Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Venni szeretnék egy motort,...

Venni szeretnék egy motort, viszont apám megmakacsolta magát, hogyan lehetne meggyőzni?

Figyelt kérdés

Hali!


Szeretnék venni magamnak egy motorkerékpárt. Nem kell nagyra gondolni, egy Simson S51-est, viszont apám nem szeretné. Úgy gondoltam megpróbálom meggyőzni, viszont kellene egy kis segítség. Mivel tudnám meggyőzni, hogy egy ekkora motor, odafigyeléssel, nem lehet nagy ártalommal, főleg, hogy nem a főúton való "száguldásra" szeretném használni.


Sajnos nagy tapasztalatom motor terén nincs, de menni tudok vele. Megbízhatónak megbízható vagyok, és ezt apa is tudja.



2016. júl. 13. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Szépen lassan gyűjts indokokat,és azokat mond el apukádnak.Próbáld neki felvázolni hogy milyen remek dolog a motorozás.PL:kitisztul a fejed ha motorozol,milyen nagy élmény,és vannak olyan fb csoportok,ahol szerveznek olyan gurulásokat,amik célja az hogy segítsenek egy daganatos gyermeknek gyermeknek,azzal hogy meglátogatják,visznek neki pénzt,a kezéseire,ha a családja nem olyan tehetős hogy ki tudja fizetni.


De igazából van valaki aki a családodban motorozik?Ha van akkor esetleg tudnál vele beszélni erről,ill hogy beszéljen apukádd.


Drukkolok hogy legyen neked is egy mocikád!;)


Üdv,egy motoros!

2016. júl. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezek jó tippek, köszönöm szépen!


Hát régen apám is motorozott, viszont az egy nagy motor volt(1000 körül), és szerintem azért nem igazán engedi, mivel ő esett vele, és több, mint egy hétig kórházba volt miatta. És ezért félt ettől az egésztől

2016. júl. 13. 08:52
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Vedd meg és kész! Légy férfi és vállald amit akarsz! Egy szimó nem rossz ötlet, első motornak tökéletes. Azon meg tudod tanulni a motorozás buktatóit.

Szintén motoros, csak nő vok. Én 13 évesen rendszeresen lenyúltam apám Etz.jét.. Ha a véredben van ne hagyd magad!

2016. júl. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor már érthető miért nem akarja.

Csak féltésből teszi.

Azt meg nem javaslom hogy csak vedd meg és kész.Simán vissza viheti a motort,és akkor biztos nem is engedné hogy motorozz.Hány éves vagy?Próbálj elmenni diákmunkába,és keresd meg a motor árát,és hozzá még egy kis uszt,ha hibálya lenne tudd álni.Ezt mond meg neki is,hogy te keresed meg rá a pénzt.Amúgy már nem is motorozik?

2016. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*pluszt
2016. júl. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát akarata ellenére nem is gondoltam, motort szétszedné, engem elküldene a háztól:D Most töltöttem a 18-at. De sajnos amíg itthon élek, tudom, hogy nem én parancsolok, attól még, hogy "felnőtt" lettem. A motor árát így is én perkálnám ki, nekik nem kellene semmit se beleadni.
2016. júl. 13. 09:17
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem apukád félt téged, tudja hogy nem száguldozni akarsz ész nélkül, de sajnos akármennyire is óvatos vagy, a baj bármikor elérhet. Bár ezzel mindenki tisztában van hogy 100% osan nem lehetsz biztonságba bárhová mész de egy motort fenntartani nem egy nagyon bonyolult történet. Nekem se akarták a szüleim hogy megvegyem a szomszéd csaj babettáját aki alapból nem használta, de én csak azért is megvettem tőle. Nem fizettem érte sokat, de tudtam hogy kell rá költenem mert ráfért egy kisebb felújítás. Egyik munkatársam segített benne, szépen helyrehoztuk, átfestettem, karburátort is felújítottuk egy hozzáértő haverral. Munkatársam többnyire a lakatos dolgokba segített, a kisebb műszaki dolgokat én magam csináltam. Szépen helyrehoztam, és mentem vele. Akkor anyámék nem nézték jó szemmel hogy motorozgatok, de rájöttek hogy sokkal praktikusabb nekem munkába járásra, meg ha megyek vásárolni nagyobb dolgot egyszerűbben eltudom hozni mint biciklivel, autóval meg aztán még költségesebb. Jó múltkor is nagyanyámékhoz mentem ki 15 km-rel arrébb egy szomszéd faluba a babettával mert most azért minek vegyem elő az autót, és lényegében érezhetően lehet látni hogy mennyit költök el az autó tankolására és mennyit a babettámra. Amire nekem kell arra bőven megteszi. Ha olyan helyre megyek akkor autóval megyek nyilván, de ha csk elugrok 1-2 ismerőst meglátogatni, esetleg boltba arra sokkal jobb a motor, leginkább parkolás miatt is egyszerűbb nekem, mert jóval könnyebben és egyszerűbben letudom rakni egy zsúfoltabb helyen mint az autót. Ha ilyen érveket adsz elő szerintem apud jobban ráfog bólintani.
2016. júl. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a többi választ is!


Igen, én is erre gondoltam, hogy ezért félt. Igaz, hogy a motor nem olyan biztonságos, mint egy kocsi, de kocsival szoktam 120-130-al is menni, ott már azért az öv se véd meg, hiába biztonságos. Egy Simsonnal meg nagyon kedvező esetben is csak 70-el megyek(De inkább 60 - javítsatok ki, ha tévedek).

2016. júl. 13. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!