Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ha a veletek együtt...

Szülők! Ha a veletek együtt élő fiatok barátnője odaköltözne hozzátok kb másfél évre, kérnétek tőle havonta pénzt, hogy beszálljon a rezsibe? (havi 20. 000 forint) Miért igen/nem?

Figyelt kérdés
2016. aug. 15. 22:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
22%
Tőlem le is hálhatja, ha a fiam nem bánja.
2016. aug. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
54%
Eleve nem költözhetne hozzánk. Ha felnőtteket akarnak játszani, akkor menjenek albérletbe. Ha mégis oda engedném, akkor evidens, hogy a rezsi 1/4 része. Azért, mert nem ingyen hotelt uzemeltetek. De kizárólag, hogy engedném, hogyne költözzön
2016. aug. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Ha nyomós oka van az odaköltözésnek, beleegyeznék. És természetesen a ráeső reszihányadot elvárnám, hiszen +1 fő növeli a villanyt, vizet stb. Azt is tisztáznám előre, hogy az étkezését magának kell megoldani.
2016. aug. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagyok szülő, de a testvéremmel lakom közös lakásban.


Ha bármelyikünk párja ideköltözne, fizetnie kellene a költségek harmadát. Ha másfél évre befogadna valaki, az abszolút minimum lenne, hogy fizetem a részem.

2016. aug. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
31%
Ha minden fillert beosztva elnenk, elkernem aranyosan a reszet, ha megtehetem, mert van penzunk boven, akkor nem...
2016. aug. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
42%
Nem,egyreszt mert sajat magambol kiindulva ok nélkül nem koltoznenek hozzank(en szeretem az onallosagot)szoval nyilvan penz szukeben vannak/gyujtenek valamire+ ha hozzank koltozteti akkor elég komoly lehet a dolog..plusz egy fő rezsiben meg kajaban szerintem meg abszolút nem latszik meg..de ez csak az en véleményem,mivel soha nem voltam "gyerekkent" sem ilyen szituban,mert mint irtam nekem is meg a ferjemnek is fontos a kulon élet..
2016. aug. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%
Úgy vélem, az a korrekt viselkedés, hogy felnőtt emberek állják a saját költségeiket, akárhol laknak. Aki párkapcsolatot létesít, összeköltözik valakivel, az már felnőttként kíván élni, ott evidens, hogy nem élősködünk más nyakán.
2016. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
38%

nem egy 20 meg sem a rezsit sem az ellátását nem fedezné

ha felnötesdit akarnak játszani menjenek albérletbe

2016. aug. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
53%

Annyi de annyi sok rosszindulatú ember van itt!

Lehet, hogy épp egy pályakezdő fiatal párról van szó, akiknek minden fillér számít. Hogy spóroljanak egyáltalán albérletre, ha még esetleg a kevés fizetésükből is haza kell adni? Ma egy átlagos albérlet havi díja 80 ezer forint, a rezsiről már nem is beszélve.

Nekem két gyerekem van, nagy házban élünk. Szerencsére nincsenek anyagi gondjaink. Én úgy gondolom, hogy ezzel is segíteném a gyerekemet és a párját, hogy amíg nem találnak megfelelő otthont, addig annyit adjanak, amennyi számukra nem megterhelő, vagy néha intézzenek el egy-egy bevásárlást, de ha semmit nem tudnának adni, abba is belemennék. Engem is segítettek a szüleim, szerintem ez így van rendjén. Nyilván ehhez az is kell, hogy a gyerek és a párja hozzáállása is normális legyen, szóval ne élősködjenek a szülőkön, segítsenek be otthon a takarításban, az ügyek elintézésében, de azért én nem vennék el abból a kevés kis kezdő fizetésből egy fillért sem, inkább segíteném őket.

2016. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
58%
Miért rosszindulatú valaki, ha a saját boldogulása fontosabb neki, mint egy idegen gyereké? Nem tudom, lehet, hogy ha öreg leszek, és már nem tudom mire költeni a pénzem, egy kiscsajba is beleölhetem, de így fiatalon elég fura, ha valaki élősködik.
2016. aug. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!