Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Heti szinten mennyit kommuniká...

Heti szinten mennyit kommunikáltok a szüleitekkel? Ti kevésnek, vagy soknak tartanátok, ha a szüleitek napi szinten megkövetelné, hogy beszámoljatok az aktuális napotokról?

Figyelt kérdés
2016. júl. 30. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Együtt élsz velük? Korod egyébként? Milyen az előéleted attól is függ.
2016. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Külön élek a szüleimtől. Hétvégén szoktunk találkozni jelenleg, egyébként interneten vagy telefonon beszélünk, ha úgy adódik. Nem lakunk messze egymástól, kb. negyed óra, 20 perc, nekem ennyi bőven elég.
2016. júl. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nehéz kérdés, szerintem igénye válogatja. Nálam így működik:


Elváltak a szüleim, én is több éve külön élek. Apu egyedül van, beteg is. Őt gyakran hívom, szinte minden nap. Többnyire hagyom, hogy ő beszêljen, mert fontos, hogy megossza valakivel a gondolatait. Neki, ha pozitív dolog van, mindig elmesélem, a szakmáról is beszélgetek vele. Negatív dolgokat, vagy ha rágódom valamin, sose mondom. Ő sokat hív, gyakran rámönti a bajait akkor is, mikor erő felett van, hogy segítsek - ilyenkor álatalában rövidre zárom, mielőtt kiborulnék.


Anyukámmal sokáig volt közöttünk konfliktus, kamasz koromban lelépett. Neki egyszer-egyszer írok facebookon, néha szervezünk közös programot. Nincs nagyobb igényübk a beszélgetésre, jeleztem is neki, hogy örülök, ha találkozunk, jóban maradunk, de vendégek vagyunk egymásnál.


Nagyjából ennyi.


Nálam akkor normalizálódott a helyzet, mikor a már nem beszéltem intim dolgokról. Ha kérdeztek, értelmes, de semleges válaszokat adtam, vagy rövidre zártam a beszélgetést. Negatív dolgokat (sokáig kell bentmaradni a munkahelyen, kilyukadt a cipőm) sosem mondok el. Olyasmit sem, aminek nem látom pontosan a végét. (Fizetésemelést ígértek, felújítják a lépcsőházat.) Helyette azt mondom: "Jól vagyok, dolgoztam ma rendben, este volt egy kis vihar, néztem a párommal, de semmi kár".


Így nem aggódnak, nem kombinálnak, hallják a hangom. Élik az életüket, engem meg hagynak :).

2016. júl. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Szeretem a szüleimet, jó a viszonyom velük, de megbolondulnék, ha naponta be kéne számolnom nekik. Hetente egyszer, maximum kétszer telefonálunk vagy együtt ebédelünk, ez bőven elég mindnyájunknak.


A szüleid amúgy szerintem nem százasok, függetlenül attól, hogy hány éves vagy. Ha nem éltek együtt, nem normális dolog részükről a napi kommunikációt megkövetelni.

2016. júl. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Az én szüleim külföldön élnek, én a párommal albiban itt, Magyarországon.

Apukám és néha anyukám is ír messengeren, ha van valami,de amúgy hagyjuk egymást.

Telefonálni 2 hetente szoktunk, találkozni 3-4 havonta.

19L

2016. júl. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MZ.per.X ***** válasza:

Én már gyakorlatilag 10 éve külön élek, az elmúlt években nem is nagyon jártam haza.


Beszélni változó, van hogy naponta telefonálunk, de van hogy több hétig is elvagyok, mert sok a dolgom, vagy csak semmi mesélni való nincs. Hazanézni is 1-3 havonta szoktam.

2016. júl. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2%
Elég szomorú, ha komoly a kérdés. Én minden nap beszélgetek a szüleimmel és nem teher. Nem kell megkövetelniük. Normális családban ez így van.
2016. júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!