Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kell elkezdeni az...

Hogyan kell elkezdeni az ügyintézést?

Figyelt kérdés
Édesapám szerda hajnalban elhunyt.Hétfőig nincs nagyon teendőm(ami volt is, pl. a táppénzes dolgo leadása stb. azt elintéztem).Utána mivel kell kezdenui?Egymásnak ellentmondó tájékoztatásokat kaptam.A hagyatéki csoport, azt mondta, a kórház elküldi nekik a papírokat.Én kapok halotti anyakönyvki kivonatot amivel tudok intézkedni?Sok helyen fogják kérni.Munkahelyen is, valószinüleg a bankba, a végrehajtónál stb.Navnál is bekell jelenteni a halálát?Nekem kell eljutatni a kórházi és egyéb papírokat a temetezési válalathoz?Földhivatalban, hogyan kell elintézni a haszonélvezői jog levételét?(kiegészitő kérdés, ha a 2009-s lakás vásárlás után nekem-mint tulajdonosnak-és apámnak volt személyi igazolvány csere, akkor azzal attól még tudok intézkedni?Össze-vissza beszél erről mindenki, tegnap az otp szerint, nem gond, mivel ha ellopják, akkor is van szám csere, nem szólt senki sem, hogy jelenteni kellett volna)Bár, én vagyok a tulajdojnos, apám nevére jöttek a számlák-így is engem szólitottak fel hátralék miatt-átkell iratni?Temetéssel nincs probléma, mert a válalat intézi, de van egyéb tudnivalól, intézni való?Kérlek titeket segítsetek, mert teljesen kivagyok már..Nagyon szépen köszönöm szépen.

2016. szept. 9. 06:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, ha nincsen meg a házassági anyakönyvi kivonat, azt az önkormányzatnál kilehet kérni(XI.) vagy hogy?Hivatalosan házasok édesanyámmal..
2016. szept. 9. 06:38
 2/3 anonim válasza:

Már biztosan mindenen túl vagy.


Tapasztaltból tudom (sajnos)a dolgokat:

A halotti bizonyítvánnyal és az elhunyt személyi igazolványával valamint a lakcím kártyájával a helyi okmányirodában kell jelentkezni (az anyakönyvi ügyintézőnél). Ott bevonják a lakcímkártyát és a halotti bizonyítvány egyik példányát, a személyi igazolványt pedig érvénytelenítik. Megkapod a halotti anyakönyvi kivonatot, azzal tudod majd a további ügyeket rendezni(pl. a temetést is, amit neked vagy megbízottadnak kell rendezni). A halotti anyakönyvi kivonattal jelentkezni kell az illetékes önkormányzatnál a hagyatéki leltár felvételére. A többi már megy automatikusan. Ettől függetlenül praktikus a végrehajtóval is felvenni a kapcsolatot (ha érintett) és tájékozódni a NAV ügyfélszolgálatánál is. A földhivatali eljárást a kijelölt közjegyző által lefolytatott hagyatéki tárgyalást követően a közjegyző hivatalból rendezi - neked "csak" fizetni kell az eljárási díjakat.

2016. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, végül nagy nehezen elkezdtem intézedni.A kórházi papírokkal(és a személyes okmányokka) megyek a temetkezési vállalkozóhoz, akik díjmentesen szerzik be az iratokat.Utána amig meg nem lesz a halotti anyakönyv nincs dolgom, csak az a fránya táppénz papírt kell ismét elintéznem mert nem jót adtak, és nem adna kezdő dátumos papírt.Köszönöm mégegyszer.
2016. szept. 15. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!