Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mi szólnátok ahhoz...

Szülők! Ti mi szólnátok ahhoz hogy a 18 éves fiatok a gta5 játékkal jatszik konzolon?

Figyelt kérdés
Semmi se érdekli csak a játék

2016. júl. 3. 23:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok szülő de:


A játékkal a szabadidejében játszik, vagy valami más rovására megy? (család, barátok, barátnő, stb.)

2016. júl. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Barát, barátnő, rovására? Eltudja dönteni, hogy mivel tölti a szabadidejét szerintem.

Ha játszani akar, akkor játszon. 18 évesen már kell lennie elég esze ahhoz, hogy tudja a fontossági sorrendeket. Későn kezdenéd el nevelni.

2016. júl. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%
Azt, hogy már játszhat a GTA5el, mert 18 karikás játék.
2016. júl. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
11%

Mivel semmi más nem érdeki ezért azt hiszem rátehetjük azt, hogy igen a többi dolog rovására megy, vagy legalábbis nem nagyon foglalkozik a minimális dolgokon kívül mással pl.: néha beszélgessen a szüleivel, legyen meg a kettes esetleg hármas, nem erőlködik a barátnő szerzés iránt, nem sportol/kevesebbet/ellógja az edzést

szóóóóval jah, szerintem én behatárolnám a gyerekemet ha szülő lennék vagy olyan korban lennék

F/17

2016. júl. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell aggódni, nekem egy nap elég volt belőle... Majd ő is megunja.
2016. júl. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
73%

Elméletileg +18 as játék.

De tudjuk és látjuk hogy gyakorlatilag minden kisiskolásnak megveszik a szülők karácsonyra.

Sajnos csak itt Kelet-Europában (főleg kis hazánkban) ilyen felfogású néhány szülő, nehogy már egy fiatal felnőtt játsszon egy számítógépes játékon??

Míg Nyugat-Európában (ahol eddig jártam), rengeteg felnőtt is játszik ilyen játékokkal a szabadidejében.

Sebaj, majd ebben is egyszer megközelítjük a nyugatot.

40F

2016. júl. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Kérdés, hogy mióta érdekli csak a játék... Tegnap óta vagy 2 hónapja, nem mindegy. S hogy mégis mi a szitu, ha pl. nincs semmi kötelezettsége, amit elhanyagol, barát, barátnő, ez neki a kikapcsolódás, az még enyhébb fok, bár akkor sem egészséges a gép előtt lógni napi tizensok órát.

Keveslem az infót, az a helyzet.

2016. júl. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
68%
Ismerős, és ez szerintem nagyobb probléma mint sokan gondolják. Nekem az öcsém (15) az aki számítógépfüggő, már több mint másfél éve. Hazaér és leül a gép elé, amíg csak bírja a csgo-t nyomja, ráadásul fogadozik, szkinekre költi a pénzét (de ő keres is pénzt a játékkal). És ő sem foglalkozik semmi mással. Anyu avval oldotta meg, hogy leszedte a billentyűzetet és az egeret és először eldugta, de az öcsém bárhol megtalálja, ezért elvitte az eggyik ismerősünkhöz. Nagyon kiborult tőle, először örjöngött és káromkodott, utána pedig nem evett és nem aludt normálisan, néha rátört egy egy kiborulási roham, hogy őt utáljuk és ezért fosztjuk meg az eggyetlen dologtól ami boldoggá teszi. Egy hónapig nem gépezett, a végére azért megnyugodott, de amint visszakapta a gépet, ugyan ott folytatta ahol abbahagyta. Szerintem ez pont olyan függőség lehet, mint az alkohol, vagy a drog. Ha csak most kezdte még nincs akkora baj, de talán beszélni kéne vele. Sajnos van ismerősöm aki 24 évesen munkanélküli, aszüleinél él és évek óta semmi mással nem foglalkozik csak a játékkal, és ez már beteges. És barátnőm is van, aki járt ilyen kockával és mondta hogy nála akkor borult ki a pohár, amikor a srác szeretkezés után, fogta és leült a gép elé. Mintha a ő csak a "tíz perc szünet" lett volna.
2016. júl. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy valami rovására megy, és mióta nem érdekli semmi más.

Esetleg lehet olyan körülmény is a környezetében, ami miatt ezzel játszik.

Az meg ha játék közben nem foglalkozik mással, az teljesen természetes. Egy ilyen dolog koncentrációt igényel, esetleg gondolkodást, sőt, többjátékos módban szünetelni sem lehet. Gondolj bele, hogy éppen reklamálnak neked hogy nem igaz hogy nem tudsz 5 percre odamenni, miközben pudingot főzöl (odaég)


Nekem is megvoltak azok a korszakok amikor reggel beültem a gép elé, este felálltam. Igaz, nyáron, és tartott max 2 hétig, azon kívül pedig napi több tíz kilométert bicikliztem. Mégis élek, és semmilyen függőségi problémám nincs.

2016. júl. 4. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Zedricht ***** válasza:

Ha más rovására megy, el kell venni tőle.

Nekem is van ilyen a családban, elég rossz vége is lehet ha nem vonod meg időben.

2016. júl. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!