Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnátok mondani néhány...

Tudnátok mondani néhány bátorító szót?

Figyelt kérdés

A szobámban bőgök, mint egy óvodás, holott felnőtt nő vagyok elvileg.


Ma derült ki, hogy apámat bármelyik pillanatban megműthetik, hogy kicseréljék a szívbillentyűjét. Ez egy komoly műtét és ez a bizonytalanság a legrosszabb az egészben. Nagyon féltem őt, nekem jelenleg ő a legfontosabb személy az életemben.


Utolsó évemet kezdem az egyetemet, öcsém pedig 11. osztályba megy. Sokkal jobban érezném magam, ha már anyagilag teljesen független lehetnék apámtól, hogy legalább miattam ne kelljen aggódnia, hiszen az ő egyetlen fizetéséből élünk, az állását viszont a műtéttel el fogja veszíteni.


Anyánk nincsen.


23N


2016. aug. 23. 15:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem kellene sírni, gondolj bele hogy már felnőtt nő vagy. Utolsó éved van hátra, tudsz találni munká is suli közben. Ez a műtet nem olyan kockázatos nem sorolható a nagyon nehez műtétek közé.

Rokonok nincsenek akik tudnának segíteni? Anyagi tartalék? Mit tanulsz?

2016. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%

Sopánkodás helyett ideje lenne munkát keresned, hisz a 11-es öcsédtől mégsem várhatod el, hogy eltartson titeket.


Sokkal jobban érezném magam, ha már anyagilag teljesen független lehetnék apámtól, hogy legalább miattam ne kelljen aggódnia, hiszen az ő egyetlen fizetéséből élünk, az állását viszont a műtéttel el fogja veszíteni.

- igen, és a tesód fényt eszik? Önző liba!

2016. aug. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szerintem is átmegyek levelezőre és már most elkezdek dolgozni, hogy legyen elég pénzünk később. Amúgy miből gondoltad, hogy öcsémen nem fogok segíteni? Meg apámon? Csak az a baj, hogy sima érettségivel kell majd munkát találnom, amiből hármunknak kell megélni valahogy.


Van pár havi tartalékunk szerencsére.


A rokonok rosszabbul állnak anyagilag, mint mi. Anya nem segített es nem is fog semmiben.

2016. aug. 23. 15:47
 4/14 donmogyoróscsirke ***** válasza:
Diákmeló, suli végén pedig főállás. Nem bántásból mondom aranyom de fiatalabb vagyok nálad, szintén tanuló, és rendes bejelentett munkahelyem 3 is volt azóta, diákmeló pedig számtalan.. Akarat kérdése. Viszont számomra kicsit ijesztő hogy mennyire a pénz téma a lényeg ( meg tudom érteni valamely szinten). Diákmunkát mindig fogsz találni, bőven van ami az órarendedhez igazítható, és jól is fizet. Hétvégente belefér másféle is! Sok sikert!
2016. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem is, hogy apunak nem lesz baja. :)
2016. aug. 23. 15:48
 6/14 anonim válasza:

Bátorító szavakat kért!

Fel a fejjel! Ne törj össze! Ez nem olyan vészes műtét. Ha beleadsz mindent, akkor sikerülni fog úgyis, és minden rendben lesz :)

Sok sikert neket

2016. aug. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Persze, hogy lényeges a pénz. Amiatt vagyok rosszul, hogy elveszíthetjük apukámat, de kellenek a tervek a pénzügyekre vonatkozóan. Hiszen a műtéttel nem áll meg az élet, úgyhogy itthon is csak a megélhetésről van szó, mert azt legalább befolyásolhatjuk, TEHETÜNK VALAMIT, nem úgy, mint a műtéttel kapcsolatban.
2016. aug. 23. 15:59
 8/14 A kérdező kommentje:
6-os, köszönöm neked. :))
2016. aug. 23. 16:02
 9/14 anonim ***** válasza:

Körülbelül annyi idős lehettem, mint te, amikor az én apukámnak is szívműtétje volt. Én is nagyon aggódtam érte, szóval meg tudom érteni az érzéseidet. Szerencsére jól sikerült a műtét, azóta már eltelt jó pár év, apukám boldogan unokázik. :)

Azt nem értem, hogy miért veszítené el az állását? Egy szívműtét miatt nem rúghatják ki.

2016. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ezt leírtad, utolsó. :)

Kemény fizikai munkát végez apám, a műtét után pedig nem emelhet majd. Kérdéses, hogy milyen melót találhat majd ezt, az életkorát, valamint a végzettségét (állattenyésztő) figyelembe véve.

2016. aug. 23. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!