Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányok miért érzik fontosnak...

A lányok miért érzik fontosnak megosztani a szülőkkel amikor először megjött a menstruáció?

Figyelt kérdés

A fiúk se rohannak az apjukhoz, hogy képzeld apa magömlésem volt vagy erekcióm. Miért kell ezt megosztani? Egyáltalán nem vagyok prűd, nagyon nyitott vagyok, de ezt sosem értettem.


Nem emlékszem hogy nekem mikor jött meg először, de már az első mensturuációnál is én vettem az első tamponomat. Amikor megjött akkor anyukámtól vettem. Lehet észrevette hogy kevesebb van s sejtette, hogy miért van ez, az is lehet hogy nem. Egy menstruáló lány már nem hülye, tudja hogy mi az és mit kell csinálni. Miért kell ezt elmondani, hogy megjött? Természetes dolog, akkor kellene szólni ha x évesen még valaki nem menstruál, mert akkor gond van.


2016. aug. 19. 14:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim válasza:
21%
Én se mondtam el , később jött rá , olyan 2 év múlva. Megkérdezte , hogy miért nem szóltam én meg mondtam , hogy kellett volna?Nem éreztem szükségesnek , hogy elmondjam. Sztem a fiúk azért nem mondják el mert az ciki , mert akkor van ömlés nekik ha élvezkednek , vagy rosszul tudom?
2016. aug. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
96%

Én pl az első menstruáció előtt borzasztóan rosszul voltam és hiába voltam akkor 14 éves de anya tudott csak segíteni, hogy milyen fájdalomcsillapítót vegyek be, milyen betétet használjak. És megnyugtaott hogy ez teljesen normális. Legtöbben megosztják az anyukájukkal. Miért lenne ez baj?:)

21L

2016. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
32%
Mert sok lány nem olyan önálló és/vagy fiatal (9 - 10). Nem tudja mi az, fél, stb.
2016. aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 A kérdező kommentje:

Már huszonéves vagyok, sosem beszéltünk erről anyukámmal.


Azt nem tudom hogy van a fiúknál, reggel arra ébred hogy megtörtént vagy erekciója van. Nem tudom, sose kérdeztem erről senkit.

2016. aug. 19. 14:40
 5/79 anonim ***** válasza:
11%
4: nem, arra ebred max hogy felallt neki, ahhoz hogy jojjon is belole valami, mast is csinalni kell :)
2016. aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 A kérdező kommentje:

# 2, teljesen értelek. :)


# 5, nem hallottál éjszakai magömlésről?

2016. aug. 19. 14:50
 7/79 anonim ***** válasza:
71%

Az én anyukámmal sem beszéltünk erről soha, amilyen infóim voltak azokat is az osztálytársnőktől szereztem be. De amikor megjött, akkor mégis anyuhoz fordultam elsőre, azt sem tudtam milyen betétet kell venni, stb. Kicsit kínosan ment a beszélgetés, mert ugye nem volt előzménye, de túlestünk rajta.


Én biztosan másként fogom majd csinálni, mert így mindkettőnknek rossz volt. Nem lesz titok a saját menstruációm se a leendő fiam se a leendő lányom előtt. Persze nem kezdem el nekik mesélni majd, hogy épp most jött meg, de ha például egy hasfájáskor rákérdeznek, hogy beteg vagyok-e, akkor megnyugtatom majd, hogy a nagylányoknak minden hónapban fáj picit a hasuk, mert ettől nagylányok ;) Aztán a lányommal később majd fokozatosan a többit.


26/N

2016. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
39%
Az enyem megsertodott, mikor rakerdezett 16 eves koromnan, hogy hogyhogy nem jott meg meg, en meg kozoltem, hogy de, mar reg, mert szerinte errol neki tudnia kellett volna.
2016. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem meg az a normális, hogy ha beszélnek otthon ilyenről. Mondjuk annak nem éreztem szükségét, hogy beszámoljak róla az egész családnak :) De anyukámnak elmondtam. Korábban is beszéltünk róla, hogy tudjam, hogy mi lesz, hogy lesz, mit kell csinálni. Ő vett nekem először betétet. És semmi furát nem láttam abban, hogy elmondom, hogy megjött. Nem titok.

A magömlés teljesen más téma, ezért felesleges összehasonlítani.

2016. aug. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
79%

nalunk mikor megjott az elso menszessze a lanyoknak igazi unnep volt .Sutottunk csokitortat fajdalomdijkent de senkinek nem mondtuk ela csladban mire is van a torta csak egymasra neztunk.

A alnyom kapott tolem ajandekot is es atbeszeltuk a tampon betet hygenia dolgokat ill a hasfajas kezeleset megmutatttam neki hol van a fajdalomcsillapito a szekrenyben es melyik jo ra.

Anya lanya jo viszony fontos barmikor kerdezhte barmit szivessen valaszolok

2016. aug. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!