Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Vendel...

Mi a véleményetek a Vendel névről? Nem egy "gagyi" név a mai világban egy kisbabának? (nem szeretném megbántani ezzel a Vendel nevűeket! ) Hogy lehet becézni?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is a válaszokat! :)
2011. okt. 5. 21:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Nekem tetszik a Vendel:) Bár saját fiamnak nem adnám, számomra van egy aranyos, de mókás "felhangja". De mindenképp sokkal jobb, mint pl. a Kevin, Kolin, stb.
2011. okt. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem szép név. Vendi?:D
2011. okt. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem "gagyi", de nekem sem teszik.

Vadkan Vendel jut eszembe a Bubó doktorból :)

Nem adnék ilyen nevet a kisbabának.

2011. okt. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
A barátnőmnek pár hónapja született meg Vendel nevű kisfia.Szerintem nem gagyi név,nekem nagyon tetszik.Becézni lehet:Vendi-nek.
2011. okt. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%

Ne vedd sértésnek, de nekem egy kutya ugrik be róla, ugyanis a sógornő- jelöltem kutyáját Vendelnek hívják (és Vendinek, vagy Vendikének becézik).

Tavaly esett meg, h egy szállodában reggeli alatt a szomszéd asztalnál ülő anyuka fennhangon szólt a gyerekéhez, h 'Vendike, mit szeretnél enni?'. Én majdnem kiköptem a kávémat, annyira röhögtem.

Szóval egy gyereknek semmiképpen sem adnám (valszeg azért, mert nem tudok elvonatkoztatni).

2011. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem gagyibb, mint a sok más modern név, de én sem adnám a gyerekemnek ezt a nevet!
2011. okt. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%
Az én nagypapámat és apukámat is Vendelnek hívják,jelenleg várjuk második gyermekünket és ha fiú lesz,a második neve Vendel lesz :) Nekem nagyon tetszik a Vendel név és szerintem nem "gagyi" A becézése pedig szerintem is Vendi :D
2011. okt. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Egy elég fura gondolkodású emberkére asszociálok egyből.Nem adnám.
2011. okt. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%
nem tudom, nekem egy nagydarab cigány ugrik be róla. lehet, h azért mert a Vendel utca ilyesmi környék. hm...
2011. okt. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

hát nem tudom, nekem sem tetszik... valahogy olyan furi... amúgy a rokonom kisfiát szeretnék így hívni majd, és 2. névnek meg a Benedeket.

amúgy a rokonom meg azért szeretné , mert olyan jól hangzik... és ritka - na ez tény :) és hogy pl. a Benedek azért nem jó neki, mert szerinte úgy csúfolják majd, hogy "Sándor, József, Benedek, zsákban hozza a meleget" - ergó b.zinak fogják. -.-" mondtam neki, hogy hülye, de ezért szeretné a Vendelt.

végülis ők tudják, de nekem annyira furcsa... :S

különben köszönöm a válaszokat!:)

2011. okt. 5. 22:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!