Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen esetben szakítanátok...

Milyen esetben szakítanátok meg a kapcsolatot a szüleitekkel?

Figyelt kérdés

2016. júl. 29. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudok ilyet mondani, de nagyon durva dolognak kene tortennie, mert egyebkent rendkivul megbocsato vagyok.
2016. júl. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Én anyámmal ezt tettem! Az okom a következő agyára ment a sok cigi pia gyerekként sokat bántalmazott bírósági tárgyaláson mindent tagadott hogy bántott volna valaha is. Mivel gyerek voltam volt anno vissza 3 évem felnőtt koromig amire azt mondta a bíró az anyuka mindent megtehet hogy rendbe hozza amit elrontott. Nem tette. Amikor 18 lettem nem akartam látni kiharcolta hogy ne kelljen tartásdíjat fizetnie. Ez nekem elég indok az életben arra hogy kimondjam többet látni se akarom nem akarom az életben tudni és le is tagadom őt mint szülőt. Szégyellem hogy minden okmányom amin anyám neve is rajta van, mint szülő. Egy gazember neve végig kísér az életemen
2016. júl. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Anyámmal már több mint tíz éve megszakítottam a kapcsolatot. Apával soha semmi miatt nem szakítanám meg! Mikor anyám elhagyott minket, két választás volt, vagy apa nevel fel engem és a testvéreimet, vagy megyünk az intézetbe. Apával maradtunk négyen, és minden nehézség ellenére felnevelt minket. Nincs olyan dolog, ami miatt ezt tenném. Tehetne bármit, de egyébként is tudom, hogy sosem csinálna semmi rosszat.
2016. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ritkítottam a kapcsolattartást, de véglegesen nem szakítottam meg velük a kapcsolatot. Állandó feszültségben nőttem fel, de valahogy csak megtanulták felismerni a problémát, viszont változtatni nehezen tudnak. Távolról könnyebb velük jóban lenni. Biztos lenne olyan ok, amivel túllőnének a célon és azt mondanám, hogy sziasztok, de odáig még nem mentek el, és remélem, nem is következik be. Így is rengeteg sérelmet kell tisztába tenni magamban, hogy ne kövessem a rossz mintát.
2016. júl. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%

Meg nem szakítottam éppen a kapcsolatot velük, de ami maradt elég felületes.

Apámat évente 2-3 alkalommal látom, akkor is csak azért, mert nagymamámat látogatom és vele él. Amúgy alkoholista.

Anyámmal sűrűn találkozom, elkerülhetetlen találkozások ezek, igyekszem a magánéletemről semmit sem mondani. Átlagos, felületes témákról beszélünk csak, kb. mintha idegennel beszélnék. Hozzá gyakrabban járok, mivel ott lakik a testvérem is.

Anyám és apám egymást kergették őrületbe. Anyám a szeretőivel, apám az alkoholizmusával. És persze ők ketten pokollá tették az egész gyerekkorunkat. Mikor szét váltak akkor anyámmal maradtam. Sok mindent sorolhatnék, de a pohár akkor telt be, mikor az akkori pasiját (akivel már akkor kavart, amikor még apámmal éltünk, csak később úgy adta elő, mint új udvarlót) szenteste délelőttjén mutatta be nekem és a testvéremnek, majd leléptek édes kettesben és a szenteste hátralevő részét valamint az egész karácsonyt egyedül töltöttük testvéremmel. "Nagy szerető családként." Sokszor, sokféleképpen bekavart, vagy próbált bekavarni nekem hátrányomra persze. Amiket soha, de soha nem fogok megbocsátani. Önző természet és minden erőmmel azon vagyok, hogy ne hasonlítsak rá.

Viszont ez van, csak ő szült világra. Ezért valamiféle látszat kapcsolatot fenn tartok vele. Látom rajta, hogy nem esik neki jól és nem érti (vagy legalábbis eljátsza az értetlent), de ha egy kiskaput adok neki, rögtön ki is használja nem éppen a legpozitívabb módon.

Bonyolult dolgok ezek... Valahol mindig ott van az emberben (vagy legalábbis bennem), hogy mégis csak a szüleim... minden rossz ellenére. Mikor elköltöztem otthonról pár hónapig nem is beszéltem anyámmal semmilyen módon, mondhatni átnéztünk egymáson. (hozzá teszem gyakorlatilag kitagadott, ő mondta, hogy soha nem mehetek oda vissza, stb.) Mikor elkezdtünk újra beszélni egymással mégis ő nyitott felém. Ha rajtam múlik szerintem most sem beszélünk. De az érzés végig ott volt bennem, hogy miért nem lehet normális családként viselkedni, de a harag nem engedte, hogy lépjek, bármennyire is rosszul éreztem magam emiatt.

2016. júl. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!