Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy ennyi "zsebpénz...

Normális, hogy ennyi "zsebpénz" mellett sincs sose pénze?

Figyelt kérdés

Nos, a lányomról lenne szó, aki véleményem szerint elég sok pénzt kap a férjemtől és tőlem, de mégse elég neki sose semmire. Értem ezt úgy, hogy ha vásárol valamit (elég gyakran), akkor arra általában kér külön pénzt. Én ezt nem támogatom, azért van a zsebpénze hogy azt ossza be, abból gazdálkodjon. Férjem viszont teljesen más, van hogy a tudtom neki adja a lányunknak a pénzt, csak azért hogy ne legyen belőle vita. Ez valószínűleg azért van, mert a férjem szegény családban nőtt fel, ezért lehetőleg mindent meg akar adni a lányunknak. Szerencsére jól élünk, tényleg nem panaszkodom, mindkettőnknek jó fizetése van, ezzel a zsebpénz dologgal se lenne semmi bajom, ha a lányom rendesen be tudná osztani.


Tehát a zsebpénzről:

Most nyáron heti 5 ezer Ft-ot kap lányom, suliidőben heti 7 ezer Ft-ot (nem visz itthonról ennivalót, büfében veszi meg, így jön ki minden napra egy ezres). Eddig ezzel nem is lenne bajom, mert nem sajnálom tőle, viszont rengeteg ruhája van, aminek a nagy részét mi fizettük neki. Ezenkívül, amit fentebb említettem, még szokott hétvégére is kapni költőpénzt, mert mindig megy valahova. Szerintem itt a főprobléma nem is a mennyiséggel van, hanem azzal, hogy 19 éves létére ennyire nem tudja beosztani a pénzét. Ha pl arról van szó, hogy fel kéne váltani egy tízezrest, általában azt válaszolja, hogy nincs pénze, vagy csak pár ezer Ft-ja maradt. Természetesen nem sajnálom tőle, mert minden szülő annyival támogatja a gyerekét amennyivel tudja, ha pedig ez megterhelő lenne a családnak, akkor nyilván nem kapni ennyit.

Szerintetek ez így normális, hogy 19 évesen ennyire nem tud gazdálkodni? Mi lesz vele később, ha majd dolgozni fog?



2016. aug. 19. 14:55
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

* tudtom nélkül neki adja

Bocsánat a hibáért.

2016. aug. 19. 14:56
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne adjatok neki.

Szerintem felesleges a zsebpénz és még plusz mellé minden hétvégére és program is pénz. Úgy hogy egyébként ti vásároltok meg neki mindent.

Kapjon egy fix összeget és azt tanulja meg beosztani. Ne legyen az, hogy még pluszba mindenre kap.

Egyébként a hét közbeni pénzt mire költi el ilyenkor? Amikor nincs suli és nem kell kajára?

2016. aug. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
62%
Ha mindig mindre külön adtok neki pénzt, akkor sehogy. Menjen annyiból szórakozni, amennyit összegyűjt, vegyen abból ruhát, amit megspórol. Tanulja meg, hogy vannak pénzügyi korlátok: reggelizzen otthon, ne verjen el napi 1000 Ft-ot mindenféle büfékajára, hanem vegyen alapanyagokat, és csomagoljon magának szendvicset. Mégis miért tudna gazdálkodni, ha nem kell neki gazdálkodni, mert ha akar valamit, csak kinyitja a száját és úgyis adtok? Ehhez szoktattátok hozzá, és magától nincs annyi esze, hogy tudja, hogy az életben nincs feneketlen ATM, amiből mindig jön a lóvé, ha épp kell.
2016. aug. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
58%
Ha ebből kell megoldania házon kívül az étkezését, akkor kb. arra el is megy a napi ezrese.
2016. aug. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt tudni kell még lányomról, hogy nagyon válogatós, itthonról semmit sem szeret vinni, volt hogy csomagoltam neki ennivalót, de mindig kidobta. Magának meg nem készít, jobban szereti készen megvenni.


#2 így, hogy nincs suli, a barátjával meg barátnőivel van egész nap, elmennek enni ide-oda, beülnek valahova, meg ha esetleg összegyűlik 10 ezer Ft-ja szerintem azonnal megy és elkölti valamilyen pólóra, mert rengeteg felsője van, úgyhogy erre tudok gondolni, meg szerintem ez áll legközelebb a valósághoz.

2016. aug. 19. 15:08
 6/27 A kérdező kommentje:
#4 nem ebből kell megoldania az egész napi étkezését! Itthon tudna reggelizni, csomagolni is tudna (mint már említettem nem szeret), valamint 2-3 féle már itthon van suliból és tud itthon ebédelni, ha meg nincs főzve tele a mélyhűtő mirelit ételekkel, azt szereti is, általában azt eszi. Vacsorát meg mindig készítek amint hazaérek a munkából.
2016. aug. 19. 15:10
 7/27 anonim ***** válasza:
28%
Hát a havi 20 kb. a kajára elég, vagy arra sem. Ha bulizni is akar, vagy ruhát venni, akkor ez kevés. Vagy szoktassátok hozzá a gondolathoz, hogy dolgozzon suli mellett, vagy adjatok többet neki, esetleg vegyen fel diákhitelt, és adósodjon el egy életre. Nagyjából ezek a lehetőségek.
2016. aug. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
#7 nem hiszem amíg a suliban van ennyit el kéne szórnia, írtam hogy minden ételt biztosítani tudunk neki itthon. De mivel suliba nem akar ételt vinni, ezért ott veszi meg. Kb 6 órát van bent, nem 24et, valamint nem is egy nagyétkű lányról beszélünk, 50kg-t nyom.
2016. aug. 19. 15:14
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Változtassatok.

Én heti zsebpénzt kaptam. Arra költöttem, amire akartam. Általában otthonról vittem kaját, otthon reggeliztem. Időnként persze én is vettem valamit a büfében, de nem napi rendszerességgel. Gyűjtögettem a pénzem, és abból mentem hétvégén buliba, vettem magamnak apróságokat, egy-egy sminkcucc vagy hajcsatok, hajpántok, ilyesmik. Ruhákat kaptam, de volt, hogy a saját kis pénzemből gyűjtöttem össze valamire.

Én ennek nagy hasznát látom már felnőttként. Nagyon jól be tudom osztani a pénzt. Nem szórom a pénzt, de nem is sajnálom elkölteni. Megveszem, amire szükségem van, de van tartalékom is. Szerintem ezt nagyon fontos megtanulni. Sok ismerősömnél látom, hogy felnőttként sem boldogul egyáltalán a pénz beosztásával. És ők mind olyanok, akik ezt otthon nem tanulták meg, vagy eleve a szüleik sem voltak képesek rá.

2016. aug. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
60%

Szerintem tessék leülni és beszélni vele.

A pénzt fokozatosan csökkenteni, hogy tudja beosztani.

Én is 19 éves vagyok, havi 3e Ft zsebpénz, kaját viszek itthonról, nem dobom ki.

Itt a neveléssel van baj, picit korához képest éretlen lány.

Tessék fokozatosan keményebb lenni vele.

Életben hogy állja majd meg a helyét?

2016. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!