Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim folyton felemlegetik...

A szüleim folyton felemlegetik, hogy ők vették a lakásunkat! Hogy kezeljük?

Figyelt kérdés

A szüleim kifizették a lakásunk felét, a másik felét mi adtuk bele (a férjemnek volt egy lakása, amit eladtunk).


A szüleim ajánlották a pénzt, mert szerették volna, ha jobb, nagyobb helyre tudunk költözni. Nekik nem jelent nagy kiesést - mondták, mivel nagyjából tudom, hogyan állnak, el is hittem és hálásak vagyunk érte.


Mióta megvan a lakás, állandóan azt mondogatják rosszallóan, hogy most nem tudunk külföldre nyaralni menni, mert ugye vettünk nektek egy lakást és idén már nem tudunk kifestetni emiatt. Ajánlottam, hogy visszatörlesztem, de akkor meg azt mondják, ugyan már, szívesen adták.


Annyira bánt a dolog, mert én nem kértem, de nyilván örültem neki. Nem hittem, hogy a teljes tartalékukat erre költik majd. Azt mondták, tudják nélkülözni. Nagyon kellemetlen és bántó ezt hallgatnunk.


Ti mit tennétek? Meg lehet ezt valahogy nekik mondani?


2016. júl. 15. 19:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Pont ahogy ide leírtad.

Előbb-utóbb le kell őket állítani, mielőtt mindenbe beleszólnak, mert ők vették a lakást.

Másrészt ha szívesen adják, az egy dolog, ha folyton emlegetik és mártírkodnak, akkor kétlem, hogy szívesen tették.

Nyugodtan mondd meg, hogy nem gondoltad, hogy ekkora teher ez nekik és kellemetlen mindig hallgatni, így akkor most döntsék el, hogy visszatörlesszétek, vagy sem, de akkor tegyetek pontot a végére.

2016. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Én csak a SAJÁT véleményem mondom, amit ÉN tennék ilyen szituációban.

Mindig szeretek a magam ura lenni, senkire sem rászorulni, önerőből megteremteni a magam céljaira használt dolgokat. Nyilván, ez most egy picit érdekesebb szitu, mert ugye nem barátoktól, hanem a családod legeslegközelebbi tagjaitól kaptál segítséget.

Anyagi támogatást én is CSAK a szüleimtől fogadnék el, de amint a legkisebb felhánytorgatás is megtörténne, összekaparnám azt a pénzt, és kérdezés nélkül visszautalnám a számlájukra.

Sajnos, vagy nem sajnos, ilyen vagyok. Ilyenkor kiszolgáltatottnak érzem magam, hogy tartozok, és alárendeltje vagyok valakinek, főleg, ha hánytorgat. Én összekaparnám azt a pénzt, és visszaadnám.


Pláne tudom azt is, hogy jelen esetben nem ezer, és kétezer forintokról beszélünk. Az anyagi helyzet is meghatározó. Ha nem lenne, eltűrném a felhánytorgatást, de teljes gőzzel a megtakarításon dolgoznék.

2016. júl. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Sértődj meg, fizesd ki, utána egy szót nem szólhatnak. Ha szívesen adták, akkor miért kel ez a fejedhez vágni? Amúgy tényleg jobb kifizetni, mert így feljogosítva érzi magát, hogy mindenbe beleszóljon majd.
2016. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Visszaadnam. Vagyvsxivesen adja vagy nem. El sem fogadtam volnam
2016. júl. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Visszaadni nem tudom. Nagyon sok pénz ez egyben. De visszatörleszteni igen. Persze azt is csak évek alatt. Nem akarok olyan játékot, hogy elutalom a pénzt, aztán visszautalja, mert szívesen adták, és végül elfogy az utalgatásban:)
2016. júl. 15. 20:19
 6/18 anonim ***** válasza:
98%
Gyakorlatilag vettek maguknak egy bűntudat gerjesztőt, eszük ágában sincs elfogadni a visszatörlesztést mert így nem kenhetnék rád minden pénzügyi problémájuk.
2016. júl. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Beszéld meg velük,ahogy az első mondja.

Ha nem sikerül próbáld meg lassan törleszteni feléjük. De hitelbe ne verd magad miatta.

2016. júl. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%

Mi sohasem tudunk külföldre nyaralni menni és évente kifesteni a szobákat. Valahogy oldjátok meg, mert sokaknak ez lenne e legnagyobb gondja... A mi szüleink is erőn felül segítenek minket, amit sajnos reménytelen, hogy visszasegítsünk teljes mértékben, csak szeretetben és gondoskodásban lehet ezt visszaadni.


"Állandóan azt mondogatják rosszallóan, hogy most nem tudunk külföldre nyaralni menni, mert ugye vettünk nektek egy lakást és idén már nem tudunk kifestetni emiatt."


Miért, ti fiatalok is évente külföldre elmentek nyaralni és évente festitek a lakást?


Ha nem, lehet válaszolni, hogy sajnos ti sem tudtatok külföldre menni nyaralni és új festésre sem tellett.


Meszelni is lehet, az olcsó. Mindenki addig nyújtózkodjék, amíg a takarója ér!

2016. júl. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
9%

A magyar törvények szerint a gyerekeknek gondoskodniuk kell a szüleikről idős, beteg korukban!


A szülő ösztönösen gondoskodik a gyermekéről.

Mert hova vigye magával az anyagi javakat, ha egyszer vannak vér szerinti gyermekei? Szórja el, adományozza szét, vigye magával a sírba? Nem, teljesen normális, ha segít a gyerekének.


Szerintem azt is lehet mondani, hogy idős korukra ti gondoskodni fogtok róluk, lakhatnak veletek, stb!

Jobb ma kimondani, mint 10-20-30 év múlva egy megromlott szülő-gyerek kapcsolat mellett a törvény szerint rákényszerülni (mindkét félnek nagy butaság összeveszni a pénzen, mert eljön az az idő, amikor a szülőnek, már nem kell a pénz és a gyereknek is csak a szerető Nagyszülő kell már, a támogatás nem)! Én így gondolom.


Lehet összeveszni is, csak akkor a gyerekeiteknek nem lesznek nagyszülei. Nyilván nem kell visszafizetni, az butaság, nem is tudnátok.

2016. júl. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem fizessetek be egy nyaralast nekik. Utana nem mondhatja, hogy miattad nem mehetett ️
2016. júl. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!