegnap éjszaka édesapámmal álmodtam, még élt, utána nagyon sz@r volt az ébredés.......
2016. júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Hát, ha tényleg ez a problémád, hogy apukád nem a teljes neveden szólít, akkor te még nagyon messze vagy a felnövéstől. :D
2016. júl. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elenged? Igen.

Félt? Természetes dolog.

Hol itt a probléma? Az hogy nem pl Viktória vagy hanem viki? esetleg vikike? Ha mások előtt is csinálja, és téged zavar, akkor szólj neki, de ezen kívül - leírásod alapján - semmilyen probléma nincs.


Probléma akkor kezdődik, amikor a túlzott féltés miatt nem enged el valahova.


Hogyan? Szép szavakkal, finom. Semmi extra.

2016. júl. 4. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ebben semmi kivetnivaló nincs. Az én apukám a mai napig kislányomnak hív. 28 éves vagyok, és nemsokára megszülöm a 2. unokáját. Ettől még az ő kislánya lennék, és igen, félt engem is.

Amit tehetsz, hogy leülsz vele beszélgetni az érzéseidről őszintén.

2016. júl. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!